Resimler Bölümü ve Türkiyeden il Resimleri Forumundan Bartın Resimleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bartın Resimleri

  Reklam
  Bartın Resimleri

  Bartın; Karadeniz Bölgesinin batı bölümünde, denizden 10 km. içerde kurulmuş, tarihi, turistik değerleri, ormanları ve doğal güzellikleri yönünden Türkiye 'nin çok önemli ve gelişmekte olan illerinden biridir. Bartın 'ın enlemi, 41 derece 37 dakika ; Boylamı, 32 derece 22 dakika doğudur. Zonguldak, Karabük ve Kastamonu illeriyle komşudur.
  İlin kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Cide ve Pınarbaşı, Güneydoğusunda Eflani ve Safranbolu, güneyinde Karabük ve Yenice, batısında Zonguldak' ın Çaycuma ve Devrek ilçeleri bulunmaktadır. 7 Eylül 1991 tarihinde Türkiye'nin 74. İli olmuş, Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçeleriyle birlikte, 2140 km² lik yüzölçümüne sahip olan Bartın, 2000 yılı sayımlarına göre 184.178 nüfusuyla Türkiye 'nin küçük illerinden biridir.Bu kategormizde Bartın ilimize ait bilgileri tarihi coğrafyası turistik gezilecek yerleri (kaleler, camiler, mescitler,türbeler,hanlar, bedestenler,hamamlar, anıtlar, ören yerleri, müzeler) ve bunlara ait resimleri bulabilirsiniz.


  Paylaş
  Bartın Resimleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bartın ili Karadeniz'in batı Bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Özellikle kıyı kesimleri deniz manzarası ve sahil kesimi Bartın ilinin güzelliğini ve özelliğini göstermektedir.bartında güzel manzaralar,  cide manzara,  cide manzaraları