Mü'mine ve Oruç ve Sünnet / Nafile Oruçlar Forumundan Mübarek Üç Aylar - Bu günleri firsat bilmeliyiz! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Mübarek Üç Aylar - Bu günleri firsat bilmeliyiz!

  Reklam
  BU GÜNLERİ FIRSAT BİLMELİ


  Bu mübârek zamanlarda va’dedilen sevâblara kavuşabilmek için, her şeyden önce Ehli sünnet itikadında olmalıdır. İlmihal bilgilerini, ibâdetleri, haramı ve helali öğrenmeli ve yaşayışı bunlara uygun hale getirmelidir. Çok tevbe ve istigfar etmeli, kazaya kalmış oruç ve namazları, bu günleri vesile ederek hemen kaza etmeye başlamalıdır.


  Bir an evvel bu borçlardan kurtulmak için çalışmalıdır. Kaza borcu olanın, nafile ibâdetlerle meşgul olması uygun değildir. Nafile ibâdetlerin sevâbına kavuşabilmek için, farzları yapmak ve farz borçlarını bitirmek, haramdan sakınmak lazımdır.


  Fırsatı, ganîmet bilmelidir. Bu günlere bir daha kavuşup, kavuşamayacağımız belli değildir. Bu günleri fırsat bilerek günâhlara istigfar etmeli, Allahü teâlânın affetmesi için yalvarmalıdır. İbâdetleri yapmalı, ömrü zayi etmemelidir.


  Paylaş
  Mübarek Üç Aylar - Bu günleri firsat bilmeliyiz! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  üç aylar Müslümanlar için büyük değere sahiptirler. Günahların af edildiği yapılan küçük amelin bile çok fazla sevap kazandırdığı ahirete yakın olmak en önemlisi de Allahu tealanın rızasını kazanmak için büyük bir fırsattır. 3. 3
  Bu sene üç ayları başlangıcı 30 mart 2017 de, inşallah güzel şekilde değerlendirenlerden olalım.Bu aylar da günahlar affolunur,evimizin bereketi fazlalaşır.