Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Cehennem Dedikleri Aslında Neresi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Cehennem Dedikleri Aslında Neresi

  Reklam
  Cehennem dedikleri aslında neresi biliyormusunuz?

  "Mümkünse yetkililer dışında üyelerin okumasını istemiyorum.Bana az önce geçen bu konuşmaların doğruluğunu yanlışlığını açık biçimde açıklarsanız sevinirim sayın moderatörler.Yanlış olduğunu kanıtlamam için kanıtlarla ve mantıklı olarak yazarsanız çok sevinirim.Yardımınız için şimdiden çok teşekkürler.Cevabınızdan sonra bu konunun silinmesini istiyorum.Kişiliği henüz oturmamış,islam dini konusunda pişmemiş üyelerimiz olabilir.Etkilenebilirler mazallah.Allah sizden razı olsun"


  Cehennem aslında bir çöplüğün adı.Kudüs yakınlarınada Hennem yada Hinnom denilen bir vadi vardır,işte orası.Kudüs, İsrail ile Ürdün arasında bir şehir.Eski bir şehirdir.Bu şehrin dışında Hennem yada Hinnom isimli bir vadi vardır.Eski zamanlarda Kudüs şehrinin çöplerini bu vadiye dökerlermiş.Çöpler yığılır temizlenmez ve mikrop saçarmış.Hızla Hennem çöplüğüne fareler dadanmış,veba salgını çıkmış.Veba mikrobunu biliyorsunuz fareler taşır.Kudüs belediyesi salgını durdurmak için hennem çöplüğünü ateşe vemiş.Vebadan ölenlerin cesetlerinide o ateşe atmışlar ki mikroplarda ölsün.Çok büyük bir yangınmış ama fareler çöplüğe yanaşamasınlar diye ateşi bir daha hiç söndürmemişler.Hennem vadisi böylelikle tarihe insanların öldükten sonra gittikleri,içinde ateş yanan bir yer olarak geçmiş.Şimdi,"ca" arapçada yer mekan,vadi demektir.Ca Hinnom veya Ca Hennem,Hennem yeri manasındadır.Kısacası cehennem bu dünyada oldu ve bitti.Öldükten sonra yaptığın yanlışlardan dolayı gireceğin sandığın cehennem yok orda,o bu dünyadaydı ve bitti.İnsanların cehennemi konuşa konuşa getirdikleri nokta ahirette oldu.
  -Peki,Cehennemin bir çöplük olduğunu yalnız sen mi biliyorsun?Onlar bilmiyorlar mı?Neden herkes öbür dünyada ceza verilen yer olarak biliyor?
  -Bilmez olurlar mı,bilirler.A'raf suresinde vardır."Bilirler de işlerine gelmez.O hacı hoca takımı cahil halkı böyle kandırır işte"


  Paylaş
  Cehennem Dedikleri Aslında Neresi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  arkadaşım ben yetkili değilim ama böyle bir şey kesinlikle doğru değil artı bunu uyduranlar kesinlikle islam düşmanlarıdır ve kafa karıştırmak insanları dinden çıkarmak için söylüyorlar. ben hiçbir müminin de böyle bir yazıdan kafasının karışacağına inanmıyorum. 3. 3
  Ayetlerimize karşı inkâra sapanları şüphesiz ateşe sokacağız Derileri yanıp döküldükçe azabı tadmaları için onları başka derilerle değiştireceğiz Gerçekten Allah güçlü ve üstün olandır hüküm ve hikmet sahibidir (4/56)

  Ateşin üstünde durdurulduklarında onları bir görsen; derler ki: "Keşke (dünyaya bir daha) geri çevrilseydik de Rabbimizin ayetlerini yalanlamasaydık ve mü'minlerden olsaydık" (6/27)

  ................. ve daha birçok 4. 4
  açıp kuran meali okuyan bir insan bile bu yazılanın ne kadar absürd olduğunu anlar bence.. 5. 5
  evet bunları kim uyduruyorsa islama zarar vermek için uyduruyordur. apaçık ki bu dünya imtihan yeridir. herşey boşdur. bu dünyadaki iyliğimizin veya kötülüğümüzün karşılığını ahirette alacağız. bu fikirler komünist fikirlerdir. bu dünyada herşeyi yap zaten öteki taraf yok(tövbe haşa) bu dünyada ne yaparsan kardır gibi saçma sapan düşünceler. 6. 6
  okuduğumda verdiğim tepki direk "bu ne ya!" oldu..gerçekten saçmalıklar düzmecesi olmuş,arkadaşlarında dediği gibi imanı yerinde olan biri bu yazıya acı acı güler sadece..Rabb'im saptırmasın..amin.. 7. 7
  Cevaplarınız için Allah razı olsun.Fakat yazdıklarınızın çoğunu biliyorum ve bunlar arkadaşı ikna etmeye yetmiyor.Yerinde ve çıtını çıkartamayacak bir cevap vermek istiyordum.Yinede Allah hepinizden razı olsun.Elbette ki bu öykünün sahteliği ortaya çıkar.cehennem dedikleri,  aslında onlara bu dünyada cehennem,  hennem vadisi