Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Görgü Kurallarına Uygun Davranışlar Bize Neler Kazandırır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Görgü Kurallarına Uygun Davranışlar Bize Neler Kazandırır?

  Reklam
  Görgü kurallarına uygun şekilde davranmak bizlere bir çok şey kazandırır ,insanlara yumuşak ve merhametli davranmak iyi insan ahlaklı o ahiretimz için yatırımdır.Ahlaklı iyi bir insan misk kokulugibidir.  Paylaş
  Görgü Kurallarına Uygun Davranışlar Bize Neler Kazandırır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanlar bir arada yaşayarak sosyal hayat kurarlar. Toplumsal hayatın dini inanışlar ve kültür dokularıyla birleşerek oluştuğu bilinmektedir. Toplumsal olarak bir arada yaşamak ortak kültür, ortak miras ve ortak tarihi şuura sahip olmakla sağlanır.

  Toplumsal olarak millet olma şuuru aynı vatanı paylaşmak, aynı dili konuşmak ile ortaya çıkar. İnsanların bir arada yaşamalarını kolaylaştıran maddi ve manevi ilkeler bütünü bulunmaktadır. Tarihte bu ülkü olarak bilinmektedir.
  Yazılı veya yazısız kurallar toplumsal birlik ve beraberliği doğru yöne doğru kanalize eder. Birlikte yaşama kültürünün oluşması için geleneksel birikimden ve hukuk sistemlerinden yararlanılır. Toplumda bu nedenle uyulması gereken görgü, nezaket, ahlak kuralları bulunmaktadır.