Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Gözümün önünde yapılan bir terbiyesizliği ve haksızlığı şikayet emem doğru mudur? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gözümün önünde yapılan bir terbiyesizliği ve haksızlığı şikayet emem doğru mudur?

  Reklam
  Selamun Aleyküm ablalarım ve kardeşlerim.
  Gözümün önünde birkaç kişi bir öğretmenimin çantasını karıştırıp soruları çaldı.Engel olmaya çalıştım,ama olamadım.Ben ve bir arkadaşım dışında herkes soruları ve yüksek puanları aldı.Ben bunu hocaya söylemedim.Sizce söylemem gerekir miydi?Vicdan azabı duyuyorum.Söylersem ne sakıncası vardır dinimizce?

  Selametle...


  Paylaş
  Gözümün önünde yapılan bir terbiyesizliği ve haksızlığı şikayet emem doğru mudur? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  şimdi öğretmenine durumu bildirsen öğrenci kötü duruma düşecek öğrencinin yaptığına göz yumsan diğerlerine haksızlık etmiş olursun.bilemedim şimdi çok zor bi durum.ne yapılabilir böyle bir durumda ben de merak ettim doğrusu.yani önce öğrencilere gidip durumu öğretmenlerine açıklamaları için baskı yapabilirsin.ama tabi bu bi fikir diğer üyelerin ve site sahiplerinin yani bu siteye girenlerin fikirlerini de al derim veya çevrende dini hassasiyeti olan bi büyüğünden de fikir alabilirsin kusura bakma elimden bu kadar geldi yardımcı olabildim mi bilemiyorum. 3. 3
  Estağfurullah kardeşim.Kusuru mu var?Öğrencilere baskı yapmam çok zor,çünkü beni pek sevmezler.Büyük bir kavga çıkabilir.Daha önceden de buna benzer bi meseleden dolayı sınıftaki çoğu kişiyle aylarca küs kaldım.Sonra onların da hatasının olmasına rağmen Allah rızası için özür dileyip aramı düzelttim hepsiyle.Şimdi okul da biterken yine hepsiyle küs olmak istemiyorum.
  Fikir alma konusuna gelince çevremde bunu danışabileceğim,dini bilgisi iyi olan bi büyüğüm hiç yok ne yazık ki...Ben de çareyi bu sitedeki kardeşlerin fikrini almakta buldum zaten.Allah senden de cevap verecek olanlardan da razı olsun.
  Selametle... 4. 4
  ÖĞRENCİLER KÖTÜ DURUMA DÜŞEBİLİR. AMA YAPTIKLARI HİÇ İYİ BİR İŞ DEĞİL.mERYEM aZRA ABLAM ŞİMDİ SEN ÖĞRETMENE SÖYLEMEZSEN ONLAR HATALARINI TEKRAR EDERLER HEP KOLAYA KAÇARLAR.SEN SÖYLEMESEN BİLE BİRGÜN YAKALANDIKLARINDA DURUMLARI DAHA KÖTÜ OLABİLİR.DİSİPLİNE BİLE GİDEBİLİRLER.AMA HENÜZ HATA DAHA YENİ YAPILMIŞSA SÖYLE Kİ ÖĞRETMENE HEMEN DÜZELTSİN.BİR DEFALIĞINA BELKİ ÖĞRETMEN AFFEDER. AMA YİNEDE BEN BİLEMEM..
  EĞERKİ ARKADAŞLARIM ÜZÜLÜR DİYORSAN. NE YAPABİLİRSİNKİ?? BUNUN KÖTÜ Bİ İŞ OLDUĞUNU BİLE BİLE YAPTILAR.BU SENİN SUÇUN DEĞİL ABLAM. HİÇ BOŞUNA VİCDAN AZABI ÇEKME.SEN SUÇLU DERĞİLSİN AMA EĞER SEN SÖYLEMEZSEN ,DİĞER ARKADAŞININ HAKKI GİTMİŞ OLUCAK . TABİ SEN BİLİRSİN BEN BİRŞEY SÖYLEYEMEM AMA BENİM FİKRİM BU . SEN DAHA İYİ BİLİRSİN BEN KENDİNİ BOŞUNA ÜZME DİYE SENİ BİRAZ RAHATLATMAK İSTEDİM..RAHATLATTIYSAM NE MUTLU BANA..(: 5. 5
  Fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim Esma kardeşim.Bu hatayı bir daha isteseler de yapamazlar,çünkü bugün son yazılımızı olduk ve artık kimse okula gelmeyecek son sınıflardan.Okul bitmeden mezun olduk diyebilirimBu hataya birkaç hafta önce düşmüşlerdi.Bundan sonra hiçbiri okula gelip savunma yapamaz ben söylesem de.Gerçi savunulacak tarafı yok.Sadece soruları da çalmadılar.Ben görmedim ama içlerinden biri hocanın rujunu ayakkabısına sürmüş.Ben yapmayın dedim,onlar dinlemediler.Sonra sırama oturdum.O sırada bu terbiyesizliğii de yapmaktan geri durmamışlar.Allah ıslah etsin.Hocamızın az çok hakkı var üstümüzde.Hala düşünüyorum,gidip söylesem mi?Zaten hiçbiri artık okula gelmeyecek.Söylesem de kavga falan çıkmaz artık,ama ben şer'an uygun olup olmadığını merak ediyorum.
  Selam ile kalın. 6. 6
  rica ederim ne demek ben sadece fikrimi söyledim.siz de selam ile kalın.. 7. 7
  Neden başka kimse fikrini söylemiyor.Arkadaşlar lütfen...Yardımlarınızı bekliyorum.öğretmene yapılan terbiyesizlik,  öğretmene yapılan terbiyesizlik..!