Çocuk ve Bebeklere Örgüler ve Süveterler Forumundan Bebeklere kolay örgü süveter modeli ve yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebeklere kolay örgü süveter modeli ve yapılışı

  Reklam
  Bebeklere kolay örgü süveter modeli ve yapılışı

  YAŞ: 0-1 (Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.)
  MALZEMELER: ANCHOR "Fantastik" el örgü ipliği. Renk no: 437 Yeşil (Yaklaşık 100 gr.)
  4 numara 1 çift örgü şişi ANCHOR "Farbela" el örgü ipliği. Renk no: 009 Yeşil-Beyaz-Mavi (Yaklaşık 50 gr.)
  5 numara örgü tığı 2 adet çıtçıt
  KULLANILAN ÖRGÜLER: Düz örgü haraşo örgü. ÖLÇÜ: 21 ilmek-30sıra=10cm2
  UYGULAMA
  ARKA: Örgü şişine 56 (60) ilmek atarak 1 sıra düz örün. 2.sıradan itibaren verilen motif şemasını takip ederek 16 cm 48 sıra (18 cm 54 sıra) örün. (Motif örgü sonuna kadar devam edecek) 49.(55.) sıradan itibaren koltuk için iki kenardan her 2. sıradan sırasıyla 3-2 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuktan itibaren 9 cm 28 sıra (10 cm 30 sıra) olduğu zaman sıra başında 32 (34) ilmeği sağ omuz ve arka yaka için bir kerede kesin. Şişte kalan 12 (14) ilmek üzerinden sol omuz bandı için 6 sıra düz örgü örerek ilmekleri bir kerede kesin.

  ÖN: Ön yaka kesimine kadar arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak örün. Örgü boyu koltuktan itibaren 3cm 10 sıra (4 cm 14 sıra) olduğu zaman ön yaka için örgü ortasından 10 ilmeği bir kerede kesin sol tarafı beklemeye alın. Sağ taraf ön yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 2-1-1 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu yaka kesiminden itibaren 6 cm 18 sıra olduğu zaman kalan 12 (14) ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sol tarafı da örün.
  BİTİRME: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Sağ omuzu birleştirin. Sol omuzda ön omuz üstte kalacak şekilde kol kenarında omuzu tutturun. Yan dikişleri birleştirin. Şerit ipliği (farbela) mavi kenarından örgü tığı ile bir ilmek alın. Zincir şeklinde örerek istediğiniz ölçüde kıvrım oluşturun. Kıvrımlı farbelayı yaka kenarında beden üzerine gelecek şekilde kollar ve etek ucunda örgü ucuna gelecek şekilde yerleştirerek gizli dikiş ile tutturun. Çıtçıtları sol omuza biri yaka ucunda olacak şekilde dikin.


  TIG İLE FARBELA YAPIMI
  * Şerit ipliğin kenarından tığ ile ilmek alıp örerek süsleme amaçlı çok daha kıvrımlı bir görüntü elde edebilirsiniz.
  * Her bir şerit iplikte ilmek aldığınız kenara bağlı olarak iki ayrı renk elde edebilirsiniz.
  Paylaş
  Bebeklere kolay örgü süveter modeli ve yapılışı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Küçük büyük herkesin giymiş olduğu süveter modelleri çok sık kullanılan kıyafetler olduğu için örgüde de en çok tercih edilen örgü modellerinden biridir.kolay kadın süveter modelleri yapılışını göster,  basıt cocuk suveter modellerı,  kolay örgü bolero,  basit süveter modeli,  Bebek suyeteri