Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Vitaminler Forumundan Folic Plus Kullanımı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Folic Plus Kullanımı

  Reklam
  Aktif Maddeler
  FolikAsid 0.174mg
  Kalsiyum 666.670 mg
  Vitamin D3 1.200 mg

  Diğer Maddeler
  Maltodekstrin, Prejelatinize Mısır Tozu, Mikrokristalize Sellüloz, Silikon Dioksit, Kuru Mısır Tozu, Magnezyum Stearat, Hipromelloz, Gliserol, Dispersiyon FAD 117 Yellow.Farmakolojik özellikleri:

  FOLİK ASİD
  Folik asid, Nukleoprotein sentezi ve normal eritropoiesisin sağlanması için gereklidir. Sağlıklı bireylerde vücudun depoladığı toplam folik asid miktarı 5-10 mgdır. İnsanların normal olarak günde 150-200 mcg folik asidi almaları gerekir. Hamile ve emziren kadınların bebeklerinin omirilik gelişimlerinin sağlıklı olması amacıyla ilave folik aside ihtiyaç duyulur. Çünkü hamilelik sırasında folik asid ihtiyacı artmıştır. Bu, folik asidin fetusa transferinden çok folik asidin yıkımından kaynaklanmaktadır.

  KALSİYUM
  Kalsiyum, insan vücudunda en fazla bulunan mineral olup elektrolit dengesinde, kemik ve dişlerin yapısında, metabolik fonksiyonların düzenlenmesinde, kalbin düzenli çalışması, kas ve sinirlerin işlevleri ile demir metabolizmasında görev alır. Kalsiyum eksikliğinde kemiğin mineralizasyonu bozulur, sinir sistemine ait bozukluklar meydana gelir.

  VİTAMİN D
  Vitamin D, kalsiyumu barsaklardan absorbsiyonu ve kemiklerdeki kalsiyum dengesinin sağlanması, böbreklerden kalsiyum ve fosforun atılımı gibi, serum kalsiyum düzeyi ile ilgili önemli fonksiyonları vardır. Vitamin D ihtiyacı, yenidoğanlarda, hamilelerde, laktasyon sırasında ve genç erişkinlerde fazladır. Güneş ışığına fazla maruz kalmayanlarda ve yaşlılarda bu ihtiyaç artar.Endikasyonları:

  Hamilelik planlayan ve hamile olan kadınlarda fetusun nöral tüp defektlerinin önlenmesi amacıyla kullanılır.Kontrendikasyonları:

  İlaca karşı bilinen aşırı duyarlılık, hiperkalsemi, ağır renal yetmezlik, durumlarında kontrendikedir.Uyarılar/Önlemler:

  Hiperkalsemisi bulunan hastalarda ve hiperkalsiürisi olanlarda dikkatli olunmalıdır.
  Folik asid ve Kalsiyum desteğinin hamilelik ve laktasyon dönemindeki etkileri konusunda daha detaylı bilgi için hekiminize danışınız.Yan etkiler/Advers etkiler:

  İçeriğinde bulunan kalsiyuma bağlı olarak midede şişkinlik hissi oluşabilir.
  Çocukların ulaşamayacağı yerlerde ve ambalajında muhafaza ediniz.

  BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA DANIŞINIZ.İlaç etkileşimleri:

  Kalsiyum absorbsiyonunu etkilediği bilinen ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.Kullanım şekli ve dozu:

  Tercihan yemeklerle beraber alınan günde toplam 3 tablet şeklindedir.
  Folic Plus 400 Mcg 90 Tablet Eşdeğerleri


  Paylaş
  Folic Plus Kullanımı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA DANIŞINIZ.
  beklenmeyen bir etki oluşmaması için hariçten kullanılmaması gerekirfolic plus,  folic plus nasıl kullanılır,  folik plus kullanımı,  folik plus nedir,  gebelikte folik plus kullanımı,  folik plus,  folic plus ne zamana kadar kullanılmalı