Yemek Tarifleri ve Tatlılar Forumundan Bayramda İkramlık Çikolatalı Toplar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bayramda İkramlık Çikolatalı Toplar

  Reklam
  Bayramda İkramlık Çikolatalı Toplar
  1 su bardağı krema

  İnce kıyılmış 300 gr. bitter çikolata

  1 paket çikolatalı gofret

  1 su bardağı ceviz

  Üstü için süs renkli şekerler, hindistan cevizi v.s.

  Yapılışı

  1- Sos tavasında kremayı ısıtın. Kaynasın ama fokurdamasına izin vermeyin. Ocaktan alın. Geniş bir kabın içine ince kıyılmış çikolata parçalarını koyun. Ocaktan aldığınız kremayı üzerine boşaltın. ve çikolata tam anlamıyla eriyene kadar karıştırın.

  2- Çikolatalı gofretleri ve cevizi rondoya koyun. Ve ince şekilde çekin. (Gofretin kaç adet olacağını söyleyemiyorum. Çikolataya eklerken siz ne kadar gofret koymanız gerektiğini göz kararı karar vereceksiniz.)

  3- Çikolatayı bir saat boyunca ara ara karıştırarak soğumasını ve yoğunlaşmasını sağlayın. Küçük bir tabağa 4-5 kaşık ayırın.

  4- Çikolatanın içine çekilmiş cevizi ve gofreti ekleyin. Karıştırın.

  5- Gofret karışımlı çikolatayı buzdolabına koyup 30 dakika dinlendirin. Elinizle alıp şekil vereceğiniz kıvama gelmesi gerekir. Eğer yumşaksa biraz daha gofret parçası koyun. Küçük toplar yapıp küçük tabağa ayırdığımız çikolataya bandırın arkasına pipet takıp tabağa alın. Buzdolabında 3-4 saat bekletin. Pipet yerine (Pipet renkli ve sevimli bir görüntü oluşturuyor) kürdan ya da çöp şiş takabilirsiniz. bayramda çocukların çok hoşuna gidecektir.  Paylaş
  Bayramda İkramlık Çikolatalı Toplar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  çok güzel görünüyorlar iştah açıcı 3. 3
  Daha bayrama çok var ama not aldım inşallah bayramda denemek nasip olur.çocukların çok hoşuna gider gerçekten.paylaşım için teşekkürler kardeşim allahım razı olsun..