Çocuk ve Bebeklere Örgüler ve Yelek Örnekleri Forumundan çocuk yelegi çok hoş anlatımlı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  kul

  Reklam

  çocuk yelegi çok hoş anlatımlı

  Reklam
  Çocuk Yeleği Nasıl Yapılır ?  ARKA
  : 76 ilmek başlayın . 10 sıra fantazi lastik yapın. 30 cm düz örgü örün. Koltuk oyuntusunu yapmak için sıra başına 2 ilmek kesin, 6 ilmek fantazi lastik yapıp 1 ilmek eksiltin. Sıra sonuna 9 ilmek kala 1 ilmek eksiltin, 6 ilmek fantazi lastik örün, 2 ilmek daha eksiltin. Diğer sırada yine 6 ilmek lastik örüp bir ilmek eksiltin. Sıra sonunda 1 ilmek eksiltip 6 ilmek lastik örün . 2 sıra daha aynı işlemi yapın. 20 sıra başta ve sonda 6 ilmek lastik örerek düz örgüye devam edin. Boyun oyuntusu için 30 ilmek örüp örgüyü ter çevirip 30 ilmeği tekrar örün. Diğer sırayı düz örün . Bir diğer sırada 30 ilmek örün, örgüyü ters çevirip 30 ilmeği tekrar örün. Son sırada omuz başları için sıranın başından ve sonundan 20' şer ilmek kesin. Ortada kalan 24 ilmeği şişten çıkarıp sökülmemesi için çatal iğneye takabilirsiniz.
  SOL ÖN: 40 ilmek başlanır. 10 sıra fantazi lastik örülür. Daha sonra 10 cm 6 ilmek lastik 34 ilmek düz örgü örülür. Şemadaki işleme örneği de koyularak 20 cm daha örülür ve lastik olmayan taraftan kol oyuntusuna geçilir. 2 ilmek kesilir, 6 sıra lastik örülür bir ilmek kesilir , 25 ilmek düz ,6 ilmek lastik örün. Aynı işlem 5 sırada daha başta kestiğimiz 2 ilmeği kesmeden tekrarlanır. 14 sıra başta ve sonda 6 şar ilmek lastik yaparak düz örgüye devam edin. Şimdi yaka oyuntusunu yapacağız. 6 ilmek lastik 18 ilmek düz örün. Örgüyü ters çevirip örmeye devam edin. Diğer 5 sırada aynı işleme düz ördüğümüz ilmek sayısını 16, 14, 12,10' a indirerek devam edin. Omuzdan 20 ilmek kesip diğer ilmekleri çatal iğneye takın. Cep yapmak için tığ yardımıyla 10 sıra ördüğümüz lastiğin üzerinden 30 ilmek çıkarın ve şişe takın. 8 cm düz, 3 cm lastik örüp kesin ve kenarlarından dikin.
  NOT: Sol önde 10cm de bir ilik açmayı unutmayın. Örgü bordürünün daha güzel görünmesi için şemadaki gibi siyap ip ve iğne ile kenarlarından geçin.
  SAĞ ÖN: Sağ ön de sol ön gibi örülecek. Sadece ilik açma ve örgüye bordür koyma işlemi yapılmayacak.
  YAKA: Dikim işleminden sonra önceden arka ve ön parçalardan ayırdığımız ilmekleri bir şişte birleştirin. Sıra başlarında 6 şar ilmek lastik örerek 20 cm düz örgü örüp kesin. Lastik olan uçları birleştirip içten diktiğimizde hırkanın şapkası oluşur.  YAPILIŞI:
  Modeli 3 numara şiş ile örün. Üzerindeki işlemeler sonradan iğne ile yapılmıştır. Model için 100gr.lık beyaz ip yetiyor. 60 ilmek başlayın. 5 sıra haroşe örgü örün. 25 sıra baştan ve sondan 5' er ilmeği haroşe , diğer ilmekleri düz örgü ile örün. 5 sıra haroşe, 5 sıra düz, 5 sıra haroşe örgüye devam edin. 3 adet düğme iliği açmayı unutmayın. Yaka kesimine geldik. 5 ilmek haroşe, 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe örün.
  30 ilmek kesin. 5 ilmek haroşe , 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe örgü örün. Bu şekilde 25 sıra örün. Şimdi hiç kesmeden arkayı örmeye devam edeceğiz. 26. sırada 15 ilmek haroşe örüp 30 ilmek arttırın ve 15 ilmek daha haroşe örün. Modelin arkası hep haroşe örülecek. 34 sıra haroşe örün.35. sırada başta ve sonda 15 'er ilmek arttırma yapın. 34 sıra daha haroşe örüp kesim yapın. Düğme dikme ve işleme yapma işlemlerinden sonra modelimiz hazır.
  Bu model 2-4 aylık bebeklere uygundur. Daha büyük bebeklere örecekseniz başlangıç ilmeğini 5-10 sayı arttırın. Haroşe kısımlarını farklı, düz kısımlarını farklı renk bir iple de örebilirsiniz.  Paylaş
  çocuk yelegi çok hoş anlatımlı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  konuları uygun başlıklara açalım açtığınız konuları taşıdımbebek yeleği işlemeleri,  tavşanlı bebek yeleği yapılışı,  en güzel bebek örgü modelleri ve yapılışları,  tavşanlı yelek işlemesi,  kız çocuğu düz yelek örneği,  bebek örgü işlemeleri,  bebek yelek işlemeleri