Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan herkesin bir şeytanı vardır. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  herkesin bir şeytanı vardır.

  Reklam
  içimden bir ses ki o ses şeytandan eminim bana dinimiz hakkında sacma sapan şeyler söylüyor. evet gerçekten bir çok güzel şeyi yargılıyor ben de ona cevaplar veriyorum sonra bakıyor benimle baş edemiyor çekip gidiyor.
  evet bu şekilde şeyanla tartışıyoruz. Rabbim bize güç versin bizi ona karşı yanlız bırakmasın inşaallah.
  eskiden sorularına cevap veremiyordum ve içim daralıyordu ama artık öyle değil . cevaplarım sonrasında gidiyor ve benim içim huzurlanıyor. darlanmıyorum.
  peki siz nasıl başiediyorsunuz ? sizinle tartışıyor mu şeytanınız?


  Paylaş
  herkesin bir şeytanı vardır. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  bacım selamünaleyküm hoşgeldiniz.Birkaçgün önce vesvese konusunu incelemiştik,Maalesef şeytan herkese vesvese veriyor.Siz kurtulmanın yolunu bulmuşsunuz.


  ________

  Yerinde sayan insana çok vesvese gelmez.Daha çok iman sahiplerine,iaman sahibi gençlere hassas ve asabi insanlara gelir.


  Mesela, namazda veya başka bir ibadet esnasında, şeytan, müminin kalbine Allah ve Rasulü’ne karşı, evliyaya karşı, İslâm büyüklerine karşı son derece edebe aykırı çirkin sözler atar. Veya namaz esnasında şehvetle ilgili bir kısım hayalî tabloları kalbe serper. Yahut başka zamanlarda aklının ucundan bile geçmeyen düşünceleri hatırlatır. Hasımlarına söylenecek münasip sözleri söyletir.


  Kişinin önce şunu bilmesi gerekir: Allah’a, Hz. Peygamber s.a.v.’e ve mukaddesata karşı kalbine gelen çirkin sözler, hayaller ve tablolar kendisine ait değil ki, o yüzden dinden çıkmış olsun. Mesela birisi çıksa mukaddesata sövse, onu duyan şahıs kâfir olmaz. Yeter ki kalbiyle iştirak etmiş olmasın.

  Üzerinde durmadığınız, sahip çıkıp kabullenmediğiniz, küçük görerek şişmesine meydan vermediğiniz ve bir dert haline getirmediğiniz zaman, vesvesenin hiç bir zararı olmaz. Ona hep tepeden bakmak gerekir.


  Namazda vesvese geldiği zaman kendini toparlayıp sadece okuduğu sureleri düşünmelidir. Bundan başka şeytanın vesveselerine karşı bir siper olan Felâk ve Nas Surelerini, manalarını da düşünerek çokça okumalıdır 3. 3
  İpek çok güzel açıklamış. Benimde bir çok kez başıma geliyor. İLİM araştırmaktayım. Çok okuyorum ve doymak bilmiyorum. Ben öğrendikçe araştırdıkça bana başka tezler savunmakta ama ben cevaplayıp çürütüyorum çok şükür. Şirke sokmaya çabalamakta. Özellikle namzda ve banyoda. Ama kalbin imanla dolduktan onra bişey yapamaz. Sadece ALLAHA tevekkül edeceksin. O çirkin tabloları akla hayale gelmeyecek şekilde benimde aklıma getiriyor melun. Ama kalben bişey duymadıkça bundan sorumlu değiliz. Surelerden ayetelkürsi ve amenerresuliyi okumalısn. Yatarken özellikle. Sen içini ferah tut. O deneyecek bıkmayacak bizde bıkmayacağız vesselam))))) 4. 4
  ben seytani cogu kez ruyamda görurum..bilmiyorum asli varmi ama sanirim benim ile ruyamda konusuyor..hep kötu seyler getirmeye calisiyor basima ruyamda tabi sonra ben hep bir sekilde bunun seytan oldugunu anlayip ruyamda kuran okuyorum ve o kizip kaybolur..birkeresinde bir kadin toplulugunun icindeydim oradan bir yasli kadin cikti cirkin yuzlu cok yasli bir kadin bana dediki sen varya cok cirkinsin pisliksin dedi bana suratina bakamiyorum cirkinlikten dedi bir an korkmustum sonra etrafimdakilere sordum yuzumde birsye mi var diye sonra onlar hayir yok demisti sonra ben anladimki bu seytan beni kizdirmaya calisiyor bende yine kuran okumaya baslayinca korkmaya titremeye ve kizmaya basladi en sonunda tanidinn yine beni..git giit diye diye kendi aslina dönusup kayboldu..buna benzer seyler arada görurum..ben sabah askam zikirlerime elimden geldigince önem gösteriyorum..ve bunun cok ama cok faysasi var..sizlerede tavsiye ederim..


  sunuda eklemek istiyorum her ise baslarken besmele cekmek cok önemli buna da dikkat edersek korumus oluruz kendimizi..nasil koruruz kisaca anlatayim..biz nezaman bir ise baslarken besmele cekmez isek seytan da isten faydalanir..mesela eve girerken besmele cekersek eve giremez yemek yerken besmele cekersek yemek yiyemez (eger unutursak bismillah fil evveli ve ahiri demeliyiz ve bu halde yediklerini kusarlar) giyinirken besmele cekersek giyinemez ciplak kalir..ve bizler her islerimizde bunu yaparsak seytanimizda gucsuz kalir ve böylece vesvese vermeye cok fazla gucu olmaz..ama aksine olursa fazla guclu olur ve busefer de bizim imanimiz zayiflar..bu yuzden bu cok muhimdir bunada dikkat edelim inshaAllah..
 5. 5
  amira bacım bende rüyamda görüyordum ve dualarla eritiyordum. ve en son gördüğümde yine dua okuyordum kafamı tuttu çevirdi ağzımı kapamaya çalıştı ama ben okumaya devam ettim kalktığımda boynum yana dönmüş ve çok ağırıyordu çok korktum dua ettim bir daha görmemek için çok şükür artık görmüyorum. 6. 6
  amira bacım bende rüyamda görüyordum ve dualarla eritiyordum. ve en son gördüğümde yine dua okuyordum kafamı tuttu çevirdi ağzımı kapamaya çalıştı ama ben okumaya devam ettim kalktığımda boynum yana dönmüş ve çok ağırıyordu çok korktum dua ettim bir daha görmemek için çok şükür artık görmüyorum.

  elhamdulillah sureyi ruyada okuyabilmen guzel bir sey bacim..kaygilanma inshaAllah..
 7. 7
  Ben de bilmem aslı var mı ama şuna inanmaktayım. Çok kez başıma geldi. Namazda özellikle esnetmeye çalışıyor esnememeye direniyorum ardından vesveseye başlıyor. ALLHUEKBER dedikçe esneme halim geçiyor....Esnemenın onun sebebi olduğuna inanıyorum


  İlk namaza başladığım anlardı sanırım rüyamda yüzü görünmeyen bir kadın olarak karşıma çıktı. Tövbe haşa ben ALLAHIM dedi. Bana secde et dedi. Ettim mi bilmiyorum hala etkisi altına girer titrerim. 8. 8
  Amira bacim hangi zikirleri yapiyorsun?yazmak mecburiyetinde degilsin!Allaha emanet olun. 9. 9
  Alıntı haci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Amira bacim hangi zikirleri yapiyorsun?yazmak mecburiyetinde degilsin!Allaha emanet olun.

  rica ederim tabikide ..herkesin bir şeytanı vardır,  bismillahi evveli ve ahiri,  amirah bacı,  her insanın bir şeytanı vardır,  herkesin şeytanı,  namazdayken akla gelen sevhetli hayaller