Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Düğünlere gitmek ve tokalaşmak istemiyorum ne yapabilirim. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Düğünlere gitmek ve tokalaşmak istemiyorum ne yapabilirim.

  Reklam
  bende bir konuda dertliyim yakın akrabalarımızın düğünü olucak kadın erkek karışık ve oyunlu birde ben erkeklerle tokalaşmıyorum. Düğüne gidersem daha kapıdan içeri girerken kadınlar ve erkekler tokalaşıyor bizim ailede el vermeyen bir tek benim ben onlarla tokalaşmıyorum ama kalabalık bir ortamda tokalaşmadığımda bana takılıp uğraşırlar diye korkuyorum.Zaten bu düğünlere gitmeyi hiç istemiyorum.Ama anne ve babamın ve çevremdeki akrabaların ısrarı ve zorlamasıyla gitmek zorunda kalırsam naparım diye sıkılıyorum. Tokalaşma anı geldiğinde soğuk terler döküyorum.El vermiyorum ama tokalaşmak zorunda bırakılacağımı sanarak üzülüyorum birde kadın erkek karışık oyun oynanıyor. Ben kalkmak istemiyorum ginede ısrar edip oyuna katılmam için zorlanıyorum Ama yinede kalkmıyorum oyuna ama sonradan beni oyuna kaldırmak isteyen bu insanlara içimden kinleniyor ve kızıyorum aile çevrem benim gibi olmadığından bu düğünlere gelmek istemememi yadırgıyorlar.Ama Allah razı olsun annem beni destekliyor istersen tokalaşma ama sonuçlarına katlanmalısın diyor bu düğün meslesi ve tokalaşma meselesini kafama çok takıyor ve üzülüyorum kardeşlerim sizden cevaplarınızı bekliyorum.Dualarınızı eksik etmeyin. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.


  Paylaş
  Düğünlere gitmek ve tokalaşmak istemiyorum ne yapabilirim. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  yabancı erkeklerle toklaşmak dinimizde caiz değildir


  ancak müzik eğlenceli düğün caizdir


  önemli olan harama yaklaşmadan hareket etmektir

  selamün aleykum dersin takalaşmaya luzum yok kimsede seni zorlayamaz sıkılmana gerek yok
 3. 3
  Allah c.c razı olsun cevabınız için zuhal kardeşim sıkılmadan ,tokalaşmadan, insanlara kırılmadan el vermeyeceğim Allahın izniyle kadınlı erkekli oyunlu düğünlere gitmek istemediğimi ailemle paylaşıcam umarım artık böyle konular için üzülmem.Rabbimiz hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Allaha emanet olalım.