Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Spor ile Sağlıklı Yaşam Forumundan Spora başlamadan önce ısınırken yoruluyorum, hareketlere halim kalmıyor. Ne yapmalıyı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Spora başlamadan önce ısınırken yoruluyorum, hareketlere halim kalmıyor. Ne yapmalıyı

  Reklam
  Spora başlamadan önce ısınırken yoruluyorum, hareketlere halim kalmıyor. Ne yapmalıyım?

  Spor öncesi ısınma çalışması yapmak, sakatlanmanın önüne geçmek ve vücudu spora hazırlamak bakımından önemlidir. Ancak bilinçsizce yapılan ısınma da sizi yorarak veriminizi düşürebilir. Spora başlarken 20-30 dakikalık ısınma çalışması yapılmamalı. Kardiyo çalışmasından sonra abdominal (mide) ve ağırlık çalışılmaz. Sporun hem başında hem sonunda kardiyo yapılmaz. 1970'lerden beri fitness gurusu olarak bilinen Dan Duchaine'in açıkladığı gibi; ısınma çalışması beş dakika olmalı ve sonrasında ağırlık çalışılmalı. Ağırlık çalışmasına başlarken yapılacak hareketler ile de ısınma sağlanmalı. Ağırlık çalışmasından sonra 20-30 dakika kardiyo çalışması yapılmalı.


  Paylaş
  Spora başlamadan önce ısınırken yoruluyorum, hareketlere halim kalmıyor. Ne yapmalıyı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Spor yapması kolay gibi görünse bile doğru olan bir hocadan yardım almak ve bilen bir kişiye sormak gerekir.Çünkü spor yaparken faydalı bir şey yapalım derken daha zarar verecek şeyler de olabilmektedir.