Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Kızların günahları buluğa erince mi yoksa 9 yaşından sonra mı yazılmaya başlar? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kızların günahları buluğa erince mi yoksa 9 yaşından sonra mı yazılmaya başlar?

  Reklam
  Kızların günahları buluğa erince mi yoksa 9 yaşından sonra mı yazılmaya başlar?


  Paylaş
  Kızların günahları buluğa erince mi yoksa 9 yaşından sonra mı yazılmaya başlar? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanların hayır ile şerri, hak ile bâtılı ayırtedebilmeleri, bâliğ olduktan sonra mümkün olduğundan, Rabbimiz mahşerde dünya hayatımızın çocukluk devresinden hesap sormamakta, ancak bâliğ olduktan sonraki günlerimizden başlayarak namaz, oruç gibi ibadet mükellefiyetlerimizi suâl etmekte, böylece dinî mükellefiyetlerimiz bülûğ çağından sonra başlamış olmaktadır.

  Şu kadar var ki, bülûğ zamanı tarih olarak kesin değildir. Erkek on iki, kız dokuz yaşından başlayarak,on beş yaşlarına varıncaya kadar geçen her ay ve günde bülûğa erme hissi teşekkül edebilir.

  Oğlanda ihtilâm olma, kızda ise ay hâli görme şeklinde kendini gösteren bu beşerî ve cinsî hissin başladığı günden itibaren mükellefiyetlerin her biri ayrı ayrı amel defterine ya “Yerine getirdi.”, ya da “getirmedi” şeklinde yazılır.

  Sorularla İslamiyet 3. 3
  bazı yerlerde 9 yaşından sonra başlıyor diyor? 4. 4
  Kızlar hayiz (adet) olunca başlar.

  kızda ise ay hâli görme şeklinde kendini gösteren bu beşerî ve cinsî hissin başladığı günden itibaren mükellefiyetlerin her biri ayrı ayrı amel defterine ya “Yerine getirdi.”, ya da “getirmedi” şeklinde yazılır.
 5. 5
  ALLAH razı olsun bazı yerlerde öyle yazınca kafam karıştıda. 6. 6
  Kusura bakmayın dikkat edeceğim. 7. 7
  Kayıtsız Üye
  Bence ergenliğe girdiğinde başlar ama son söz sizin ...günahlar kaç yaşında başlar,  kızların günahları kaç yaşında başlar,  adet olunca günahlar başlar mı,  günahlar kaç yaşında yazılmaya başlar,  kızların günahı kaç yaşında başlar,  kız çocuklarının günahları kaç yaşında başlar,  kızların günahları ne zaman yapılır