Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Vitaminler Forumundan Sihirli bir demir ve vitamin kaynağı: Üzüm Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sihirli bir demir ve vitamin kaynağı: Üzüm

  Reklam
  Sihirli bir demir ve vitamin kaynağı: Üzüm

  Gebelikte meyve yemenin ve vitaminlerin meyvelerden sağlamanın en uygun yol olduğu anlaşılmıştır. Bu meyveler içinde bazıları özellikle minerallerden de zengin olması ile çok önem taşımaktadır. Başta üzümdür. Üzümde taşıdığı vitamin zenginliklerinin yanısıra demir vitamininden oldukça zengin bir yapı vardır. Kadınların en önemli sorunlarından birisi kansızlıktır. Kadınların düzenli aybaşı kanamalı, doğumlarda kan kaybetmeleri kadınlar arasında kansızlık durumunun daha yaygın olarak görülmesine neden olmaktadır. Kadınların mevsiminde demirden zengin üzümü bol yemelerinde yarar vardır, üzüm ürünleri (pekmez v.b.) de demirden zengindir. Yalnız, gebelik sırasında bunları çok yiyerek fazla boş kilo almaktan da kaçınılmalıdır.


  Paylaş
  Sihirli bir demir ve vitamin kaynağı: Üzüm Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Üzüm çok şekerli bir meyvedir.Bu nedenle şeker hastalarının dikkatli tüketmesi gerekir.Üzüm demir yönünden çok zengindir.Bu da demir eksikliği için ideal bir meyve olduğunu göstermektedir.