Resimler Bölümü ve Türkiyeden il Resimleri Forumundan Antalya Resimleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Antalya Resimleri

  Reklam
  Antalya Resimleri

  Antalya İli Türkiye'de bugüne kadar bilinen en eski yerleşmelerin bulunduğu İllerimizden biridir.İl merkezinin kuzeybatısında 20 km mesafede bulunan "KARAİN MAĞARASI'NDA" yapılan kazılarda M.Ö 220 bin yılından bugüne kadar kesintisiz bir uygarlığın varlığı ortaya çıkarılmıştır.Tarihi eser ve kalıntıların adeta açık hava müzesi gibi geniş bir alana dağıldığı ilimizde tarih öncesi Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğuna ait izler yan yanadır.Birinci Dünya Savaşı sonuna kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun bir Sancağı olan Antalya, Sevr Antlaşmasından sonra kısa bir süre İtalyan işgali görmüş ve Cumhuriyet döneminde de Vilayet haline gelmiştir.
  Akdeniz Bölgesinin batı kesiminde yer alan Antalya'da Toros Sıradağları İl'in kara sınırlarını meydana getirmektedir. İl güneyinde Akdeniz, doğusunda İçel, Karaman ve Konya, kuzeyinde Isparta ve Burdur, batısında ise Muğla İlleri ile çevrelenmektedir.Bu kategormizde Antalya ilimize ait bilgileri tarihi coğrafyası turistik gezilecek yerleri (kaleler, camiler, mescitler,türbeler,hanlar, bedestenler,hamamlar, anıtlar, ören yerleri, müzeler) ve bunlara ait resimleri bulabilirsiniz.
  Paylaş
  Antalya Resimleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Eski yerleşim yerlerinden biri olan Antalya, bir çok devletin hakimiyeti altına girmiştir. Bizans, Roma, Selçuklu ve Osmanlı Devleti'nin hakimiyetine girmiş ve bu nedenle tarihi yapıların oluşmasına zemin hazırlamıştır.antalya tarihi hamam,  antalyada gezilecek yerler