Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Başörtüsüyle ilgili bir soru Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Başörtüsüyle ilgili bir soru

  Reklam
  Arkadaşlar ben lise 2. sınıftayım.8.sınıftayken başımı kapatmıştım ama lise başlamadan önce geri açtım. şimdi pişmanlık duyuyorum. başımı açmış olmam yüzünden tepkiler aldım. şimdi tekrar kapatmayı istiyorum ancak arkamdan konuşulacağını düşünüyorum.
  okumanın başı açmayı gerektirmediği konusunda birçok yazılar yazılmış, söylenmiş. bende bunlara kalpten inanıyorum.okulu bırakıp tesettüre girmek istiyorum ancak ailem bu düşüncemi bilmiyor. onlar okuyup kendi ayaklarım üstünde durmam gerektiğini, çalışmasamda elimde bir diploma olması gerektiğini düşünüyorlar. okulu bırakıyorum , ben İslami ilimlerde tahsil yapacağım dersem ve onlar razı olmazlarsa bu kararımı devam ettirerek onlara asi olmuş olur muyum? yoksa okumallımıyım?


  Paylaş
  Başörtüsüyle ilgili bir soru Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim kapanmak istiyorsan kimse ne der diye düşünme herkes kendi kararlarından sorumludur.ailene gelince onlar haklılar kendince okumanı kendi ayaklarının üzerinde durmanı istemeleri gayet doğaldır.hem çevrene bakarmısın tessettürlü olupta hem ilmini öğrenip hemde okuyan kardeşlerimiz çok sende yapabilirsin


  ben İslami ilimlerde tahsil yapacağım dersem ve onlar razı olmazlarsa bu kararımı devam ettirerek onlara asi olmuş olur muyum? yoksa okumallımıyım?

  kararın bu ise eğer, aileni üzmeden ikna etmelisin şu verdiğim link incele kardeşim

  http://www.muminem.org/kotu-ahlak-ko...asi-olmak.html


  Allah yar ve yardımcın olsun Allah tessetürünü en güzel yaşayanlardan eylesin 3. 3
  Bu konular hasas konular kardeşim zira Mustafa karataş hocamıza böyle bi soru sormuşlardı ve böyle soruları cevaplamadığını çünkü kişinin kendi kararı olması gerektiğini söyledi neticede kim başını açta oku diyebilir yada okuma ilim tahsil etme diyebilir ama ne karar alırsan al ailen yanında olur umarım...ama benim tercihim islami ilimlerde tahsil yapmak olurdu hayatta bi şekilde geçim olur belki ünüversite bitirip işin olacağı garantimi değil radikallikse öyle olsun bence gönlünün götürdüğü yere git...selametlemustafa karataş başörtüsü,  mustafa karataş tesettür,  mustafa karataş ve tesettür,  mustafa karatas basörtüsü,  mustafa karataş ın baş örtüsü,  mustafa karataş tesettür açıklaması,  mustafa karatas tesettur