Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan 2 güne bir rüyamda iltiham oluyorum Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  2 güne bir rüyamda iltiham oluyorum

  Reklam
  hayırlı günler arkadaşlar ben 2 güne bir rüyamda iltiham oluyorum ama sürekli aynı şekilde kendi kendimi tatmin ediyorum ve bu gün sabaha karşı yine oldu uyur uyanık ir haldeydim yine öyle rüyalar görmeyeyim diye artık uyumak bile istemiyorum bir ara dalar gibi oldum tam o sırada 5 veya 10 saniyelik kendi kendimi tatmin ediyodum ve azdan haz almaya başlamıştım hemen uyandım ve hafiften bir akıntı olur gii oldu hemen tuvalete gittim adetli olduğum için meni mi mezi mi tam anlayamadım adedimin son günleri olduğu için hafif kahve rengi yeşilimsi sarımtırak parlaklı ir bir akınrı olumuştu bunun için gusül almalımıyım....


  Paylaş
  2 güne bir rüyamda iltiham oluyorum Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  hastasın ya zaten neden gusül alasın eger hasta olmasaydın alman gerekirdi.bişey sorabilirmym kac yasındasınız 3. 3
  buyur mumsemadada sormussun soruyu orda cevap verilmis>>> http://www.mumsema.com/showpost.php?...90&postcount=3 4. 4
  07lili kardeş sorularınıza cevap vermeye çalışıyoruz.fakat herzaman sitede olmayabiliyoruz.geldimizde ilk baktığımız sorularınızdır.Lütfen Biraz Sabırlı Olarım hem Buraya yazıp Hemde mumsema.coma Yazmayınız...

  Sorunuzun Cevapı Okuyunuz...

  Rüyada ihtilam olan kadına gusül gerekir mi?

  Gasl, yıkamak demektir. Gusül ve iğtisal da, yıkanma anlamını taşır. Din deyiminde gusül: Bütün bedenin yıkanmasıdır, boy abdesti alınmasıdır. Buna taharet-i kübra (büyük temizlik) denir. Böyle bir temizliği gerektiren hal cünüblüktür. Ayrıca kadınların hayız ve nifas kanlarının sona ermesidir. Cünüblük hali ise, aşağıda açıklanacağı üzere, şehvetle meninin atılmasından ve cinsel ilişkiden meydana gelir.

  Şehvetle yerinden ayrılan ve şehvetle dışarıya atılan bir meniden dolayı gusletmek gerekir. Şehvetle yerinden aynlıp, şehvet kesildikten sonra dışarıya atılan meniden dolayı da, İmamı Azam ile İmam Muhammed'e göre, gusletmek gerekir. Fakat İmam Ebu Yusuf'a göre gusül gerekmez.

  Rüyada şehvetle ayrılan bir meninin, şehvet kesildikten sonra dışarıya akıtılmasını sağlamak için tenasül organını tutmak ve sonra dışanya akıtmakta, misafir ve soğukta bulunanlar için İmam Ebu Yusuf görüşünü seçmekte kolaylık vardır. Bu yönden bu görüşün tercih edilmesini uygun görenler vardır.

  Bakmak ve dokunmak suretiyle şehvetle gelen meniden dolayı da gusletmek gerekir.

  Cinsel ilişki halinde sünnet yerinin veya o kadar bir kısmın duhulü ile, buluğ çağına ermiş erkek ve kadının gusletmeleri gerekir. Meninin gelip gelmemesine bakılmaz. Bunlardan yalnız biri buluğ çağına ermiş ise sadece ona gusül gerekir, diğerine gerekmez. Ancak buluğ çağına yaklaşmış bir devrede ise, yıkanmadan namaz kılmasına izin verilmez. Namaza devam için taharette tedbirli olmak lazımdır. Bu ve buna benzer hangi haller olursa olsun ihtiyat olan yol gusletmek suretiyle şüpheli hallerden sakınmaktır.

  Uykudan uyanan kimse, yatağında, çamaşırında veya bedeninde bir yaşlık görünce bakılır: Eğer rüyada cinsel ilişkide bulunduğunu hatırlıyorsa, gusletmesi gerekir. Yaşlığın meni olup olmamasında şüpheye düşmesi bir önem taşımaz. Ancak ihtilam olduğunu hatırlamadığı takdirde, yaşlığın mahiyetinin ne olduğu üzerinde durulmaz ve gusül gerekmez. Çünkü akıntının şehvetle geldiği bilinmemektedir. Bu mesele İmam Ebû Yusuf'a göredir, İmamı Azam ile İmam Muhammed'e göre, gelen akıntının mezi olduğunu anlıyorsa, gusl etmesi gerekmez. Fakat meni olduğunu biliyor veya şübheye kapılıyorsa, gusletmesi gerekir. İhtiyata uygun olan da budur. Onun için fetva buna göredir.

  Yatağından uyanıp kalkan kimse, ihtilam olduğunu hatırladığı halde, tenasül organında bir yaşlık görse gusletmesi gerekir. Ayakta veya oturduğu yerde uyuyan kimse, uyanıp da bu organında bir yaşlık görse, bakılır: Eğer bu yaşlığın meni olduğuna kanaati varsa veya uyumadan önce bu organı hareketsiz bir halde idi ise, gusletmesi gerekir. Fakat böyle bir kanaati yoksa ve tenasül organı da önceden uyanık durumda idi ise, gusletmesi gerekmez. Bulunan yaşlığın mezi olduğuna hükmedilir. Çünkü organın uyanık olması, mezinin çıkmasına sebeb olur.

  Sarhoş veya bayılmış olan bir kimse uykusundan uyanıp da, kendisinde meni bulacak olsa, gusletmesi gerekir. Mezi bulacak olsa yıkanması gerekmez.

  İdrarını yaparken, tenasül organı uyanık olduğu halde meni gelse, yıkanması gerekir. Organ uyanık olmayınca; gusletmek gerekmez, çünkü uyanıklık şehvetin bulunmasına delildir.

  Bir erkek veya bir kadın rüyada ihtilam olsa da, meni dışarıya çıkmış olmasa, yıkanmak gerekmez. İmam Muhammed'e göre, böyle bir kadının ihtiyat olarak yıkanması gerekir. Çünkü kadından çıkacak bir sıvının yine ona dönmesi ihtimali vardır.

  İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir. Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur. Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

  Bir yatakta yatıp uyuyan iki kimse, uyandıkları zaman ihtilam olduklarını hatırlamayarak yatakta meni gibi bir yaşlık görseler veya kurumuş meni görüp de o yatakta kendilerinden önce başka bir kimse yatmış olsa bu durumda meninin kime ait olduğu bilinmese, her ikisinin de ihtiyaten yıkanması gerekir.

  Şehvet olmayıp da döğülmeden, ağır bir yük kaldırmadan ve yüksek bir yerden düşmeden dolayı meni gelmesiyle gusül gerekmez. (İmam Şafî'ye göre bu hallerde de gusül gerekir.)

  Yerinden şehvetle ayrılan bir meni, bedenin dışına veya dış hükmünde olan yere çıkmadıkça gusül gerekmez.
  Bakire bir kızın bekaretini yok etmemek sureti ile yapılan bir ilişkide meni gelmeyince gusül gerekmez; çünkü bekaret, sünnet yerine kadar duhule engel olmuş demektir.

  Cünüblük, hayız veya nefselik (loğusalık) halinde iken, gayrimüslim bir kadın veya gayrimüslim bir erkek ihtida etse, gusletmesi farz olur. Hayız veya nefseliği son bulmuş olsa da, yıkanmamış bulunsa, yine gusül gerekir. Fakat yıkanmış bulunan veya henüz cünüplük, hayız ve nefselik haline düşmemiş olan erkek veya kadın gayrimüslim ihtida etse, yıkanması mendub olur.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet
 5. 5
  selamlar kardeşler ben bu gün yine aynı rüyadan gördüm 23 yaşındayım ve bekarım ayrıca ben gusülde vesvese yapıyorum ve artık gusül gerektirecek durumlardan o kadar çok korkuyorum ki sürekli o konularla ilgili açıklamalar okuyorum acaba bu yüzden bu rüyaları görüyor ola bilirmiyim ayrıca ben en ufak bir dokunuşta veya tv de en ufak aşk sahnelerinde bile parlak bir sıvı geldiğini hissediyorum bunlar kendimi kastığım için olabilirmi ben meni ile mezi yide ayırt edemiyorum nasıl olduklarını meni sarı bir akışkan sıvı deniyor kadınların menisi için benden böyle bir sıvı gelmiyor genelde parlak şefaf küçük köpüklü bir sıvı geliyor bu meni midir mezi midir beni bu durumdan kurtarıp aydınlatacak olan yokmu çok umutsuz durumdayım kardeşler nolursunuz yardım edin... 6. 6
  Birincisi, normal zamanlada tv dizileri gibi sahnelerden etkilenip sıvı geliyorsa bu normal mezi sıvısıdır meni değildir, meni olabilmesi için insanın çok etkilenip boşalması gerekir tam anlamıyla rahatlaması gerekir.
  İkincisi, islamiyette şüpheye asla mahal yoktur bir konuda şüpheye düştüğün an o şey yasak veya haram olur.
  Üçüncüsü, rüyanda iltiham oluyorsan uyandığında ıslaklık varsa, bu ıslaklığın ne ıslaklığı olduğuna bakmasızın mutlaka ama mutlaka güsul abdesti almak zorundasın, eğer ıslaklık yoksa abdest almazsın.

  Dördüncüsü, regl dönemindeyken gusül abdesti almak zorudna değilsin ki zaten sen kirli duurmdasın reglin bittiği zaman abdest alırsın canım kardeşim. 7. 7
  saol kardeşim ben rüyamda iltiham olduğumda kaltığımda çamaşırımda bir ıslaklık olmuyor sadece peçete alıp silindiğim zaman peçeteye sıvı parlak bir ıslaklık oluyor bunun içinde gusül gereklimi birde sürekli iltiham olmam normalmidir... 8. 8
  Sürekli iltiham olman doğaldır diye düşünüyorum çünkü, insan 18 ile 25 yaş arası en zinde ve cinsel açıdan en şehvetli olduğu yıllardır bu açıdan normaldir diye düşünüyorum.

  Rüyanda ilişkiye girdiğini görüyorsan uyandığında çamaşırında veya cinsel organın ıslaklık var ise mutlaka abdest al yok eğer, ne iç çamaşırında, nede cinsel organında ıslaklık yok ise abdest alman gerekmekte

  ---------------


  Ayrıca bunun tamamınıda dikkatle okumanı tavsiye ediyorum.


  Guslü gerektiren ve gerektirmeyen hâller

  Sual: Guslü gerektiren haller nelerdir?
  CEVAP
  Guslü gerektiren haller şunlardır:
  1- Hayz veya lohusalık hali bitince yahut cünüp olunca gusletmek farzdır. Hayz bitince, cünüp de olursa, ikisi için bir gusül yetişir. Kadın cünüp iken hayz görürse, isterse hemen gusleder, isterse hayz bitene kadar bekler, sonra ikisi için bir defa gusleder.2- Zekerin [penisin] ucu, sünnet derisi altındaki yuvarlak kısım, ferce [hazneye] girince, meni gelmese de, erkek de, kadın da cünüp olur. Yuvarlak kısım girmezse, cünüp olmaz.3- Erkekte koyu beyaz ve kadında akıcı sarı meni, yerinden şehvetle kopup çıkarsa cünüp olunur.4- İhtilamla yani rüyada şehvetlenip uyandığı zaman, meni akmış olduğunu gören erkek ve kadın cünüp olur. Rüyada ilişkide bulunduğunu görür, fakat uyanınca meni akmamışsa, meni yoksa gusletmez. Bazı âlimler kadının menisi içeri akar, ihtiyaten yıkanması iyi olur demişlerdir.

  5- Şehvetle yerinden ayrılan meni, idrar yolunda kalıp, daha sonra buradan, şehvetsiz de çıksa, gusletmek gerekir. İdrar yaptıktan veya bir müddet uyuduktan sonra çıkarsa gusül gerekmez.

  6- İstimna [mastürbasyon] guslü gerektirir.

  7- Cünüp olup, idrar yapmadan guslettikten sonra meninin geri kalan kısmı, şehvetsiz aksa, tekrar gusletmek gerekir. Bunun için, gusülden önce idrara çıkıp, idrar yolunda kalmış olan meni parçasını çıkardıktan sonra gusletmek lazımdır.

  8- Zekerin ucu, kadının veya erkeğin dübürüne girince, meni aksa da, akmasa da, her ikisine gusletmek farz olur. Hayz halinde de, temiz iken de kadına dübüründen yaklaşmak haramdır. Büyük günahtır. Livata veya cinsi sapıklık denilen oğlan kirletmek daha büyük günahtır. Hayvana tecavüz edene de gusül gerekir. Çok çirkin ve büyük günahtır.

  9- İhtilam olduğunu hatırlamadan, meni görenin, gusletmesi lazımdır. Uyanıp, çamaşırında meni gören, ihtilam olduğunu hatırlamasa da gusleder. Mezi sansa ihtiyaten gusleder.

  10- Kadın, kocasını düşünürken, şehvetle titremeden sonra sarımtırak bir akıntı gelirse, gusül gerekir.

  Guslü gerektirmeyen hâller
  Sual: Guslü gerektirmeyen haller nelerdir?
  CEVAP
  Halk arasında guslü gerektirdiği sanılan bazı hâller, guslü gerektirmez. Guslü gerektirmeyen haller:
  1- Bir erkek, bir kadını yahut bir erkeği çıplak görse, gusül gerekmez. Bakarken şehvetlenip meni gelirse gusül gerekir, mezi gelirse, yine gusül gerekmez.

  2- Bir kadın, kendi kocasını veya bir kadını çıplak görse gusül gerekmez.

  3- Karı-koca oynaşırken, çıplak resme bakarken veya düşünürken mezi gelse, fakat meni gelmese gusül gerekmez.

  4- İdrar yaptıktan sonra veya büyük abdestten sonra gelen yapışkan prostat sıvısı ve vedi guslü gerektirmez.

  5- Ağır bir şey kaldırmak veya bir yerden düşmek gibi bir sebeple meni çıkınca, Şafii’de gusül lazım olur, diğer üç mezhepte lazım olmaz.

  6- İhtilâm olduğunu hatırlayan, uyanınca çamaşırında meni görmezse gusletmesi gerekmez. İhtilam olan, uyanınca, yatakta, elbise veya bacağında yaşlık görürse, bunun mezi denilen beyaz akıcı sıvı olduğunu anlarsa veya uyanık iken mezi akarsa, gusül gerekmez.

  7- Cünüp olup guslettikten sonra, kadından kocasının menisi çıksa gusül gerekmez.

  8- Kadın veya erkek, etek [kasık] tıraşı olsa gusül gerekmez.

  9 - Kadınların süründüğü kokuyu erkekler koklarsa, koku sürünene de, koklayana da gusül gerekmez. Abdesti bile bozmaz. Ancak bayanların kocalarından başka kimseler için koku sürünmesi caiz değildir.

  10- Cünüpken giyilen kıyafeti, üstünde necaset yoksa, tekrar giymekte ve o elbiseyle namaz kılmakta mahzur yoktur.

  Meni, vedi, mezi nedir?
  Sual: Meni, vedi, mezi, prostat salgısı nedir? Guslü gerektirir mi?
  CEVAP
  Meni, cinsel ilişki veya mastürbasyon sonunda haz ve heyecanla gelen yapışkan sıvıdır. Erkek menisine sperm denir. Kadından gelen meni sarımtıraktır.

  Vedi, idrardan sonra çıkan beyaz, bulanık, koyu, yapışkan bir sıvıdır.

  Mezi, zevk zamanında çıkar. Şehvetlenince, açık resimlere bakınca veya şehvetle öpüşünce ve sürtününce veya böyle şeyler düşününce gelen birkaç damla renksiz yapışkan sıvıdır.

  Prostat salgısı, genelde idrardan sonra gelen, koyu, yapışkan bir sıvıdır.

  Şehvetle gelen meni hariç, hiçbirisi guslü gerektirmez. Kadınlarda meni gelmesi daha zor olur. Meni gelmez de, mezi denen akıcı sıvı gelirse gusül gerekmez. Meni, titreyerek gelir, kasılmalar olur. Gelenin mezi mi, yoksa meni mi olduğu bu şekilde de, anlaşılabilir.

  Meni gelmezse
  Sual: Prostat ameliyatı oldum. Sperm torbacıklarımı aldıkları için testislerde sperm birikemiyor. Eşimle beraber olduğum zaman sperm gelmiyor. Rüyada ihtilam oluyorum; ama dışarı bir akıntı çıkmıyor. Bazen herhangi bir sebep olmadan idrarda koyu bir akıntı görüyorum, acaba sperm mi diye merak ediyorum. Cünüp oluyor muyum, gusletmem gerekiyor mu?
  CEVAP
  Eşle beraber olunca sperm gelmese de, yine gusül gerekir. Rüyada ihtilam olunca dışarı bir akıntı çıkmamışsa, gusül gerekmez. Gusül için meninin şehvetle dışarı çıkması gerekir. Meni herhangi bir sebeple şehvetsiz çıksa Hanefi’de gusül gerekmez. İdrarda görülen prostat sıvısı olabilir. Tahlil ettirmek iyi olur. Meni bile olsa, şehvetsiz gelince guslü gerektirmez. Eğer şehvetle yerinden kopup, daha sonra şehvetsiz olarak çıksa, gusül gerekir.

  Meni görülmezse
  Sual: Ameliyatla meni kanalı idrar torbasına bağlandı. İhtilamda meni idrar torbasına akarmış. İdrarda meni göremiyorum. Gusül lazım mı?
  CEVAP
  Meni görülmezse gusül gerekmez.

  Muayene olunca
  Sual: Kadın, kadın hastalıklarından dolayı, erkek doktora, rahminden muayene olsa, gusletmesi gerekir mi? Ültrasonla muayene olunca gusül gerekir mi? Kadın ön veya arkasına parmak sokunca gusletmesi gerekir diyenler var, gerekmez diyenler var. Hangisi doğrudur?
  CEVAP
  İkisi de doğru sayılmaz, açıklamaya ihtiyaç vardır. İçeri parmak girince, lezzet duymazsa gusül gerekmez. Lezzet duyarsa gusül gerekir. Lezzet almak, şehvet duymak demektir. Seadet-i Ebediyye’de Redd-ül-muhtar’dan alarak diyor ki:
  Çocuk zekeri, hayvan zekeri, ölü zekeri, zeker gibi her şey veya parmak kullanınca içeri girdiği zaman, lezzet duyarsa, gusletmesi lazım olur. Lezzet duymazsa, gusletmesi iyi olur.

  Cünübün âdet görmesi
  Sual: Cünüp kadın, hayz olursa yıkanması gerekir mi?
  CEVAP
  Yıkanması şart değildir. Cünüp iken tırnak ve saç kesmesi mekruh, hayzlı iken mekruh değildir. Bunun için yıkanması iyidir.

  Doğum yaptırmak
  Sual: Erkek veya bayan kadın doktoru veya ebe, Ramazanda, abdestli iken bir kadına doğum yaptırsa, doktorun orucu, guslü veya abdesti bozulur mu?
  CEVAP
  Hanefi mezhebindeki kadın doktorunun veya ebenin, Ramazan-ı şerifte doğum yaptırmakla orucu, abdesti ve guslü bozulmuş olmaz. Zaruretsiz erkek doktora doğum yaptırmak caiz olmaz.

  Bir kere gusledilir
  Sual: Hayzı bittiği halde, gusletmeden beyiyle beraber olup yatan, sonra rüyada ihtilam olan, yani gusletmeden önce, iki kere daha cünüp olan, şimdi, kaç kere gusletmesi gerekir?
  CEVAP
  Kaç kere cünüp olunursa olsun, bir kere gusletmek yeterli olur. Namaz vakti çıkmadan, hemen gusledilmesi gerekir. Namaz kılmadan vakit çıkarsa, namazını kazaya bıraktığı için de, ayrıca büyük günah olur.

  Tuğla eriyinceye kadar
  Sual: Livata yapınca veya Çingene’yle zina edince, tuğla eriyinceye kadar yıkanmak mı gerekir?
  CEVAP
  Hayır, öyle bir şey yok, hurafedir. Livata ve zina, büyük günahsa da, bir kere gusleden temiz olur.
  Livata, erkeğin erkekle ilişkiye girmesi;
  Zina, erkekle kadının nikâhsız olarak cinsel ilişkide bulunması demektir.

  Müslüman olunca
  Sual: Bir gayrimüslim, Müslüman olunca, gusletmesine gerek var mı?
  CEVAP
  Cünüp olduktan sonra yıkanmışsa, Müslüman olunca gusletmesi müstehabdır. Cünüp kâfir, kir için yıkanmışsa cünüplüğü de kalmaz; çünkü Hanefi’de gusülde niyet farz değildir. Yıkanmakla gusletmiş olur. Cünüp olduktan sonra yıkanmamışsa, Müslüman olunca gusletmesi farzdır.
 9. 9
  2 günde bir ihtilam ,ihtimalin biriside biraz diyorum yediklerimize dikkatmi etsek hani... 10. 10
  Kardeşim sen eğer televizyon izlemeyi bırakırsan bu rüyalar yok olucak inanmıyorsan dene ve gör. 11. 11

  --->: 2 güne bir rüyamda iltiham oluyorum

  Ama çok Tv Izleyen Birisi Değillim Kafamın Dağılması Için Arada Izliyorum Içinde Olduğum Durumdan Kurtulmak Için


  Muminem --->: 2 güne bir rüyamda iltiham oluyorum

 12. 12
  Gördüğün rüyalar ondan kaynaklanıyor.Herhangi bir kötü sahne bile beyninde kalabiliyor ve 40 gün sonra bile o kötü sahneyi rüyanda görebilirsin.Bu bilinçaltı. 13. 13
  Rabbi inni messeniyiş şeytanu bi nusbin ve azab;rabbi euzü bike min hemazatiş şeyatin;ve euzü bike rabbi en yahdurun;ve hıfzan min külli şeytanin marid...

  Bu duaya devam et kardeşim vesveseden kurtulacaksın Allah'ın izniyle....

  Şeytan seni,senin değer yargılarına veya duygularına ters gelen davranışlardan dolayı seni ilimden uzaklaştırmaya çalışır..Oysa her insan,kesinlikle,ilminin sonucu olan davranışları ortaya koyar;eğer aklı başındaysa...

  Bu vesveselerden uzaklaşıp,ilim dolu bir yaşam diliyorum sana. 14. 14
  merhabalar sevgili din kardeslerim....buraya yazmissiniz ki
  "Mezi, zevk zamanında çıkar. Şehvetlenince, açık resimlere bakınca veya
  şehvetle öpüşünce ve sürtününce veya böyle şeyler düşününce gelen birkaç damla renksiz yapışkan sıvıdır."
  buna tamam. Ben sadece erotik birseyler düsününce veya acik sahneler izleyince alt tarafim islaniyo (af edersiniz) lakin meni mi mezimi cozemiyorum...
  günlük ped kullandigim icin pedim de islaklik oluyo cok acik renkte kücük kücük baloncuk oluyo ve alt tarafimdan gelen sivi da biraz kati ve yapiskan oluyo tam sivi degil iste
  rengini tarif edemiyorum biraz koyu gibi ama daha cok aciga vuruyo rengi...artik mastürbasyon yapmayi biraktim kendimi cok sIkIyorum
  bunu yapmamak icin ama düsününce de alt tarafim tarif ettigim gibi islaniyo birseyler akiyo pedime ama kasilma yazmissiniz ne gibi kasilma
  demek istediniz ben bilmiyorum ve titremekle nasil cikar? ben sadece birseylerin aktigini hissediyorum lakin bir türlü karar veremiyorum meni mi mezi mi diye.
  oyle bir iki damla da degilki iyice islanmis oluyo alt tarafim ama tarif kokusu da hamura benzemiyo ben benzetemiyorum.
  Allah rizasi icin beni bir aydinlatin.kadınlar rüyada boşalırmı,  iltiham,  kadın rüyada boşalırmı,  sürekli ihtilam olmak,  kadınlar uykuda boşalır mı,  kadınlar rüyasında boşalırmı,  adetliyken boşalınca abdest almak gerekirmi