Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan bayanların veya erkeklerin birbirleriyle kucak kucağa oturması Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  bayanların veya erkeklerin birbirleriyle kucak kucağa oturması

  Reklam
  Bayanların veya erkeklerin birbirlerinin kucağına oturması caiz midir?Eğer değilse böyle bir davranış içerisinde bulunanları nasıl bir üslupla uyarmamız gerekir?


  Paylaş
  bayanların veya erkeklerin birbirleriyle kucak kucağa oturması Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Esselamu aleykum Meryem Azra;
  Öncelikle bir konuyu acıklığa kavuşturalım kardeşim, burada her soruya elimizden geldiğince cevap vermeye calışıyoruz arada gözden kacan sorular veya yogunluktan bakamadıgımız cevaplar alabiliyor bu konuda mumine hanımlardan destek bekliyoruz.


  Diyer soruna gelince bayan ve erkegin bir birlerinin kucağına oturması caiz değil?namahrem insanların aynı ortamda olması haramdır.Sen bu sahneye ortak oluyorsan ahirette onların günehınada ortak olursun.Dinimizde namahrem olanlarla aynı ortamda bulunmamamız gerektiğini anlatabilirsin.Mevla hidayet versinbu tür insanlara.

  Hayırlı forumlar...
 3. 3
  Ve aleyküm selam ve rahmetullah.Mevzuyu anladım.Teşekkür ederim açıklama yaptığınız için.
  Allah razı olsun,ama kastettiğim bu değildi.Bunun günah olduğunu biliyorum zaten.Söylemek istediğim şu:bir bayanın başka bir bayanın kucağına oturması günah mı?Aynı şeyi erkeler için de soruyorum.Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinrim.
  Bir de bize namahrem kişilerle aynı ortamda bulunmamız günah dediniz.Başbaşa bulunmak mı yoksa yanımızda birileri daha olsa bile mi günah?Ben öğrenciyim ve okullar karma,biliyorsunuz.O yüzden kafam karıştı biraz.erkeğin kucağına oturmak,  rüyada kucağa oturmak,  kucak kucağa oturma,  rüyada erkeğin kucağına oturmak,  kadının erkeğin kucağına oturması,  rüyada kucağına oturmak,  rüyada kucakta oturmak