Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Allah'a Tam Teslim Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Allah'a Tam Teslim

  Reklam
  Kaçımız başımıza gelen her olayı "bu Allah'ın takdiridir, yaşamamız yazılmış, yaşadık " diyerek gönül huzuru içinde o olayı geçiştirebilir? Kaç kişi, "yaşadığımız süre alt tarafı sınırlı yıllardır, bu da geçer "deyip içinde bulunduğu şartlardan yakınmadan; kendini boş vaktinde ilme vererek yarına hazırlamakta?


  Paylaş
  Allah'a Tam Teslim Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hakikat dünyada iken yaşanacak bir olaydır!. Hakikatı yaşamadan ölenler, ölüm sonrasında, bu yaşamı elde edemezler!.. Hakikata karşı "a'ma"lıkları sonsuza dek sürer!..

  Ötendeki değil, karşındaki HAK'kın fiilinden razı olmak, şirkten arınmaktır!..

  Arkadaşlar yazdıklarıma yorum bekliyorum..Birazda derin takılalım yüzelsellikten kurtaralım kendimizi........ 3. 3
  Selamunaleyküm;
  Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Haklsınız elbette insanın başın ane gelirse gelsin herşey yüce Rabbimizden gelmektedir. Hayır da şer de ondan gelir. Bu yüzden başımıza gelen tüm hayırlı olaylara şükretmeli kötü, şer olaylara da sabretmeliyiz. Benim de her insan gibi zaman zaman başıma olumsuz şeyler geliyor. Hatta beni gerçekten yıpratan bir olay yaşadım. Ama tüm bunları yaşamam gerektiğini düşündüğüm için sabrettim. Çünkü biliyorum ki imtihan dünyasındayız. Bu imtihanı kazanmak için de sabır ve şükür gereklidir. Rabbim bizleri affetsin inşallah. Selametle... 4. 4
  Geçici değil, ebedî olan hayatı kazananlardan ve kazandıranlardan olalım inşaAllah.....selametle...... 5. 5
  selamun aleyküm Aynurr kardeşim çok mühim bir konu bu,bizlere düşünüp,her konuda allaha sığınıp,herşeyin ondan geldiğini bilmemiz gerektiğini hatırlattınız.bende bir şey olunca hemen vesvese yapardım,eşim sürekli uyarırdı allahtan geldi o yüzden rabbine sığın diyordu,o zaman rahatlıyordum ve yüce rabbim imtihan için bir üzüntü verince ardından sevinç verdi,yeterki allaha sığınalım şu anda duaları okuduğumdan bu zamana içimdeki sıkıntı ve vesvese kalmadı,eşiminde desteğiyle atlattım,biliyordum o vesveseyi bana veren şeytandı.gerçekten başımıza ne gelirse gelsin yüce yaradandan bilmemiz gerekir.bütün müslüman kardeşlerim allaha tam tevekkül ve tam teslimiyet içerisinde olalım inşaallah.böyle güzel ve amellerimizde yapmamız gereken konuyu bizlerle paylaştığınız için teşekkürler kardeşim allahım razı olsun 6. 6
  Ben çoğu insana Kuran-ı Kerim den hadis-i şeriflerden , ayet ve surelerden bahsedince bazıları geçen cümlelere,kelimelere saçma diyor.Kimliğimde İslam yazmasıyla Müslüman olunmaz diyorum.Size kapanında demiyorum ama açıp bir kere göz gezdirin Kuran-ı Kerim e diyorum.Ne kadar cok günah var biz niye yaşıyoruz diyorlar.Diyorum ki ; bu hayat gecici arkadasım.Dilinde her zaman Tevbe Estağrufullah olsun,Bismillah,Elhamdulillah olsun.Allahı hep an.O'na şükret diyorum.Asl olan bu hayat değil arkadasım asıl olan ahiret.Ahiret hayatıdır kalıcı olan ebedi olan. Paylaşım için teşekkürler.Allah razı olsun.