Çocuk ve Bebeklere Örgüler ve Süveterler Forumundan Nako Saç Örgü Süveter ve Yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Nako Saç Örgü Süveter ve Yapılışı

  Reklam
  Saç Örgü Süveter Nasıl Yapılır ?  Model : Saç Örgü Süveter
  - Nako Saç Örgü Süveter ve Yapılışı Malzeme : Nako Panda
  Renk No : 1794 (5 Yumak )
  Şişi No : 7
  Örgü Şekli : Düz örgü saç örgüsü
  ARKA :
  80 ilmek başlanır 14 sıra 2+2 lastik örülür düz örgüye geçilerek 80 sıra örülür.
  Kol eksiltmesi 2+1+1 şeklinde yapılır. 38 sıra daha düz örülür bir defada düz kesilerek kapatılır.
  ÖN :
  76 ilmek başlanır 14 sıra 2+2 lastik örülür düz örgüye geçerken ilk sırada ara ara arttırılarak 94 ilmek elde edilir. Saç örgüye başlamak için 19 ilmek düz + 2 ters+ 8 dü + 2 ters şeklinde 5 adet saç örgüsü kurulur. Saç örgüleri kısa ve uzun aralıklarla çaprazlanarak yapılır. (3 kısa kıvrımlı – 8 sırada bükülen – saç örgüden sonra 1 uzun kıvrımlı - 22 sırada bükülen - saç örgü) yapılır ve bu işlem yer değiştirilerek yapılır. Yani 1 uzun kıvrımlının yanında 3 kısa kıvrımlı yer alır. 80sıra bu şekilde örülür kol kesimleri yapılır (3+2+1+1 )
  18 sıra örülerek yaka için eksiltmeler yapılır. Kenarlarda 40 ilmek kalınca ortadan 10 ilmek kapatılır ve yakanın iki tarafı ayrı ayrı örülür. Yaka eksiltmesi ( 4+3+2+1 ) şeklinde yapılır. Omuzlarda 31 ilmek kalınca kesilerek kapatılır. (yakanın diğer tarfında da aynı işlem uygulanır.)
  YAKA :
  Tek omuz dikilerek tüm yakadan 70 ilmek çıkarılır 7 sıra 2+2 lastik örülür kesilerek kapatılır. Aynı işlem kol ağızları için tekraralanır. 64 ilmek çıkarılır 7 sıra 2+2 lastik örülür kesilerek kapatılır. Yan dikişleri ve diğer omuz dikilerek örgü bitirilir.


  Paylaş
  Nako Saç Örgü Süveter ve Yapılışı Mumine Forum

örgü modelleri ve yapılışları,  saç örgü modelleri ve yapılışları,  saç örgü kazak modelleri ve yapılışları,  örgü modelleri ve yapılışı,  süveterler,  nako,  örgü saç örgü modelleri