Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Seyyidler hala yaşıyor mu? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Seyyidler hala yaşıyor mu?

  Reklam
  Peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? Seyyidler günümüzde hala var mı? Bununla ilgili kesin kanıtları olan biri bana yardım edebilir mi? Çok önemli ve acil bir konu, yardım ederseniz sevinirim.


  Paylaş
  Seyyidler hala yaşıyor mu? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamber efendimizin soyu hala devam etmektedir bu konuda kanit getirecek kadr detayli bir bilgim yok ama 35.ci torunu
  Seyid İbrahim el-Ahsai dir .Ziyaret icin gelmi$ti hala tûrkiyede sohbetlerini internetten dinleye bilirsin .Forumdaki kardeslerim sana daha detayli bilgi verirler insallh .
 3. 3
  Hz Peygamber’in Soyu
  Peygamber efendimizin soyu*
  Hz Peygamber’in soyu yirmi birinci kuşaktan atası olan Adnân vasıtasıyla Hz İbrahim’in oğlu Hz İsmail’e dayanmaktadır Bu sebeple Hz Peygamber’in soyunun da mensup olduğu Kuzey Araplar’ına İsmâilîler veya Adnânîler gibi isimler de verilmektedir (Araplar’ın diğer ana kolu, anayurdu Güney Arabistan olan Kahtânîler’dir) Hz Peygamber’in Adnân’a kadar soy kütüğü kesin olarak bilinmekte olup şöyledir: Muhammed b Abdullah b Abdülmuttalib (Şeybe) b Hâşim b Abdümenâf b Kusay b Kilâb b Mürre b Kâ‘b b Lüey b Gâlib b Fihr (Kureyş) b Mâlik b Nadr b Kinâne b Huzeyme b Müdrike b İlyâs b Mudar b Nizâr b Mead b Adnân Bu tabloya göre Hz Peygamber, Araplar’ın, Hz İbrahim’in oğlu Hz İsmail’in soyundan gelen Adnânîler kolundan, Kureyş kabilesinin Hâşimoğulları sülâlesine mensup Abdullah b Abdülmuttalib’in oğludur. 4. 4
  Teşekkür ederim sevgili kardeşim, bunu biliyorum. Tanıdığım bir seyyid var, çok dindar gözüküyor, ama çok fesat, ara bozucu, fitneci. Ve bu nasıl seyyid dedirtiyor insana. O, benim onun seyyid olduğunu bildiğimi bilmiyor. İster istemez gerçekten seyyid mi diye düşünüyorum. Ve bu yüzden merak ettim. 5. 5
  Gercekten seyydii peki...???

  Bir hadiste okumustumda neyse,paylasmayayim 6. 6
  Özge kardeşim teşekkürler o kişinin sohbetlerini dinleyeceğim.

  Beyaz gül, demek istediğini anlayamadım? 7. 7
  Kisi yani arkadasin gercekten seyydimi diye sordum. 8. 8
  Evet gerçekten seyyid. 9. 9
  Ilginc yani bir hadis var kardesim

  "ALLAH,Fatma ve nesline Cehennemi haram kildi"

  Benim cok tuhafima,gitti. 10. 10
  "ALLAH,Fatma ve nesline Cehennemi haram kildi"
  Bu imtihan dünyasında ayrıcalıklı insan sınıfı yoktur. Ayrıcalıklı sınıf yaklaşımı "yahudice" bir yaklaşımdır.Ehli beytten olup da sapmış kimseler de mevcuttur.Hepsi için aynı şeyi söyleyemeyiz.Hadisler doğrudur.Ama o hadislere layık olanlar için geçerlidir.Yoldan sapanlar zaten aslını inkâr ettiği için ehl-i beyt olamaz.
  Hadiselere Kur'an'ın bakış açısıyla bakarsak şaşmayız inşaallah. Bu söylediklerimden "ehl-i beyte saygısızlık" anlamını sakın çıkarmayın. Rasulullah'ın soyundan gelen salihlere çok saygı duyarız. Fakat Rasulullah'ın soyundan gelmek başlı başına kurtuluş sebebi değildir.
 11. 11

  Cevap: seyyidler hala yaşıyor mu?

  Kardes Hadis paylastim
  Sende kendine gore yorum yaptin dogrumu bu sence.
  Kimin cennetlik olup olmayacagini ALLAH bilir.Ama hadiste olunca insan soyle bir duruyor Dusunuyor.
  Belki ALLAH dinden sapan seyydi gondermicek yeryuzunue.


  Muminem Cevap: seyyidler hala yaşıyor mu?

 12. 12
  selamualeykum..

  ben simdiye kadar bir kisi duydum ve resim olarak gördum rasulAllahin s.a.w soyundan gelen oda genc bir mucahid idi..sehid oldu inshaAllah..bunu bana esim söylemisti..kendisi desen nuruna dicek yok zaten..WaAllahualem..

  beyaz gul bacim bence pembe bacinin yorumu yerindeydi Allahualem ben öyle okudum ve anladim.. 13. 13
  Alimlerden Said nursi hz. Suleyman hilmi Tunahan hz. de seyydi baska varmi tanidigimiz seyydi.
  konuyu dagiti sanirim.

  Rabbim mekanini cennet eylesin.
  Sehitlik makami Insallah bizlerede nasip olur

  pembe bacima birsey demedim zaten Amira bacim yok yani gercekten hadis olunca Insan soyle bir duruyor dusunuyor belkide hadis su anlamada gelebilir , ebedi cehennemlik haram kilinmista olabbilir. .
  yani ben pembe bacin yorumunu gorunce yanlis anladim klavye degilmi iste Insan yanlis anliyor
  Hakkini helal et Pembe bacim yanlis anladim 14. 14
  Beyaz_gül kardeşim hadisler çok derin ve mecaz anlamlı olabiliyor. Ve Pembe üye'nin dediği doğru. Bir insan seyyid olduğunu bile bile, bu duruma layık olmaya çalışacağına kötü şeyler yapıyorsa normal insanlardan daha çok günaha giriyor. Hem onların da bizim gibi nefsi, iradesi var melek değil ki onlar. Aynı bizim gibi imtihandalar..türkiyedeki seyyidler,  Seyyidlerin soy ağacı,  peygamberimizin soyu devam ediyormu,  peygamber efendimizin soyu devam ediyormu,  hz muhammedin soy ağacı 5 sınıf,  hz muhammedin soyu devam ediyormu,  peygamber efendimizin soyundan gelenler