Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Kadınlar neden pembe rengini çok sever? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadınlar neden pembe rengini çok sever?

  Reklam
  Bu konuda bilgisi olan varmı cevap lütfen Kadınlar neden pembe rengini çok sever?


  Paylaş
  Kadınlar neden pembe rengini çok sever? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İngiliz uzmanlar kadınların neden pembe, rengi tercih ettiklerini araştırdı.


  İngiliz Newcastle Üniversitesi uzmanları kadınların pembe, erkeklerin mavi rengi tercih etmesinin öğrenilen bir davranış mı yoksa genetik mi olduğunu araştırdı. Toplam 200 kadın ve erkeğe mavi-pembe tonlarından oluşan renk şemaları gösterildi. Her biri 250 farklı şemayı değerlendiren deneklerde kadınların daima pembeye yakın renkleri, erkeklerin ise mavi skalasındaki renkleri seçtiği görüldü. Araştırmacılar kadınların pembeyi, erkeklerin maviyi sevmesiyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

  Pembe: Olgun meyve..

  İlk çağlarda kadınlar toplayıcılık yapıyordu. Meyvelerin olgunlaşıp olugunlaşmadığını anlamak için de kızarıklıklarına bakıyorlardı ve pembeleşmiş olanları topluyorlardı. Ayrıca çoğalmak için eş seçerken de yanaklarının pembe olmasına dikkat ediyorlardı. Çünkü bu, erkeğin sağlıklı olduğu anlamına geliyordu. İşte bu içgüdüsel tercihler pembe rengi çok sevmelerine neden oluyor.

  Mavi: Avlanma havası

  İlk çağlarda erkekler avcılık görevini üstlenmişti. Açık ve berrak mavi bir gökyüzü, avcılar için havanın avlanmaya müsait olduğu anlamına geliyordu. Bu durumda bereketli bir gün geçirecekleri inancı maviyi sevmelerini sağladı.


  kaynak:hürriyet
 3. 3
  ALLAH razı olsun gerçekten doğru pembe rengi çok seviyorm öğrenmiş oldum emeğinize sağlık bacım vesselam 4. 4
  emin değilim .. biraz mantıksız sanki .. bi araştırma yapmadım yada prof vs deilim ama bnce ruh ile alakalı ...kadın ruhu daha kırılgn yaratılış itibari ilede çok narin .. pembe renk ise açık bir ton rengi narin bir renk ve genellikle doğadaki çiçek renkleri kırmızı pembe renklerinde .. kadın ruhu çiçek gibi denir belkide bundan dolayı .. =) 5. 5
  yorumlar için teşekkür ederimkadınlar neden pembe sever,  kadınlar neden pembeyi sever,  kızlar neden pembeyi sever,  bayanlar pembeyi neden sever