Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan nefsi terbiye etmek Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  nefsi terbiye etmek

  Reklam
  selamunaleykum

  Ben vesveselerle ugrasan bir insanim.. Biliyorsunuzdur artik sanirim.

  En buyuk vesvesemi gecen yazmistim.

  Su mubarek aylarda seytan baglaniyor biliyorum. Nefsinde vesvese verdigini biliyorum..

  Sorum su.. Nefis cehennemdemi yanmak.istiyor. Nefsim bunu bana neden yapiyor. Oysaki ben nefsimi terbiye etmeye calisiyorum. 20 yasindayim... Ve belkide beni goren bu gencecik kiza bakin hicmi kendine bakmiyor diyebilir.. Kendimi süsten püsten herseyden soyutladim. Namazimi kiliyorum.. Yani herseyi yqpmaya calisiyorum. Hatta mukemmel olsun diye cok sıkınti cekiyorum vs vs. Bunlari anlatma sebebim ben bu nefsimi daha nasil terbiye edeyim?

  Cok korkuyorum. Endiseliyim... Inanin korkum bugun dahada cok artti..

  Ben ne yapmaliyim? Cok arzuluyorum. Tek gayem sebebim nedenim ve amacim islami en iyi sekilde ogrenmek.ogretmek uasamak.. Bunun icin insaAllah ailemden uzakta ilim ogrenmeye gidecegim.
  Bunlari kesinlikle hava olsun diye anlatmiyorum. Inanin icim tuhaf korkuyorum.. Cok Korkuyorum

  Bu derdimi sorunsuz bir sekilde acabilecegim insan yok..

  Bana Allah rizasi icin yardimci olun. Korkumdan yataktan kalkamiyorum suan..


  Paylaş
  nefsi terbiye etmek Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ve aleykümusselam.Seni çok iyi anlıyorum kardeşim...Aynı sıkıntıyı ben de yaşadım.Şimdi de yaşıyorum ama eskiye nispeten azaldı.Vesveseye ehemmiyet verirsen yakanı bırakmaz.Umursamamayı öğreneceksin.Amellerine bir bak.Sünnete kitaba uygunsa daha fazla didikleme.Nefsinden de doğruyu bekleme.O her zaman seni yanıltacaktır.Bu arada Risale-i Nur külliyatından Sözler-21.Söz'ü(Vesvese Risalesi) okumanı belki de defalarca okumanı tavsiye ederim.Derdinize derman olacaktır inşAllah...Dua etmeyi de hiç ihmal etme.Boş eve hırsız girmez,imansız kalbe de vesvese yaklaşmaz,bunu da unutma.Rabbim yardımcın olsun.nefsi terbiye etmek için dualar