Resimler Bölümü ve Türkiyeden il Resimleri Forumundan Bitlis Resimleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bitlis Resimleri

  Reklam
  Bitlis Resimleri

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Bitlis'i, güneyden Siirt, batıdan Muş, kuzeyden Ağrı illeri ve doğudan Van Gölü çevreler. Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesi'nin yukarı Fırat ve yukarı Murat bölgelerinin sınırları üzerinde, Doğu Anadolu'yu Güneydoğu Anadolu'ya bağlayan doğal geçit üzerinde bir vadi kendi olarak kurulmuştur.
  Bitlis 17, 18 ve 19. yüzyıllarda bölgenin kültür ve sanat merkezi olmuştur. Sosyal, kültürel ve ekonomik çöküntünün sonucu olarak 12 Haziran 1929'da 1509 sayılı Kanun'la Muş iline bağlanarak ilçe yapılan Bitlis, 1936 yılında yeniden il olmuştur. Ancak bu güzel şehir tüm çabalara rağmen Birinci Dünya Savaşı öncesi parlak günlerini yakalayamamıştır. Bitlis ilinin ilçeleri : Adilcevaz Ahlat Güroymak Hizan Mutki ve Tatvan'dır.Bu kategormizde Bitlis ilimize ait bilgileri tarihi coğrafyası turistik gezilecek yerleri (kaleler, camiler, mescitler,türbeler,hanlar, bedestenler,hamamlar, anıtlar, ören yerleri, müzeler) ve bunlara ait resimleri bulabilirsiniz.

  Paylaş
  Bitlis Resimleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bitlis ilimiz Doğu Anadolu'da bulunan bir ilimizdir. Döneminde önemli sanat şehri olarak kabul edilmiş olmasına rağmen gelişmişlik açısından beklenen olmamış. Birinci dünya savaşından sonra gelişmeye ve önem kazanmaya başlamıştır.bıtlıs tatvan,  bıtlıs,  bitlis,  bitlisin tarihi yerleri,  bitlis turizm yerleri,  bitlis güroymak nemrut gölü,  bitlis ilin tüm manzara resimleri