Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Malin sadaka olarak adanmasi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Malin sadaka olarak adanmasi

  Reklam
  BABAM ve ANNEMİN bir evi var. Onlar ölünce ondan gelecek hiçbir maddi çıkarı kendi aleyhime kullanmayıp yardıma muhtaç insanlara adamayı düşünüyorum. Yani kirasını. Bu düşüncem aklımda bugün oluştu. Babam ve annem ölünce onlara bu sadakayı tabi sadaka olursa adayabilirmiyim?Ya da onların bu iyilikten nasıl faydalanmalarını sağlayabilirim?


  Paylaş
  Malin sadaka olarak adanmasi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hayır için bagışlayıp sevabını anne ve babanıza adayabilirsiniz. 3. 3
  Peki ben günahlarımad a kefaret olarak dileyebilirmiyim aynı zamanda yoksa sadece tek bir seçenek mi var?. Hz. ÖMER ilkindi namazını kaçırmış bunun üzerine bahçesinin mahsüllerini fakirlere adamış. Bir günaha kefaret yani. Bende he anne babama hemde günahlarıma adayabilirmiyim? 4. 4
  her yaptıgınız hayıra anne ve babanızı ortak edebilirsiniz.Bahsettiginiz hadiste gecen olay Allah c.c emri olan namazı kacırdıgı için Rabbından af dileme amaclı yapılmıştır.
  sizin bahsettiginiz durum ise dünyada günah işleyip mal bagışlayayım günahıma kefaret olsun demek uygun degildir.Mevladan samimiyet ile tövbe etmek gerekir o ne günahları bagışlamıştır yeterki bizler kul olamaya calışalım.