Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Vitaminler Forumundan Folbiol 5 Mg 50 Tablet Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Folbiol 5 Mg 50 Tablet

  Reklam
  Formülü:

  Farmakolojik özellikleri:

  Endikasyonları:

  Folik asit gereksiniminde kullanılır. Beslenme yetersizliği, çocuk gelişmesinde ve nekahat dönemleri, gebelik, malabsorbsiyona bağlı megaloblastik anemi, nütrisyonel megaloblastik anemi, spruede endikedir.Kontrendikasyonları:

  Akut yüzeyel Herpes simplex keratiti, oküler fungal ve viral hastalıklar, göz tüberkülozu, içindeki maddelerden herhangi birine karşı aşırıduyarlık.Uyarılar/Önlemler:

  Pernisiöz anemide kesin tanı konmadan tedaviye başlanmamalıdır ve folik asid tek başına kullanılmamalıdır. Eğer gerekiyorsa folik asid ancak yeterli miktarda B12 vitamini ile birlikte ve tedbirle verilmelidir.Yan etkiler/Advers etkiler:

  Folik asid nontok------.yan etki bildirilmemeiştir.İlaç etkileşimleri:

  Yoktur.
  Kullanım şekli ve dozu:

  Folbiol yemek arasında alınmamalıdır. Hematopoetik cevap alınana kadar günde 5 ila 20 mg. (1ila 4 tablet).
  <İdame tedavisi : Günde 2,5-10 mg.( 1/2 - 2 tablet ) .Gebelerde meglobastik anemiyi önlemek için günde 1/2 - 1 tablet . Çocuklarda eksiklik durumuna göre, günde 5 ila 15 mg. (1-3 tablet).
  Folbiol 5 Mg 50 Tablet Eşdeğerleri


  Paylaş
  Folbiol 5 Mg 50 Tablet Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Folik asit ihtiyacını dışarıdan alamadığımız zaman doktor ilaç olarak vermektedir.Hamile bayanların özellikle çok ihtiyaçları olan bir ilaçtır.Demir eksikliklerini folik asit ile gidememektedirler.folbiol ne işe yarar,  folbiol 5 mg ne işe yarar,  folbiol tablet 5 mg ne işe yarar,  folbiol tablet ne işe yarar,  folbiol faydaları,  folbiol 5 mg 50 tablet ne işe yarar,  folbiol tb