Çocuk ve Bebeklere Örgüler ve Yelek Örnekleri Forumundan Kuş Desenli Tek Parça Bebek Yeleği ve Yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kuş Desenli Tek Parça Bebek Yeleği ve Yapılışı

  Reklam
  Kuş desenli bebek yeleği modeli
  tek parça bebek yeleği modeli

  kus_desenli_tek_parca_bebek_yeleği_ve yapılısı.jpg
  YAPILIŞI:

  Yelegimize ipimize uygun şiş numarasıyla ALTMIŞ ilmek başlayın. BEŞ sıra haroşe örgü örün. YİRMİBEŞ sıra baştan ve sondan BEŞER ilmeği haroşe , diğer ilmekleri düz örgü ile örün. BEŞ sıra haroşe, B EŞ sıra düz, BEŞ sıra haroşe örgüye devam edin. ÜÇ adetdüğme iliği açmayı unutmayın. Yaka kesiminegeldik. BEŞ ilmek haroşe, BEŞ ilmek düz, BEŞ ilmek haroşeörün.
  OTUZ ilmek kesin.BEŞ ilmek haroşe , BEŞ ilmek düz, BEŞ ilmek haroşeörgü örün. Bu şekilde YİRMİBEŞ sıra örün. Şimdi hiç kesmeden arkayı örmeye devam edeceğiz. YİRMİALTINCI. sırada ONBEŞ ilmek haroşe örüp OTUZ ilmek arttırın ve ONBEŞ ilmek daha haroşe örün. Modelin arkası hep haroşe örülecek. OTUZDÖRT sıra haroşeörün.OTUZBEŞİNCİ sırada başta vesonda ONBEŞER ilmek arttırma yapın. OTUZDÖRT sıra daha haroşeörüp kesim yapın. Düğme dikmeve işleme yapma işlemlerinden sonra modelimiz hazır.
  Bumodel İKİ – DÖRT aylık bebekler İÇİNDİR. Haroşe kısımlarını farklı, düz kısımlarını farklı renk bir iple de örebilirsiniz.


  Paylaş
  Kuş Desenli Tek Parça Bebek Yeleği ve Yapılışı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Beyaz renkli kare yakalı olan bu örgü yelek modeli ön tarafına düğme yerleştirilmiş. Ayrıca üzerine kuş ve çiçeklerden oluşan renkli resimler yapılmış.tek parça bebek yeleği,  tek parca bebek yelegi,  tek parca yelek modeli,  tek parca orgu yelek modelleri,  tek parça örgü bebek yeleği yapılışı,  tek parça bebek yeleği yapılışı,  tek parca bebek yelekleri