Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan tesettür hakkında... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 15

  Reklam

  Reklam
  sadece eşerp kullanmayı tavsiye eden kaedeşimin çözümü var..başka bir tavsiyesi olan yok mu tülbent konusu hakkında ??

  eşarp kullanmamamın sebebi : boneydi,iğneydi derken abdest için zorluk oluyor..eve bir misafir geldiğinde siz eşarp mı kullanıyorsunuz ? 2. 16
  Reklam
  Aniden gelirse kullanmıyorum.Kalım,beyaz bi tülbentim var;onu kullanıyorum.Ama haberim olursa eşarp kullanırım.Hem her zaman misafir olmuyor ki eşarp takalım da abdest için zorluk yaşayalım.Galiba siz kayın biraderinizle falan aynı evde yaşıyorsunuz. 3. 17
  arkadaşlar ben tülbent kullanıyorum misafir gelsede kalın oluor kaliteli iç göstermior dışarı kullanılan saten eşarplar bunaltıyor beni evde kullanamm birde en güzeli medine kumaşı dedikleri kayma yapmıor ayakmıyordaa ondanda kestirebilirsiniz bursa ucuz kumaş pazarlarında satılıor ..ankara isen ulusta kumaş bulunuor 4. 18
  ben de eşarpla bunalıyorum.çabuk bozuluyor.
  ya afedersiniz ama ben de akıntı çok olduğu için abdest alıyorum her namaz için.eşarpla uğraşılmıyorki.
  ben eşimin ailesiyle yaşamıyorum ama gidip kaldığımız oluyor.kaynatam hep yanında oturayım ister birde,karadenizliler enseden tutup kafayı sallayarak seviyorlar (biliyorum çok tuhaf,ben de ilk yaşadığımda çok garipsemiştim )bu şekilde hemen bozuluyor örtüm sinir oluyorum .. kaynım oluyor bazan.kısacası benim derdim örtümün içinde özgür olabilmek.
  annem diyor ki bana ' kızın ezan sesi duyunca senin rengin atıyor,bakışların değişiyor ..bu abdest ve tesettür işini çok abartıyorsun bu yüzden sen kilo alamıyorsun '' diyor..çok haklı.benim bu hallerimi anormal olarak düşünebilirsiniz ama benim tek sıkıntım bu..!
  trabzonda yaşıyorum.ilk fırsatta medine kumaşına bakmaya gideceğim.umarım istediğim gibidir,çok dua ederim... 5. 19
  Ablacığım,akıntın için pamuk kullan.Böylece her ezanda abdest almana gerek kalmaz.(Tabii bu kadınların doğal akıntısı olup özür akıntısı değilse)Ne demek istediğini anladım.Allah yardımcın olsun.Sanırım biraz da vesvesen var.Sitede bu konuda sana yardımcı olacak güzel yazılar var.Biraz bakın derim.Yanlış anlama,akıl vermek haddim değil.Bir kardeşin olarak yardımcı olmak istedim sadece. 6. 20
  allah razı olsun.zaten buraya, sizlerin arasına katılmamın sebebi sizlerden tavsiyeler alıp toparlanabilmek.evet,dediğiniz gibi vesvesede var.şimdi gebe olduğum için pamuk koyamıyorum,zararı olurmuş -ben de idrar yolu iltihabı çok çabuk oluyor-.
  öncesinde kullanıyordum fakat biryere gidince.o zamanda acaba diğer taraftan çıkmış mıdır diye kontrol ederken yerinden oynatıp abdesimi yine bozardım,çok geriliyorum ;ya çıktıysa,ya ben anlamadıysam diye çok sıkıntı yapıyorum..tavsiye ettiğiniz yazılara bakacağım..allah razı olsun.. 7. 21

  --->: tesettür hakkında...

  öncesinde kullanıyordum fakat biryere gidince.o zamanda acaba diğer taraftan çıkmış mıdır diye kontrol ederken yerinden oynatıp abdesimi yine bozardım,çok geriliyorum ;ya çıktıysa,ya ben anlamadıysam diye çok sıkıntı yapıyorum..tavsiye ettiğiniz yazılara bakacağım..allah razı olsun..
  Pamuk düşünce abdest bozulur.O yüzden yerinden oynadı mı diye evham yapmanıza gerek yok gönlü güzel bacım...Ayrıca eşarbınız inceyse üstüne başka bir eşarp atıp namaz kılabilirsiniz.
  Yudumla --->: tesettür hakkında...

 8. 22
  Alıntı İlm-i Hisab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Pamuk düşünce abdest bozulur.O yüzden yerinden oynadı mı diye evham yapmanıza gerek yok gönlü güzel bacım...Ayrıca eşarbınız inceyse üstüne başka bir eşarp atıp namaz kılabilirsiniz.
  cavabınız için çok teşekkür ederim..pamuk konusunda farklı kitaplarda farklı yorumlar okudum ve iklemde kalıyorum her seferinde (anladımki fazla araştırmanında zararı varmış)
  tülbent konusunda evet,namaz kılarken büyükçe bir örtü kullanıyorum,hem vücut hatlarımızıda kapatmış oluyoruz bu şekilde.
  ama ben erkek olan bir ortamda ensemin,kulaklarımın görünmesinden rahatsız oluyorum.bu durum transparan birşey giymiş gibi bence.
  iki tülbent alıp bunları birbirine diktirmiştim ama fayda etmedi:yine gözüktü..
  ben anlamıyorum ki bu üreten firmaları,bu tülbentleri tesettür için üretiyorlarsa kullanılabilir yapsınlar,bu ne ya iki tanesi bile kapatamıyor enseyi...

  NOT:bunlar benim düşüncelerimdir.kimseyi kırmak istemem ve herkeze saygım sonsuz.. 9. 23
  Kadının tenâsül uzvu içine veya dışına konulan bezin veya pamuğun, ıslanmış olarak dışarı çıkması veya çıkarılması da abdesti bozar. Uzvun dışına konulan pamuğun iç tarafı ıslanmış olunca abdest bozulmuş olur. Pamuğun dışına ıslaklık sızıp sızmaması mühim değildir. Uzvun içine konulan pamuğun iç kısmının ıslanması abdesti bozmaya yetmez. Islaklığın pamuğun dışına da sirayet etmesi şarttır.

  Selam ve dua ile...
  Sorularlaislam(güvenilir kaynak)


  iki tülbent alıp bunları birbirine diktirmiştim ama fayda etmedi:yine gözüktü..
  Sizdeki vesvesedir.
  Şöyle söyliyim şeytan hassas noktanızı yakalamış. 10. 24
  verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim.allah razı olsun.
  bu tülben konusunu bir aşsam allahın izniyle..
  dün eşime, ''ben çarşaf giysem,n'olur ? '' dedim.
  -pardesüde tesettür..çarşaf olmaz dedi..
  en güzeli aslında çarşaf ama...