Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan benim psikolojimi bozan insanların içinde alay edip oyun haline getiren dışlayan? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  benim psikolojimi bozan insanların içinde alay edip oyun haline getiren dışlayan?

  Reklam
  bu insanlar yıllar boyu benim psikolojimi bozdular suçum olmadığı halde bana psikolojik her türlü eziyeti yaptılar ve ben korkuyorum travma yaşattılar ben de her girdiğim ortadam gene aynı şeyler olursa diye onlar yüzünden hasta oldum 10 senedir ilaç içiyorum(antidepresan)
  bu insanların ahiretteki durumu ne olacak? ben bunlara hakkımı helal etmeyebilir miyim?
  bu konu hakkında ayet ve hadisler nelerdir?
  benim ayıplarımı ortaya çıkarıp dalga geçenlerin de başına gelecek mi?
  ahirette bu insanların durumu ne olacak?
  bana yaptıkları beni o kadar ağlattıkları depresyona soktukları için onların durumu ahirette ne olacak? onlar yüzünden hala hastayım ve bu dünyadaki durumları ne olacak beddua ede bilir miyim? ve tutar mı?
  hala atlatamıyorum bacılarım aynı şeyler başıma gelcek diye insanlardan korkuyorum sosyal fobi depresyon takıntı hastalıkları yaşadım 6 kere depresyona girdim 23 yaşına kadar


  Paylaş
  benim psikolojimi bozan insanların içinde alay edip oyun haline getiren dışlayan? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Alıntı nureda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu insanların ahiretteki durumu ne olacak? ben bunlara hakkımı helal etmeyebilir miyim?
  benim ayıplarımı ortaya çıkarıp dalga geçenlerin de başına gelecek mi?

  İstersen hakkınızı helal etmeyip ahirete bırakabilirsin
  ama dinimizde beddua yasaklanmıştır,kınama konusunda da
  seni kınayanlar mutlaka karşılığını göreceklerdir
  çünkü Allah (cc) en Adil olandır.maruz kaldığın sıkıntılara sabretmeye gayret göster
  bu kolay olmasa da sabremelisin,ecrini verecektir mutlaka
  seni kınayıp ayıplarını çıkaranların dünyadaki karşılığını peygamberimiz hadiste bildirmiştir
  Ahiretteki karşılığını ancak Allah(cc)bilir O'na havale et.  -------------------


  "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz."
  (Tirmizi, Kıyamet, 53, no: 2507; Beyhaki, Şuabu'l-İman, 5/315, no: 2778; bk: Keşfu'l-Hafa, 2/265)

  Efendimiz (s.a.s.): "Kendi aleyhinize, evlâtlarınızın ve mallarınızın aleyhine sakın beddua etmeyiniz ki; duaların kabul olacağı bir saate rastlarsınız da bedduanız kabul olmuş olur." (Riyazü's-Sâlihin Tercümesi, III, 82) buyurmuştur.

  Peygamber Efendimiz (s.a.s.) beddua etmekten kaçınırdı. Kendisinin lânet eden değil, aksine rahmet peygamberi olduğunu söylerdi. Mekke döneminde İslâmî tebliğ etmek üzere Tâif'e gittiğinde, orada kötü bir davranışla karşı karşıya kalmış; dönüşte taş yağmuruna tutulmuş, mübarek ayakları kanlar içerisinde kalmıştı. O sırada Allah tarafından kendisine "onlar aleyhinde yapacağı bedduanın kabul edileceği, dilerse onları helâk edeceği" bildirilmiş, fakat Peygamber Efendimiz "Hayır, belki bunların sulbünden sana ibadet edecek çocuklar doğar, yâ Rabb " demişti. Uhud'da dişini kıran, yüzünü yaralayan düşmanları için: "Allah'ım! Kavmimi hidayete erdir, çünkü onlar yaptıklarını bilmiyorlar" (Tecrîd-i Sarih Tercümesi, IV, 314) diye dua etmiştir.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Elbette ki günaha giriyorlar sen sana yakışanı yap ve unutma ki Allah hesap gününün tek sahibidir dinimizde bir insanı fiziksel veya ruhsal sorunları yüzünden dışlamak büyük günah ve Allaha şirk koşmak Allah'ı küçük görmek yarattiğı varlığı kusurlu bulmak şüphesiz ki Allah herşeyi kusursuz yaratmıştır ayetini yalanlamaktir ve Allah bunu asla hoş görmez ve Allah'ın gücüne gider ve karşılığı hem dünyada hemde ahirette çok acı olur Allaha yarına bırakır yanına bırakmaz sen gönlünü hoş tut zira onların kalbini kırması senin tepki vermeyip onların kalbini kırmadan konuşman sana ekstra sevap verir onlara ise misli ile günah yazar sen şuan bir imtihana tabi tutulmuşsun sana düşen üzülmek ağlamak değil bu imtihanı başarıyla bitirmek Allah katında yükselmek kardeşim Allaha emanet ol 4. 4
  Mevlam herşeyi bilip görendir zulmedenide görür zulme uğrayanıda,haksızıda bilir,haklı olanıda kalbiniz mütmain ise rahat olun imtihanınızı kazanmak için sabredin.O psikolojinizi bozan insanlar mutlaka karşılığını alacaktır uunutmayın.
dışlanan insan psikolojisi,  oyun bozanın suçumu,  psikoloji bozan oyunlar