Kadın ve Çocuk Sağlığı ve Tüp Bebek Forumundan Tüp Bebek tecrübeleri- benim Mutluluk Hikayemiz Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Tüp Bebek tecrübeleri- benim Mutluluk Hikayemiz

  Reklam
  Gözde , Nurten Can, 7 yıldır bebek sahibi olmak için çalışıyordu. Maya Tüp Bebek Merkezi?ne başvurdu. İşte anne Nurten'in kızı Gözde'ye kavuşma hikayesi;

  Nurten Can, 7 yıldır bebek sahibi olmak için çalışıyordu. Maya Tüp Bebek Merkezi'ne başvurdu. İşte anne Nurten'in kızı Gözde'ye kavuşma hikayesi; "İlk tedavimiz başarısız olduğu için başka bir tedavi düşünmüyorduk. Çok umutsuzduk. Fakat Maya'nın ve Osman Hoca'nın ikna çabaları ile tedaviye başladık. Maya'da kapıda karşılanmak, personelin güler yüzü, Osman Hoca'nın uzun ve olumlu konuşması bize çok moral verdi ve 2. tedavimizi Maya'da yapmaya karar verdik. Doğumdan sonra "bu benim bebeğim mi inanamıyorum" dedim. Dünya bir yana bebeğim bir yana. Ona canımı bile verebilirim. Çiftler asla yılmasınlar. Bu duyguyu yaşamak için hiçbir engel tanımasınlar. "benim çocuğum nasıl olsa olmuyor böyle de yaşayabilirim "demesinler. Bebeğim doğduğunda artık evde başka bir şey konuşamaz olduk. Dünyayı onun üzerine kurduk. Bebeğim yokken artık benim bebeğim olmaz diyordum. Endometriozis rahatsızlığım vardı. Bu rahatsızlığı olup bebek sahibi olanlar duyunca "bak tutmuş, tedavisi olumlu sonuç vermiş, bak olabiliyormuş" diyordum. İnsanlar vakit kaybetmesinler. Sonucu beklerken her ağrımda "bu tedavi de tutmayacak diye" çok ağlardım. Eşim çok teselli etti, hep yanımda oldu. Eşin tedavi boyunca desteği çok önemli. Çünkü işlemler kadına uygulandığı için çok hassas olabiliyoruz. Bebeğimi kucağıma aldığımda çektiğim acıları unuttum. Bu tedaviyi almış biri olarak "pes etmemelerini ve dua etmelerini "tavsiye ediyorum. Bu dönemde psikolojik olarak rahatlık çok önemli, Allah tüm çocuk isteyenlere bu mutluluğu nasip etsin."


  Paylaş
  Tüp Bebek tecrübeleri- benim Mutluluk Hikayemiz Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanın en büyük mutluluklarından isteklerinden bir tanesi de bebek sahibi olmasıdır. Çeşitli uğraş ve çabalarla Allah bir çok insanın yüzünü güldürmektedir.