Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Dinden çıktım mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Dinden çıktım mı?

  Reklam




  Bir an kapı sesleri geldi aklıma.Kapıların gıcırtıları falan insan uyanır mutlaka diye neyse uzatmayayım. İşte insan uyanır diye düşünürken tabi uykusu hafifse diye düşündüm. Ve ALLAH bilir ancak dedim.Şimdi bide soruyuda tam hatırlayamıyorum hemen unutuyorum. Haşa tabikide RABBİM herşeyi bilir ama bir an içimden bir ses sanki ALLAH olmamış bir şeyi henüz bilemez ya da geleceği bilemez gibi şeyler diyordu galiba TEVBE TEVBE günah mı dinden çıkmış mı olurum. Bunu ağzımla dediğimi hatırlamıyorum.Birde şeytan bana ağzımla söyledim mi yoksa düşündüm mü diye vesvese veriyor.


  Paylaş
  Dinden çıktım mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  bence tövbe et gusl abdesti al 2rekat namaz kıl en iisi kardeşim ne olr ne olmaz



 3. 3
  sende vesvese var kardeşim daha öncede açtığın onlarca konuda yardımcı olduk bu konuya benzer konularda sana yardımcı olduğumuzu düşünüyorum



 4. 4
  s.a. oruçluyum benimde aklıma küfür saçam sapan şeyler geliyor bende dinden çıkıcam orucum bozulacak diye çok tedirginim.napmalıyım aslında bol bol selavat getiriyorum.ama aklıma binbirçeşit küfür kötü söz geliyor.ben günaha girmek istemiyorum.



 5. 5
  Alıntı sevgiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  s.a. oruçluyum benimde aklıma küfür saçam sapan şeyler geliyor bende dinden çıkıcam orucum bozulacak diye çok tedirginim.napmalıyım aslında bol bol selavat getiriyorum.ama aklıma binbirçeşit küfür kötü söz geliyor.ben günaha girmek istemiyorum.
  Bunlar vesvesedir.Önemsemezseniz geçer.İçiniz rahat olsun,söze ve davranışa dönüştürmedikçe aklınızdakileri günaha girmezsiniz inşAllah.



 6. 6
  Peki tevbe edip gusül abdesti alıp 2 rekat namaz kılmam şart mı??



 7. 7
  Hayır gerekmez yeskaraa kardeşim.Bu tarz soruları çok soruyorsun.Elbette her zaman elimizden geldiğince sana yardım edeceğiz.Ama sen de biraz araştr ve oku.Selametle kal bacım.



 8. 8
  Kusura bakmayın. ALLAH razı olsun.



 9. 9
  Estağfurullah bacım.Kusur yok ortada.Her zaman istediğini sor.Ben senin için söyledim.Yaşın da erkenken tohumları ekmen lazım.
  Allah senden de razı olsun.



 10. 10
  ben sadece rahatlaması için öyle dedim manevi olark günaha girdi dinden çıktı diye değğil kardeşlerim hem vesveseyide yener inşALLAH
  bununla ilgili dualar var kardeşim dualrı et kardeşim



 11. 11

  Cevap: Dinden çıktım mı? :S

  "Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle; ey Rabbimiz! Duamı kabul et!"
  ibrahim suresi 40

  Rabbic'alnı mükıymes salati ve min zürriyyeti rabbena ve tekabbel düa'
  ibrahim 40
  (Allahümme eykıznî biehabbis sââti ileyke, vesta'milnî biehabbil a'mâli ileyke)
  "Yâ Rabbi, sana en sevgili olan zamanda beni kaldır Sana en sevimli gelen ibadeti bana yaptır"

  namaz kılma duası yeni panel açamadım bnları paylaşmak için o yuzdne braya kopyladm namaz kılma duası kardeşlerm biliorsnzdr gerçi


  Muminem Cevap: Dinden çıktım mı? :S

 12. 12
  Denemeye çalılacağım ALLAH razı olsun



 13. 13
  Kayıtsız Üye
  öncelikle merhaba arkadaşımla internetten konuşurken Allaha sövmeyle ilgili konu açıldı bende örnek verdim Allaha ... diyenler var mesela gibisinden birşey dedim sonrada aklıma geldi ben hiçbir zaman küfürleri yazmazdım sövmüş yazardım ama o an içimden bir ses yazmamı söyledi gibi oldu sanki ama (haşa) şeklinde yazdım yazının sonunda dinden çıkmışmıyımdır ? (sonra tövbe ettim)



 14. 14
  öncelikle merhaba arkadaşımla

  Kullandığımız sözlere dikkat etmemiz gerekir.Yaptığınızın farkına varmışsınız,öncelik ile samimi bir şekilde tövbe edin,ibadetlerinize yoğunlaşın inşallah içinizden öyle sesler duymazsınız.



dinden çıktım mı,  dinden çıktım diye vesvese,  dinden ciktim vesvese,  dinden ciktim mi vesvese,  dinden çıktım,  dinden mi çıktım,  vesvese dinden çıktım dermi