Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan namaza mani mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  namaza mani mi?

  Reklam
  evde kedim var.lavabo ile tuvalet arasındaki kapı kapalı iken kedim lavabo kısmında gezinmiş.tuvalet terliğinin olduğu yer yaştı,oralara basmış,sonra evi dolanmış.koltuklara çıkmış.evi baştan aşağı steril etsem mi?namazıma mani mi?
  yeri geliyo halılara oturuyoruz,üzerimiz necis olur mu?


  Paylaş
  namaza mani mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  içime sinmedi bugün hali kilim koltuk ne varsa sildim yıkadım.yine de cevap için takipte olucam,benim kedi çok yaramaz.. 3. 3
  Değerli Kardeşimiz;

  Üzerinizde kedinin kılının bulunması namaza mani değildir.

  Eti yenmeyen hayvanların idrarları, ağız salyaları ve tersleri... Ancak eti yenmeyen hayvanlardan çaylak, kartal, atmaca gibi kuş cinsinden olanların pislikleri, hafif necâsetten sayılmaktadır. Eti yenmeyen hayvanlardan, sadece kedinin salyası ve artığı temiz kabul edilmiştir. Kedi, insanlarla çok düşüp kalktığından, ev eşyasına her zaman dokunduğundan ve insanın elini, v.s. yaladığından, insanlara güçlük olmaması için, Allah Teâlâ onun salyasını ve ağzını pis saymamıştır. Böylece biz kullarına büyük bir kolaylık kapısı açmıştır. Nitekim Resûlüllah Efendimiz, bir hadîs-i şeriflerinde şöyle buyurmuştur: "O (kedi) pis değildir. Ancak o sizin etrafınızda çok dolananlardandır."

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyetkedi namaza manimi,  kus pisligi namaza manimidir