Çocuk Büyütürken ve Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi Forumundan Çocuklarda Tuvalet Eğitiminin Yaşı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çocuklarda Tuvalet Eğitiminin Yaşı

  Reklam
  Çocuklarda Tuvalet Eğitiminin Yaşı

  Pediatrics dergisinde yayımlanan habere göre, Pennsylvania eyaletindeki Philadelphia Çocuk Kliniği?nde görevli bilim adamları, tuvalet eğitimini 27 aylıktan önce alan çocukların tuvalet alışkanlığını, bu yaştan sonra tuvalet eğitimine başlanan çocuklardan daha erken kazanmadığını ortaya çıkardılar. Tuvalet eğitimine erken başlamanın hem çocuk, hem de ebeveynler için stresli olabileceğine dikkat çeken Nathan Blum, kızların tuvalet alışkanlığını genelde erkeklerden daha erken kazandığını kaydetti. Buna göre, kızlar ortalama 3 yaşında, erkeklerse kızlardan 3 ay sonra tuvalet alışkanlığını kazanıyor.


  Araştırma çerçevesinde 400 çocuğun verilerini incelediklerini söyleyen Blum, tuvalet eğitimine 27 aylıktan önce başlanan çocukların 10 ila 14,5 ay içinde, bu yaştan daha sonra eğitime başlanan çocuklarınsa 5 ila 9,5 ay içinde tuvalet alışkanlığı kazandığını ifade etti.
  Bilim adamları, her çocuğun gelişiminin farklı olduğunu ve tuvalet alışkanlığının da buna göre değişkenlik gösterdiğini söylediler.
  (alıntı)


  Paylaş
  Çocuklarda Tuvalet Eğitiminin Yaşı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kız ve erkeklerde tuvalet alışkanlığı kazanan çocuklar birbirlerinden farklı zamanlarda edinirler. Kızlar erkeklerden üç ay önce kazanmaktadırlar. Her ikisi de üç yaşını doldurması önemlidir.erken tuvalet eğitiminin zararları