Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan 12 inekli kadın Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  12 inekli kadın

  Reklam
  adının herhangi bir mal cinsiyle değerlendirilmesi elbette kabul edilebilir bir durum değil ama Zig Zaglar kitabından bir bölüm aktarmak istiyorum size.


  Hepimize ders olacak bir olay bence. Teşekkürler Ofelya... Uzun yıllar önce Hawai adalarından Ohao'da insanlar alışık olmadıkları bir olaya tanıklık ederler. Ohao'da müstakbel bir koca bir aileye kızlarıyla evlenebilmek için belli sayıda inek vermek zorundadır. Yani bizdeki başlık parası gibi bir uygulamaymış bu.

  Odönemde, adada iki kızı olan bir adam yaşamaktadır. Büyük olanı bizim toplumumuzdaki deyişle 'kabul görmeyen' tiptendir. Neredeyse bir cüce kadar kısadır. Babası ona üç inek fiyat biçmiştir. Ama iyi pazarlık yapan biri çıkarsa tek ineğe 'fit' olmaya razıdır, hatta hiç inek almadan da verebilecek durumdadır. Baba muhteşem bir güzellik ve cazibenin iyi huyla birleşmesinin örneği olan küçük kızdan ise çok kolay kurtulacağını bilmekte ve geleceğinden hiçbir endişe duymamaktadır.

  Adanın en zengini olan Johny Lingo bu evin kapısına geldiğinde herkes onun küçük kızı isteyeceğini düşünür. Oysa o herkesin tahmininin dışında bir şey yapar. Yaşlı adamı sevince bakarak büyük kıza talip olur. İhtiyar sevincinden neredeyse havalara uçmaktadır. Hem çok zengin hem de eli açık insan olarak tanındığı için en azından standart fiyatın karşılığı olarak üç ineği ödeyeceğini düşünür.

  Johny kızı istemeye yanında tam 12 inekle gelince, yaşlı baba neredeyse kalpten gitmek üzeredir. O günlerde normal balayı bir yıl sürerdi ama 12 ineklik gelin aldıysanız herhalde üç ineklik balayı ile yetinmezsiniz. Böylece gelin ve damat iki yıllık balayı niyetiyle bilinmeyen yerlere gitmek üzere yola çıkarlar. Damatla gelinin dönmesinin beklendiği gün onları görür görmez haber vermek üzere köyün dışına bir gözcü gönderilir.

  Gün doğduktan az sonra gözcünün sesi duyulur. Doğal olarak gelenler gelinle damat mı diye merak ederler. Gözcü öyle tahmin ettiğini ama emin olamadığını söyler. Adam Johny'i hemen tanımış fakat kızdan emin olamamıştır. Kız aşina gelmiştir. Ama yaklaşan kadın çok güzel, zarif ve kendinden emin birisidir. Çift iyice yaklaştığında hiç kimsenin tereddütü kalmaz. Kızın güzelliği cazibesi ve çekiciliği en eleştirici gözlerde bile reddedilmeyecek ölçüdedir. Yakından bakanlar Johny'nin 12 inek karşılığında iyi alışveriş yaptığını düşünürler.

  Johnny 12 inek ödedi, kız 12 ineklik bir kadın haline geldi.' Bu hep böyle olmaktadır. Eşinize, sevgilinize verdiğiniz değer, ona kazandırdığınız değerdir. Aslında 'doğru adam' doğru kadını inşa eder. Doğru kadın da doğru adamı.


  Paylaş
  12 inekli kadın Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnekle takasta iyi olmamış aman bizim burada parayla kız verenler duymasın ineğe dönerler birde ama sonu güzelmiş değer verdiğin dünyanın en güzelidir bence sağolasınız çok anlamlı bir yazı ellerinize sağlık 3. 3
  emeğinize sağlık kardeşim yazının vermek istediği mesaj çok hoşuma gitti12 inekli kadın,  12 inekli kadın hikayesi,  oniki inek