Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Küfür etmek abdesti bozar mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Küfür etmek abdesti bozar mı?

  Reklam
  Küfür etmek abdesti bozar mı? Bide ben istemeden etmiştim yani içimden bir ses sanırım şeytanın vesveseleri.


  Paylaş
  Küfür etmek abdesti bozar mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  :=) Allah affetsin..ben bozmadığını ama abdestli olduğun için daha fazla günaha girdiğini biliyorum... 3. 3
  Küfretmek abdesti bozar mı?

  İçinde bulunduğumuz ülkenin -Allah'a muhalif olmayan- ilkelerine uymak zorundayız. Aksi takdirde, kamu hakkına, kul hakkına girmiş oluruz. "İslam'a göre meşru olmayan rejimlerde her şey mubahtır." anlayışı yanlıştır. Olabildiğince titizlik göstermek gerekir. Aslında samimi olarak helali araştırdığımız zaman bereketi çok olur. Mevla bizden daha cömerttir.

  Bir hadis-i şerifte Efendimiz (asm) şöyle buyurmuştur:
  "Ey insanlar! Allah'tan korkun, rızkınızı güzellikle arayın. Şunu bilin ki, hiçbir kimse -biraz gecikse bile- rızkını tastamam almadan ölmez. O halde Allah'a karşı gelmekten sakının, rızkı aramada güzel davranın; helal olanı alın, haramı ise bırakın."(İbn Mace, Ticarat, 2).
  Şuurlu Müslümanın önemli bir misyonu da fiili olarak başkasına örnek olup ders vermektir. Ve bu günkü bir kısım Müslümanların gayr-ı İslamî ahlaklarıyla oluşturdukları kötü imajı silmeye çalışmaktır. Hassasiyetinizden dolayı sizleri tebrik ederiz.


  sorularla islamiyet 4. 4
  Allah azı olsun bilgi için. 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Ya adam akıllı soliyim bozmaz ama günah 6. 6
  Kayıtsız Üye
  Abdesti bozuyomu küfür etmek anlayamadık 7. 7
  Abdesti bozan nedenler vardır fakat küfretmek bunların içinde değildir.Bir insan neden ağzını kirletir kokutur küfrederek bu hastalık ise doktora gidin değilse Allahtan yardım dileyin bu çirkin işi bırakmak için.
küfür etmek abdesti bozar mı,  küfür abdesti bozar mı,  küfür etmek abdesti bozarmı,  kötü söz abdesti bozar mı,  abdestli iken küfür etmek abdesti bozar mı,  kufur abdesti bozar mı,  abdestli iken küfür etmek