Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Spor ile Sağlıklı Yaşam Forumundan İçinde Hormon Bulunan Kozmetikler Derideki Kı-rışıklıklarda Yararlı mıdır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İçinde Hormon Bulunan Kozmetikler Derideki Kı-rışıklıklarda Yararlı mıdır

  Reklam
  İçinde Hormon Bulunan Kozmetikler Derideki Kı­rışıklıklarda Yararlı mıdır?
  îçinde hormon bulunan kozmetikler derideki kı­rışıklıklarda yararlı mıdır? Bir tehlikeleri var mıdır?
  Östrojenler diğer büyülü kremler ve losyonlar sayesinde gençliğin tazelenmesi umudu, insanların yü­reğinde sürekli bir umuttur. Bu kozmetikleri kullana­rak, cilt yağlı tutulduğu için, bazı yararları olacağına inanıyorum. Ama çoğu kez, fiyatları yararlarından faz­ladır.
  Yararlan çok abartılan bu kremlerde bir kuşun derisine yetecek kadar östrojen yoktur. İlgili resmi makamlar da, yeniden gençleştirme mucizesi yarattı­ğı bildirilen bu ilaçları sert bir biçimde yermektedir.
  Bu kozmetiklerde zaten çok az miktarda bulunan östrojen hormonunun tehlike yaratması olasılığı, son derece azdır. Bununla birlikte, böyle bir ilacı kullan­madan önce doktorunuza danışmanız, yerinde olur.
  alıntı


  Paylaş
  İçinde Hormon Bulunan Kozmetikler Derideki Kı-rışıklıklarda Yararlı mıdır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İçinde hormon olan ve kozmetik alanında kullanılan malzemeler değişik kimyasallar ile yapılmaktadır.Bu nedenle insanların mümkün olmadıkça bu kozmetiklerden uzak durması gerekir.