Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Neden benim içimden dua etmek namaz kılmak gelmiyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Neden benim içimden dua etmek namaz kılmak gelmiyor

  Reklam
  1çok üzülüyorum imanımın artması için ne yapmam gerekir? çok tembelim çokkk
  2parmağımı bıçak kesti yara oldu gusül ve abdest alırken yıkamak zorunlu mudur


  Paylaş
  Neden benim içimden dua etmek namaz kılmak gelmiyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ARKADASIM BU YAZIYI SIKILMADAN OKUMANI TAVSİYE EDERİM


  Namaz dinin direğidir . ( Hadisi Şerif )  Hayatımızı kelimelere dökecek olsak onu şu şekilde tanımlaya biliriz . Hayat , vesileler toplamıdır . Dikkatle bakacak olursak hayatımızın vesilelerle örülü olduğunu görmek hiç de zor olmayacaktır .Bir vesileyle doğduk , doğumumuzun vesilesi anne - babamızdı . Bir vesileyle öğrendik , bu vesile öğretmenlerimiz / hocalarımızdı . Bir vesileyle işe girdik , bu vesile bir ahbabımızdı . Bir vesileyle en yakın arkadaşımızı tanıdık . Görüyorsunuz ya hayat hep bir vesile . Bu yazı da niçin sizin namaza başlamanıza vesile olmasın ki . Vesileler bazen fırsattır ve bu fırsatlar iyi değerlendirilmelidir ki sonunda kocaman bir KEŞKE olmasın . İşte bu yazı sizin namaza başlamanıza vesile olması için yazıldı . Bu yazıyı sakin bir kafayla ve sakin bir mekanda okumanız yazıdan alacağınız verimi artıracaktır . Şimdi sizi hayatınızın kararıyla baş başa bırakıyorum . Ve kararınızın bizi sevindirmesini ümit ediyorum .

  "Namaz kılmayı çok istiyorum ama bir türlü kılamıyorum . Bir ara çok güzel namaza başlamıştım ama şimdi kılmıyorum" diyorsanız lütfen bu yazıyı çok dikkatli okuyunuz . Merak etmeyin size çok kötü şeylerden bahsetmeyeceğim bilakis size sevineceğiniz ama çok sevineceğiniz bir haber vereceğim . Neyi mi haber vereceğim ? Yazıyı sonuna kadar okuyun anlayacaksınız haberin ne olduğunu .

  Duydunuz mu ? NLP diye bir bilim var . NLP yani başarının bilimi . İnsanlar nasıl başarılı oluyorlar ? Başarıya ulaşmanın yolu nedir gibi konuları içermekte bu bilim . Yalnız bu bilim daha çok dünyevi ( zengin olma , kariyer sahibi olma gibi ) amaçlar için kullanılmaktadır . Biz de bu bilimin temel prensiplerini kullanarak namaz kılmayan / kılmak isteyip de bir türlü namaza başlayamayan Müslümanlara , bu temel prensiplerle namaz kılmanın hiç de zor olmadığını göstermek istedik . Eğer bir kimse bu prensipleri uygularsa KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE NAMAZ KILANLARDAN OLACAKTIR !

  Şimdi bu bilimin temel prensiplerini belirtelim .

  1 Bir şeyi bir insan yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz . Evet namaz kılan milyonlarca insan var . Bu insanlar namaz kılabildiklerine göre bunu siz de başarabilirsiniz . Söyler misiniz sizin namaz kılan insanlardan neyiniz eksik ? Bakınız o kadar insan namaz kılıyor siz niçin kılmayasınız ki ?

  2 Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz . Unutmamak gerekir ki hayatımız isteklerimizden ibarettir . Size istemediğiniz bir şeyi hiç bir baskı kullanmadan kim yaptırabilir veya istemiş olduğunuz bir şeyi kim engelleyebilir ? Şimdi kendi kendinize bir sorun bakalım gerçekten namaz kılmayı istiyor musunuz ? % kaç istiyorsunuz ? % 10 mu , % 20 mi , % 40 mı , % 70 mi yoksa % 100 mü ? Şunu unutmayınız ki bir şeyi başarabilmek için onu % 100 istemek gerekir . Yolda giderken bir mağazada çok güzel bir kazak gördüğünüzü ve onu çok beğendiğinizi düşünelim . O kazağın sizin olması için ne yapmanız gerekir ? O kazağı beğenmek yetmez % 100 istemeniz gerekir ki o kazağı alasınız . Yoksa sadece beğenmek yetmez değil mi ? Beğenip de almadığımız o kadar çok şey var ki .

  3 Başarabilmek için o yolda her türlü engeli aşmanız gerekir . Her şeyi isteyebilirsiniz ama bazı engellerden dolayı bu isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz . Ama istiyorsanız , çok istiyorsanız o engeli aşar ve o isteğinizi yerine getirirsiniz . Başarı yolunda VAZGEÇMEYENLER BAŞARIR . Mağaza örneğine dönersek , çok istiyorsunuz ama kazak pahalı bu sizi engeller mi ? Çok istiyorsanız HAYIR . Veya yanınızda o kadar para yok , ne yaparsınız ? Vaz mı geçeceksiniz ? Hani çok istiyordunuz ? Çok istediğiniz için o kazağı ya mağazaya borçlanıp alacaksınız ya borç bulup alacaksınız ya da paranızı denkleştirdikten sonra alacaksınız ama hiç bir zaman VAZGEÇMEYECEKSİNİZ eğer gerçekten istiyorsanız . Namaz kılmak istiyorsunuz ama şu abdest olmasa . Abdest almak gerçekten istediğiniz halde namaz kılmanıza engel olabilir mi? Veya namaz kılmayı çok istiyorsunuz ama namaz surelerini bilmiyorsunuz . Namaz kılmak için Fatiha suresi ile Kevser suresi yeterlidir ve bu ikisini ezberlemek sizin az bir zamanınızı alacaktır . Namaz kılmak için az bir zamanınızı veremeyecek misiniz ?

  4 Başarı yolunda meydana gelen bazı aksaklıklar sebebiyle başarı hedefinizden ASLA VAZGEÇMEYİNİZ . Namaz kılmaya başladınız ama bir vakit namazınızı kılmadınız / kılamadınız . Bu durumda yapılması gereken hiç bir şey olmamış gibi namaz kılmaya devam etmenizdir . Arkanıza hiç bakmayın siz hedefinize yönelin . Araba arka cama bakılarak değil ön cama bakılarak sürülür .

  5 Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN ! Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz , ertelediniz ne oldu ? Bir türlü namaza başlayamadınız . Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır . Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız . Eğer ben yarın başlayacağım , akşama başlayacağım , Cuma günü başlayacağım diyorsanız , ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ ! Hz . Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu : ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR .

  6 Başarıya ulaşmak için hedefinizi her zaman canlı tutunuz . Namaza başladınız , sizin hedefiniz bu değildi . Siz 5 vakit namaz kılmak istiyordunuz . İşte bunu gerçekleştirebilmek için hedefiniz her zaman canlı olmalı . Bu tıpkı cep telefonuna benziyor . Cep telefonunuz şarzı bulunduğu müddetçe işe yarar . Şarz bitti mi onu şarzetmek lazım ki işe yarasın öyle değil mi ? Namaz da öyle , şarzı bitirmemek lazım , şarz bittiğinde kendimizi namaz konusunda şarzetmemiz gerekir ki bunu yapmazsak işte o zaman namazı bırakırız . Kendimizi bu konuda şarzetmek için sohbetlere gitmeli , namaz kılanlarla birlikte olmalıyız . Sohbetlere gitmek ve namaz kılanlarla birlikte olmak bize her zaman namaz kılma hedefimizi canlı tutacaktır . Hedefinizin canlı kalması için elinizden geleni yapınız çünkü o canlılığını kaybederse hedefiniz can verecektir .

  7 Hedefinize ulaşmak için çevrenizdekilere karşı sağır olunuz . Siz şimdi namaza başladınız arkadaşlarınız , aileniz sizinle dalga geçebilir . Ooo Hoca mı oldun? Sen asla 5 vakit namaz kılamazsın . Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez .gibi bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun hatta cevap bile vermeyin . Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri . Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN .

  Evet işte o tarihi an geldi . Şimdi kendi kendimize söz vereceğiz ve böylelikle namaza başlamış olacağız bundan sonra söylediğimiz gibi..

  Namaz kılma idealiniz için , ÜŞENMEYİN , ERYELEMEYİN ve ASLA VAZGEÇMEYİN .

  Şimdi kendi kendime söz veriyorum . Namaz kılacağım ve hiç bir zaman namazı bırakmayacağım . Hiçbir zaman namaz kılma hedefimden vazgeçmeyeceğim .

  Söz mü ? SÖZ .

  Ben inanıyorum ki SEN sözünü yerine getireceksin . Çünkü SEN istedin mi YAPARSIN.
 3. 3
  ALLAH razı olsun liva hanım eline sağlık çok hoş 4. 4
  NLP nin insan psikolojisi üzerinde etkilerini duymuştum...paylaştığınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun. İnşallah bende namaza başlıcam. 5. 5
  aynı şey bende de var,pek kafaya takmamaya çalışıyorum,zamanla etkisi azalıyor. 6. 6
  bir ay öncce tesettüre girdim ve beş vakit namazımı kılıyoprdum bu sabah namazına nasıl kalkılır kitabını okuyana kadar devam etti ancak nedense şimdi namazımı eksik bırakıyorum tabii vicdan azabım eksik olmuyor ancak bu kitab bana yaramadı diyebilirim kötülüğünden değil ama sanırım sn İslamoğlu hocamızın bir anlatımında dediği gibi kılmaya yeni başladığımız için bizde henüz meleke haline gelmedi dilerim gelir bu esnada şeytanın vesveselerinden korunabilirsek tabii. 7. 7
  çok nazlıdır namaz kardeşim çok..
  öyle zor oldu ki 5 vakti de kaçırmadan kılmak..
  ama hiç vazgeçme ısrarla iste ısrarla kıl dua et bak göreceksin nurunu verecek bır zaman sonra 8. 8
  aminnnnnnnnnnn inşşALLAH 9. 9
  tebri ederim kardeşim ben 1sene oldu kapanalı ama namz kılmaya 3gn önce başladm gerçktn kılmadınız zamn çok vcdanlar sızlıor blıorm ne kıtaplar okudum ne hadisler ama size tavsiyem yaşar alptekn kitabı namaz kılmıyorum ama kalbim temiz diyenlere adlı kitap 5 lıra ntde buldm bn ordan aldm arka kısmndada ktap vr camı jandarmalarıdie kıtap var brleşk ilk aldığım gün btrdm gerçkten okunmaya değer br kıtap
  okumanızı tavsiye ederm onun etkisiyle hemn başalyamdm nefsmden dolayı ama gerçktn çok ama çok gzl anlatıyor mutlaka okuyun kardşlerm
  ben namaza ramazanın 10. gndn başladm inş devam ettiricem ama kitbı mutlaka okuyun iyi gelıyor 10. 10
  Alıntı nureda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  1çok üzülüyorum imanımın artması için ne yapmam gerekir? çok tembelim çokkk
  2parmağımı bıçak kesti yara oldu gusül ve abdest alırken yıkamak zorunlu mudur
  kardeşim bende çok zorlanıyordm halada zorlanıorm sana tavsiyem yazdığım gibi yaşar alptekin namaz kılmıyorum ama kalbm temiz diyenlere adlı br kıtap mukmmel bir kıtap kardeşim mutlaka oku 5 lıra sadece ınanılmaz etkılıyor ınannn bananamaz kılmak için dua,  içimden namaz kılmak gelmiyor,  namaz kılmak içimden gelmiyor,  namaza devam etmek için dua,  namaz kılmak istiyorum ama içimden gelmiyor,  namaz kılabilmek için dua,  içimden ibadet etmek gelmiyor