Resimler Bölümü ve Türkiyeden il Resimleri Forumundan Bilecik Resimleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bilecik Resimleri

  Reklam
  Bilecik Resimleri

  Bilecik ili, Marmara Bölgesi'nin güney doğusunda; Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgelerinin kesim noktaları üzerinde yer alır. İlin bilinen en eski isimleri arasında Agrilion ve Belekoma vardır. Bilecik, Osmanlı İmparatorluğu' nun doğduğu topraklardadır. Sakarya ırmağının etrafında kurulan ve göletleri ve derelerinin zenginliği ile tanınan yöre antik çağlardan günümüze tarihin izlerini taşır.Yüzölçümü: 4.307 km² 'dir.
  Nüfusu 175.526'dır. (1990 sayımına göre).İlginç olarak Türkiye'de dört bölgede de toprakları olan tek şehirdir. Bilecik Marmara, Karadeniz, İçanadolu ve Ege Bölgelerinin kesiştiği noktadadır. İlçeleri: Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar'dır.Bu kategormizde Bilecik ilimize ait bilgileri tarihi coğrafyası turistik gezilecek yerleri (kaleler, camiler, mescitler,türbeler,hanlar, bedestenler,hamamlar, anıtlar, ören yerleri, müzeler) ve bunlara ait resimleri bulabilirsiniz.

  Paylaş
  Bilecik Resimleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bilecek ilinin en önemli özelliklerden birisi coğrafi özelliğidir. Dört bölgede de toprağı olan tek ilimizdir. Bunlar Ege, Marmara, Orta Anadolu ve Karadeniz bölgeleridir.bilecik gölpazarı,  Bilecik ilinin görüntüsü