Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Hilye-i şerife nin hükmü nedir?Bunun tam metnini aşağı ekleyebilirmisiniz? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hilye-i şerife nin hükmü nedir?Bunun tam metnini aşağı ekleyebilirmisiniz?

  Reklam

  Bana öğrencim hediye tti ama fotokopi olduğu için çoğu yazı çıkmamış internettn açtım baktım bulamadım siz biliyorsanız buraya lütfen ekleyin çıktı alayım.
  Hz. Muhammed SallAllahu Aleyhi ve Sellem Efendimiz
  şöyle buyurdular;

  Benim evsaf ve şemailimi yazıp onlara bakın ve yanınınzda yüksek bir yere asın! Her kim onları yükseğe kaldırıp bakarsa beni görmüş gibi olur. Beni gören insan bana muhabbetle bağlanırsa, Allah-u Teala ona cehennemi haram kılar; o kişi kabir azabından emin olur. Mahşer günü çıplak olarak haşredilmez. O kişi myönetici ise mutadına erer. Allah-u Teala ona düşmanlarına karşı yardım eder. Bütün şeytanların şerrinden korur. Her korkusundan emin olur.

  Her kim bunları yazıp yanında taşırsa Allah-u Teala Adn cennetlerini ona konak yapar. Sabah namazından sonra üç Salavatı Şerife okuyup bu Hilye-i şerife bakana Allah-u Teala beş yüz hac sevabı yazar. Akşamdan sonra bakana altı yüz hac sevabı verir. Yatsıdan sonra bakana bin hac, bir hatim ve bin köle azad etmiş sevabı yazar. Allah Azze ve Celle büyük fazl sahibidir.


  Paylaş
  Hilye-i şerife nin hükmü nedir?Bunun tam metnini aşağı ekleyebilirmisiniz? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hilye Arapça’da ‘zinet, süs, yaratılış, sıfat, şekil’ manalarına gelir. Peygamberimizin sıfatlarını anlatan manzum veya nesir halindeki yazılara, kitaplara ve tablolara Hilye-i Saadet veya Hilye-i Şerif denilir.

  Peygamber Efendimiz (s.a.v.) dünyadan ahirete göç edecekleri zaman ashab-ı kiram ''Ya Resulallah'Senden sonraya kalıp da cemalini göremezsek halimiz nice olur?'' diye ağlaştılar.Sonra kızı Hz.Fatıma boynuna sarılıp ''Ey Babacığım! Senin cemalini cemalini göremeyeceğiz halimiz nice olur''diye ağladı.O zaman Resullullah Efendimiz şu sözleri söyledi:''Ey kızım Fatıma,ashablarım geliniz.Size vücudumun cevmini yazdırayım.Beni görmek istediğiniz vakit okuyup yüzünüze sürün,hemen beni görmüş gibi olursunuz.Ben dahi sizden razı olurum.
  Her kim ümmetimden olup da beni görmek istediği vakit okuyup yüzüne sürerse cehennem ona haram olur.
  Her kim onları yükseğe kaldırıp bakarsa ve bana muhabbetle bağlanırsa Allahu Teala ona cehennemi haram kılar,o kişi kabir azabından emin olur.
  Mahşer günü çıplak olarak haşre girmez,sırat köprüsünü yıldırım gibi geçer ve benimle birlikte cehennete girer.O kişi yönetici ise muradına erer.
  Allahu Teala ona düşmanlarına karşı yardım eder.Butün şeytanların şerrinden korur.Her korkusundan emin olur.Her kim bunları yanında taşırsa Allahu Teala And cennetlerini ona konak yapar.
  Ulemanın beyanına göre içinde Peygamber Efendimiz (s.a.v.) in cemal-i şerifi bulunan eve felaket uğramaz,şeytan ve fakirlik girmez,ateşte yanmaz.
  Üzerinde taşıyan kişi her türlü müsibetten korunur.
  Ömür ve devleti uzun olur.
  Ahiret belalarından emin olur.Her ne niyetle kırk gün okursa muradı hasıl olur.
  Ölümden sonra kefenine koyduan kabir azabı görmez.Yetmiş melek ona dua ve istiğfar eder.


  ARAPÇA METNİNİ aramaktayım. Birde şöyle yazıyor.

  salavat-ı şerifeyi okduktan sonra 3 kez bu salavatı şerifeyi okuyun2000 kez okunmuş duası alırsınız. Tam okuyamıyorum net çıkmamış. . ALLAHÜMME SALLİ ALA NURİ MUHAMMEDİN ALA NURİ MUHAMMED ALLAHÜME SALLİ MUHAMMMEDİN AKLİ MUHAMMEDİL FAKULÜ...........devamını bilen eklesin LLAH rızası için.hilye-i şerif nedir,  hilye i şerif duası,  hilye i şerif nedir,  hilye-i şerif duası,  hilye-i şerif arapçası,  hilye i şerif arapçası,  hilyeyi şerife