Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Yaşadığınız Olağanustu Öyküler Forumundan Masum gelinciğin hazin sonu,önyargılı olmayalım lütfen... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Masum gelinciğin hazin sonu,önyargılı olmayalım lütfen...

  Reklam


  Gelincik (önyargı)

  Uzaklarda Bir Köy...

  Kocası, çocuğu doğmadan önce ölmüş, tek başına yaşayan hamile bir kadın.. Kendisine arkadaş olması açısından, dağda yaralı olarak bulduğu bir gelinciği evinde beslemeye başlar. Gelincik, kadının yanından bir an bile ayrılmaz olur. Her ne kadar evcil bir hayvan olmasa da, oldukça uysallaşmıştır.

  Birkaç . ay sonra kadının çocuğu doğar. Tek başına bütün zorluklara göğüs germek ve yavrusuna bakmak zorundadır.
  Günler geçer ve kadın bir gün birkaç dakikalığına da olsa evden ayrılmak zorunda kalır. Gelincikle bebek evde yalnız kalmışlardır.

  Aradan biraz zaman geçer ve anne eve döner. Kapıda gelinciğin kanlı ağzını görünce; Korktuğum başıma geldi.` diye düşünür. Çıldırmışcasına gelinciğe saldırır ve oracıkta öldürür hayvancağızı. Tam o sırada içerdeki odadan bebek sesi duyulur. Anne odaya yönelir. Ve odada beşiği, beşiğin içindeki bebeği ve bebeğin yanında duran parçalanmış yılanı görür... (Gelincik yılanı parçalamış ve bebeği yılanın tehlikesinden korumuştur.)

  Einstein`in söylediği rivayet edilen bir söz vardır:

  ''İnsanlardaki önyargıyı parçalamak, benim atomu parçalamamdan çok daha zor''.
  alıntı  Paylaş
  Masum gelinciğin hazin sonu,önyargılı olmayalım lütfen... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ön yargının zararlarını kendisine karşı ön yargılı davranan kişilerden açık bir şekilde görmüştür. Nedensiz bir düşünceden dolayı kişilerden uzaklaşarak ve elle tutulur bir neden olmadığı halde o kişiden soğumasına ve zarar görmesine neden olur.gelin kadın,  gelin kadin,  gelin kadın hayvanı,  gelin kadın hayvan,  gelin kadın hayvanı resmi,  gelin kadin hayvan,  gelin kadı