İslami Giyim / Tesettür Kıyafetleri ve Tesettür etek/Elbise Forumundan Tesettür Giyim Alışverişinin Yeni Adresleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Tesettür Giyim Alışverişinin Yeni Adresleri

  Reklam
  Tesettür Kıyafetlerinin Alışverişinin Yeni Adresleri
  Tesettür Giyim Alışverişinin Yeni Adresleri

  Tesettür alışverişi denilince akla Fatih gelir. Fevzipaşa Caddesi üzerinde sağlı sollu sıralanan mağazaların sadece İstanbul’un başka semtlerinden değil, Türkiye’nin dört bir tarafından müşterileri olur.
  Fakat son yıllarda Fatih’e daha az tüketici geliyor. Çünkü tesettür alışverişinin yeni adresleri var: Ümraniye ve Erenköy.
  Sıradan bir iş günü. Bulutlu ve rüzgârlı bir öğleden sonra. Okullar açılalı üç gün olmuş. Ama Ümraniye’de Alemdağ Caddesi’nde iğne atsanız yere düşmüyor. Mağazalar tıklım tıklım. İndirimdeki yazlık sezondan farklı bir şeyler bulmaya çalışanlarla, yeni sezonun ilk ürünlerini inceleyenler yan yana. Renkli başörtüleriyle genç kızlar yeni model etekleri, gömlekleri inceliyor. Bayram öncesi değil. Hafta sonu da. Bu kalabalık niye? Çünkü Ümraniye’de alışverişin yeni merkezindeyiz. 3-5 yıl önce insanlar alışveriş için Kadıköy’e veya Üsküdar’a, çok özel bir şeyler alacaksa Fatih’e giderdi. Şimdi tam aksine, eski İstanbul semtlerinden yeni İstanbul’a, Ümraniye’ye gidiyorlar.
  Ayşe Yılmaz, Ümraniye’deki mağazasını 2,5 yıl önce açmış. Sektörün hızla geliştiğini görünce, eşiyle mağaza açmaya karar vermişler. Çok da iyi yaptıklarını düşünüyor, satışlar süpermiş. Yılmaz, Ümraniye’nin tesettür giyime hitap eden bir merkez olmaya başladığını söylüyor ve ekliyor: “Önceden herkes Fatih’e giderdi. Ama artık markalar çoğaldı, adresler değişti. Birçok alternatif var.” diyor. Alemdağ Caddesi’nin en gösterişli mağazalarından biri Yılmaz’ın sahibi olduğu World Wella Paris. Yeni nesil müşteriler değişik ve son moda ürünlerin yanında mağazaların da şık ve gösterişli olmasını istiyormuş. Bu talep cadde boyunca eski mağazaların da yenilenmesine, konsept değiştirmesine sebep olmuş.
  Fırst Class tesettür alışverişinin adresi
  Fatih’teki meşhur mağazaların hepsini Ümraniye’de de görmek mümkün. Bazı mağazaların ise Erenköy’de şubesi var. Erenköy tesettür alışverişinin VİP adresi. Jaade Butik‘in sahibi Saadet Üstüner, Erenköy İstasyon Caddesi’ni “Bağdat Caddesi’nin tesettür giyim ayağı” olarak tanımlıyor. Fatih ve Ümraniye’nin aksine cadde çok tenha. Butiklerin konseptleri birbirinden farklı. Bazıları günlük giyim tarzına hitap ederken, bazıları özel bir toplantı, düğün, yemek gibi zamanlarda giyilecek tarzda ürünler satıyor. Vitrinini saten gömlekler ve tüllü eteklerin süslediği Semazen Butik‘in içi bir modacının atölyesi gibi döşenmiş. Esra Gürsoy, Sema Aydoğan’la birlikte haziranda açmış burayı. Butiğin duvarlarını da Aydoğan’ın hat ve tezhipleri süslüyor. İsteyenlere özel dikim de yapıyorlar. Gürsoy, Erenköy müşterisinin başka kimsede görmeyecekleri ürünler istediğini söylüyor.
  Şule Sevsevil, Vaye Butik‘i 7 yıl önce açmış. Tasarım ve modaya ilgi duyan kızları sayesinde girmiş bu işe. Ürünlerinin tasarımı kızlarına ait. Büyük kızı şu sıralar Londra’da ve birçok kumaşı oradan gönderiyormuş. Ürünleri genç kızlara hitap ediyor. Erenköy’de son bir yılda butik sayısının arttığını söyleyen Sevsevil, “Artık hanımlar bu sokakta istediği her şeyi bulabiliyor.” diyor.
  Zeynep Gür, özel tasarım ürünler satan Vaven Butik‘in müdavimlerinden. 3 yıldır Erenköy’den alışveriş yaptığını söylüyor. Önceden Fatih ve Ümraniye’den alışveriş yaparmış. Üsküdar’da oturan Gür, bir arkadaşının tavsiyesiyle Erenköy’ü keşfetmiş. Gür, “Değişik güzel ve kaliteli, her yerde olmayan ürünler var burada. Satın aldığım kıyafeti başkasının üzerinde görmek istemiyorum.” diyor.
  Tesettür Giyim Markaları ve Tesettür Giyim Mağazaları


  • Armine Giyim


  • Aker Giyim


  • Aydınlı Giyim


  • Seçil Giyim


  • Cengiz Aktürk Giyim


  • World Wella Paris


  • Vaye Butik


  • Semazen Butik


  • Vaven Butik


  • Jaade Butik


  • Pierre Cardin


  • Peçe Giyim


  • Zeki Giyim


  • Tekbir Giyim  Paylaş
  Tesettür Giyim Alışverişinin Yeni Adresleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  önde gelen tesettür giyim markaları belli kesimlerde yer almaktadır. Tesettüre ait markalar her geçen gün artmakta ve neredeyse aynı bölgelerde yer almaktadır.dua giyim fatih,  e-tesettur