Çocuk Büyütürken ve Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi Forumundan Çocuklarda yatak ıslatma Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  QWW

  Reklam

  Çocuklarda yatak ıslatma

  Reklam
  BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ  ÇOCUKLARDA YATAK ISLATMA


  Alman kanunlarına göre düzenlenen modern bitkisel ilaçlar çocuklarda farklı uygulanır. Çocuklar yetişkinlerin küçük hali değildir, gelişme halinde olan bir varlıktır. Bu nedenle çocuklarda kullanılacak bitkiler, gelişimi engellemeyecek ve zararlı olmayacak şekilde özenle seçilmiştir, bu arada tadı ve kokusu da dikkate alınmıştır.

  4 yaşını bitirmiş çocuklarda haftada en az 1-2 defa yatak ıslatılıyorsa sorun var demektir. Nedenleri arasında idrar yolları iltihabı, kramp, gelişme bozukluğu ve hormon dengesizlikleri sayılabilir, hekim tarafından incelenmelidir. Aile içi ilişkiler, yeterli ilgi görmeme, küçük kardeş, baskı, temizliğe erken alıştırmaya başlama, aşırı eğitim baskısı da yatak ıslatmada etkilidir.

  Tedaviye destek olarak yatmadan önce birkaç defa tuvalete götürülmeli, süt dahil uyumadan önceki saatlerde sıvı verilmemeli, uyumadan önce yatakta sohbet ederek çocuk rahatlatılmalı, suçlanmamalıdır.

  Tedavi tedbirleri arasında modern bitkisel ilaçlar destek olarak önemli bir yere sahiptir. Kediotu kökü ile psikolojik destek sağlanmakta, sakızkabağı çekirdeği ile idrar kesesi desteklenmektedir.

  Kediotu kökü ( Valerianae radix): 1 çay kaşığı kıyılmış kediotu kökü fincana
  konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenip süzülür.
  İhtiyaca göre günde 1-3 defa birer fincan içilir. Kokusunu düzenlemek
  için az miktarda lavanta çiçeği ilave edilebilir.

  Sakızkabağı çekirdeği ( Cucurbitae peponis semen): Günde 10 gr dövülmüş
  veya öğütülmüş çekirdek yoğurda katılarak yedirilir. Sabah ve akşam birer
  yemek kaşığı çekirdek yenebilir.  Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş, Alman kanunlarına göre düzenlenip izin verilen
  BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ, Gonca Yayınevi, İstanbul 2009,
  ISBN: 978-9944-790-31-4, (0212)5285076-5286005.


  Paylaş
  Çocuklarda yatak ıslatma Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  esselamün aleykum konu okunmuyor okunur boyutta ekleyiniz 3. 3
  Alt ıslatan çocuklarda anne nin tavrı çok önemli çocuğu ite kaka tuvalete götürüyorsa bu çocukta ruhsal sorunlara yol açabileceğinden merhametli yumuşak davranmak gerekiyor. Çocuk ile konuşun bunu neden yaptığını sorun anlayışlı davranın bu arada uzman dr ile görüşüp idrar tahlilleri ni yaptırın.altını ıslatan çocuğa okunacak dua,  altını ıslatan çocuğa okunacak dua 2010,  altını ıslatmamak için dua,  alt ıslatma duası,  altını ıslatan çoçuklara dua,  yatak ıslatmama duası,  gece altını ıslatan çocuğa okunacak dua