Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Eşimle boşanmak üzereyiz boşanmak istemiyorum dualarınızı bekliyorum Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Eşimle boşanmak üzereyiz boşanmak istemiyorum dualarınızı bekliyorum

  Reklam
  iyi günler esimle 2 haftadır ayrıyız benden bosanmak istiyor evleneli 6 ay oldu lüzümsuz seylerden kavga ettik hep.esimi cok seviyorum bosanmak istemiyorum cok acı cekiyorum sürekli ayetel kürsi tesbih cekiyorum lütfen bana dua edin yuvam yıkılmaz insallah simdiden herkesten Allah razı olsun


  Paylaş
  Eşimle boşanmak üzereyiz boşanmak istemiyorum dualarınızı bekliyorum Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah hakkınızda hayırlırı nasib etsin yuvanıza sahip çıkın daha yeni evllisiniz Allah yuvanızın yıkılmasına izin vermesin 3. 3
  kardeşim sana düşen şey, kocanın seni boşama nedeni ne ise onu ortadan kaldırmaktır.
  tesbih elbette sevaptır ama bu senin kocanı yumuşatmaz.
  Allah yardımcın olsun. 4. 4
  kocanla uğraşacağın yere çeşitli kurslara katıl farklı meziyetler edin.kocan nelerden hoşlanır çaktırmadan bunları öğren o meziyet ve davranışları kendinde topla. tartışma sana hiç bir şey kazandırmaz. kendi kendine yetmeye bak.ayaklarının üzerinde durmasını bil.alış verişi kendin mantıklı yap.gereksiz harcamalardan kacın.temiz ve düzenli ol.kayın pederin ve kaynanana karşı kötülükte etseler saygıyı elden bırakma hizmet ve iyilikte bulun.yaptıgın iyilikten karşılık bekleme at denize gitsin.uyuz ve mıymıntı olma diri ve canlı ol tuttuğunu kopar.iş çözümleyici ol.teknik konularda kendini geliştir.araba sürme.elektrik ,su,konfeksiyon tamir işleri.pasta börek çörek yemek yapmada maharetinin son doruk noktasına ulaş.ilmi ve fikri yazılar okumayı elden bırakma.yalnız olduğun zaman günde 2 sayfa kuran oku namazını terk etme.sakın ola eşini küçük görme küçültme.devamlı sen yaparsın edersin de gazla.dünya boştur gazla gazla coştur.diri ol osmanlı kadını ol adalettan şaşma.asla yalan söyleme.doğur çocuklar çocuklarının anası ol sabret 40 ını aşıp içi fosalmaya başlayınca kocan sana dönecektir.unutma erkeğini doğadan yakaladığın vahşi at gibi düşün kovboy sensin kementin evlilik cüzdanın sağlam dur sakın ola bırakma.şimdilik bu kadar. 5. 5
  Rabbim yar ve yardımcın olsun yuvanı korusun kardeşim inşallah az sabırla bu işi halledersiniz bence eşinizle konuşun ve isteklerini dinleyin 6. 6
  kocanla uğraşacağın yere çeşitli kurslara katıl farklı meziyetler edin.kocan nelerden hoşlanır çaktırmadan bunları öğren o meziyet ve davranışları kendinde topla. tartışma sana hiç bir şey kazandırmaz. kendi kendine yetmeye bak.ayaklarının üzerinde durmasını bil.alış verişi kendin mantıklı yap.gereksiz harcamalardan kacın.temiz ve düzenli ol.kayın pederin ve kaynanana karşı kötülükte etseler saygıyı elden bırakma hizmet ve iyilikte bulun.yaptıgın iyilikten karşılık bekleme at denize gitsin.uyuz ve mıymıntı olma diri ve canlı ol tuttuğunu kopar.iş çözümleyici ol.teknik konularda kendini geliştir.araba sürme.elektrik ,su,konfeksiyon tamir işleri.pasta börek çörek yemek yapmada maharetinin son doruk noktasına ulaş.ilmi ve fikri yazılar okumayı elden bırakma.yalnız olduğun zaman günde 2 sayfa kuran oku namazını terk etme.sakın ola eşini küçük görme küçültme.devamlı sen yaparsın edersin de gazla.dünya boştur gazla gazla coştur.diri ol osmanlı kadını ol adalettan şaşma.asla yalan söyleme.doğur çocuklar çocuklarının anası ol sabret 40 ını aşıp içi fosalmaya başlayınca kocan sana dönecektir.unutma erkeğini doğadan yakaladığın vahşi at gibi düşün kovboy sensin kementin evlilik cüzdanın sağlam dur sakın ola bırakma.şimdilik bu kadar.
  Bu açıklamalar iyide anlıyan olur herhalde herkesin yuvasına mutluluk huzur versin RABBİM SABIR BACIM SABIR RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN 7. 7
  Allah Razı Olsun Hepiniz Barıyımda Insallah Dediginiz Yapacam Dua Edin Bana Nolur

  iyi günler hergün dua ediyorum esime msj atıyorum hic cvp yazmıyo herkese bosanacaz demiş ümitlerim tükeniyo bana yardım edin barısmak icin napabilirim icim cok acıyo 8. 8
  evlilikte mutluluğun 9 sırrı
  1) Mutluluk ötelerde değil: Mutlu olanlar bunun için olması imkansız büyük şeyler beklemeyenlerdir. Bir demet çiçek alan eşine, tebessümle bakan kadın, eşinin şefkat ve sevgisiyle pişirdiği bir çorbaya teşekkür edebilen erkek mutlu olur.
  2) “Adalet”i unutmayın: Yaşanan olaylar karşısında her şeyi iyi tahlil edin. Kendinize haksızlık ediliyormuş gibi bir pozisyona girmeyin. Kendinizi mazlum, eşinizi zalim sandalyesine oturtup “Ben bu evde neyim ki?” diye eşinizi itham etmeyin.

  3) Alıngan olmayın: Sürekli “Niye öyle konuştun? Sen böyle demekle beni kast ediyorsun...” vb sözlerle hesap sormayın. Hiçbir eş, “Acaba bu sözümden ve davranışımdan yanlış bir mana çıkarır mı?” diye düşünen bir eşin yanında rahat olmaz.

  4) Aranıza duvarlar örmeyin: Duvarlar örüp onu o duvarların arkasında yalnızlığa terk etmeyin. Ya da siz kendinizi öyle bir duvarın içine hapsedip yalnız başınıza yaşamayın. “Beni anlamayan bir eşim var, ne yapabilirim?” diye diyalog kapılarını kapamayın.

  5) Eşinize kambur olmayın: Kendinize düşen sorumlulukları mutlaka yerine getirin. “Ben yapmasam nasıl olsa eşim yapar” düşüncesiyle onun fedakarlığını istismar edip eşinize yük ve kambur olmayın. Nihayetinde o da bir insan, gün gelip o kamburdan kurtulmak isteyebilir.

  6) Kendinizi peri, eşinizi cadı ilan etmeyin: Her şeyden bir haklılık payı çıkarıp, kendinizi tek akıllı olarak göstermeye çalışmayın. Kendinizi iyilik perisi eşinizi cadı ilan etmeyin. Unutmayın ki, eşler birbirinin rakibi değil, tamamlayıcısıdır.

  7) Eşinize akıl hocalığı yapmayın: Sürekli eşinize ‘şunu şöyle yap, bunu böyle yap’ diyerek akıl hocalığı yapmayın. Sanki onun aklı yokmuş da siz veriyormuşsunuz gibi davranmayın. Başaramadığı işler karşısında fırsatçılık yapmayın.

  8) Tartışmak için bahane aramayın: Tartışmak için fırsat kollamayın. En küçük bir şey için sayıp dökmeyin. Mutlu olmak dururken ufak tefek şeylerle hayatı zindana çevirmeyin... Her tartışma mutluluk sarayından bir tuğla koparır.

  9) Kameralarınızı güzelliklere çevirin: Aile hayatı içinde her şey olabilir. Bunlar kaderin cilvesidir. Bu sebeple alıcılarınızı eşinizin kötülüklerine değil iyiliklerine çevirin. Bahar günlerinde bile sağanakların olduğunu unutmayın. 9. 9
  mutluluk için kin tutmayıp bazı şeyleri unutmak gerek
  Unutmak her zaman kötü değildir. Gerektiğinde “unutma”, ruhsal denge için şart görünür.
  Hayatımızın bazı dönemlerinde, yaşadığımız bazı olaylar, bir türlü kabullenemediklerimiz ve bizi sürekli rahatsız eden deneyimleri unutmak, elimizde olmadan gerçekleşir.
  Mutlu bir evlilik isteniyorsa, hatırlandığında ya da hatırlatıldığında hoş olmayan duygu ve tepkilere neden olacak şeylerin gündeme getirilmemesi gerekir.
  Bu bağlamda unutulması gereken bazı şeyleri, aynen Lokman Hekim’in dediği gibi, şöylece sıralayalım;

  I. Size yapılan kötülükleri hemen unutmak

  İnsanlar, kendilerine yapıldığını düşündükleri kötülükler karşısında öfkelenir, kızar ve hissettikleri negatif duygularını dışa vururlar. Ancak, kim, içinde hangi tür duygular hissediyorsa, o yönde bir ruh hali yaşar. İçimizi dolduran sıcak duygular mutluluk getirirken, olumsuz duygular da, önce o duyguları içinde yaşatanı mutsuz eder.
  Duygular, dışarıdan içimize şırınga edilemez. Bunlar bizim içimizde oluşur. Bu sebeple gönlümüzde daha çok hangi duygulara yer veriyorsak, o duyguların gölgesinde yaşayacağız demektir.
  Sevgi, merhamet, bağışlama, yardımlaşma, paylaşma duyguları ile birlikte mutlu olunacakken, içimizi yakıp kavuran kin, nefret, haset, kıskançlık gibi duygulara kendimizi kaptırmak, mutsuzluğu davet etmektir.
  Başkaları hakkında, elimizden geldiği kadar olumlu duygularımızı abartmalı, kabartmalı. Olumsuz duyguları ise, öncelikle kendimizi perişan edeceği için azaltmaya çalışmalıyız.
  Bunun için de, iki yoldan biri unutmak, diğeri bağışlamaktır.
  Sadece “bağışlama” ve “unutma” ile kendimizi olumsuz duyguların kıskacından kurtarmayı başarabiliriz.
  Unutma ve bağışlama ile gelişecek ılımlı tavırlarımız, onlar için değil, kendinizi kurtarmak için gerekli.
  Aksi halde, her kim olursa olsunlar, insanlara karşı içimizde yer edecek olumsuz duyguların ilk zararı bize gelir.
  Lokman Hekim’in dediği gibi; “size yapıldığını düşündüğünüz kötülükleri hemen unutun!”
  İşte bu, bizi mutluluğa götürecek en emin yoldur!


  II. Başkalarına yaptığınız iyilikleri hemen unutun

  İnsanları öfkelendiren ve negatif duyguları kabartan önemli bir husus da, insanların birine yaptıkları iyilik karşılığında iyilik görme arzularıdır.
  Çoğu kimse, eğer bir iyilik yapmış ise, en azından bunun bilinmesini ve kendisine minnet duyulmasını arzu ediyor. Beklediği müteşekkir tavırları göremeyişinin yanında, bir de ters tavırlarla karşılaşılması ise pişmanlık ve öfke uyandırıyor.
  Pişmanlığın arkasından gelen öfke, kızgınlık, nefret ve hınç, sonuçta kişinin kendisini mutsuz etmeye başlar.

  Birinin bize kötülük yapması elimizde değil, ama, bizim birine iyilik yapıp yapmamak elimizdedir. Ama, iyiliklerin karşılık bulmaması ya da ters davranışlar görme olasılığı iyilik yapmaya mani olmamalı.
  Bu sebeple, unutmayı sağlamak için, iyilik yaptığımız kişinin ters bir davranışta bulunmasını beklemeye gerek yok!
  Öncelikle iyiliği yapmanın amacını iyi belirlemek gerek. “İyilik” yapmak “vermek”tir, yani fedakarlıktır. Böyle bir davranış, yüce bir amaç için olmalıdır.
  “İyiliği”, iyilik yaptığınız kişi için değil de, en yüce amaç olan “Yaratıcının hoşnutluğu” için yapmanız halinde, karşılık insanlardan değil, Yaratandan beklenir.
  İnsanlar unutabilir, insanlar nankör olabilir. Ama Yaratıcı.! O asla unutmaz! Kendisinden beklenen karşılığı da kat kat verir.
  Bunun için iyilik yaptıktan sonra, zaman kaybetmeden, hemen unutmak en iyisidir.
  Yine Lokman Hekim’in dediği gibi; “yaptığınız iyilikleri hemen unutun!” 10. 10
  evlilikteki sorunlar ve eşler arasındaki uyumsuzlukların nedenleri hiç şüphesiz her iki taraf içinde geçerlidir. Bazen erkek eşine karşı bir takım yanlışlar yapar ve aynı şekilde bazen de bayanlar kocasını üzecek ve Onun agresif, sorumsuz, sevgisini gösteremeyen biri olmasına sebebiyet verir.
  Çoğu zaman büyük kavgalar küçük şeylerden başlar. Eğer kadınlar eşlerine nasıl davranacaklarını bilseler ve kendileri için önemsiz fakat eşleri için çok önemli olan bazı noktalara dikkat etseler, kesinlikle birçok sorun da hallolacaktır. Evlilikte mutluluk ve sevgi için kadınların eşleri için yapmaları gereken bazı önemli tavsiyeler şunlardır:
  1- Eşiniz eve geldiği zaman Onu kapıda karşılayın ve güler yüzle hoş geldin deyin.
  2- Onunla ilgilenin, gününün nasıl geçtiğini sorun.
  3- Kazanç, malikiyet ve diğer bütün işlerinizde “ben” ve “sen” kelimeleri yerine “biz” demeyi öğrenin. Evlilik yani benliğin ortadan kalkıp bizliğe dönüşmesi ve başkası için var olmaktır.
  4- Her ne kadar haklı olsanız bile, kesinlikle tartışmaktan sakının. Tartışmak eşler arasındaki sevgiyi öldürür. En çok seven siz olun ve susun. Daha sonra sakin bir zaman da güzellikle anlattığınız zaman mutlaka kabul edecektir.
  5- Eşinizi başkasının yanında özelliklede akrabalarıyla beraberken küçük düşürmeyin, aksine daha fazla saygı gösterin.
  6- Eşinizin yanında asla başka erkekleri överek konuşmayın ve başkalarının başarılarını Onun yüzüne vurmayın. Herkesin başara bildiği ve başaramadığı şeyler vardır.
  7- Eğer yakınlarınız tarafından Ona bir fayda sağlanmışsa bunu minnet koyarak Onun yüzüne vurmayın.
  8- Eşinizin arkadaşları ve tanıdıklarıyla haddinden fazla samimi olmamaya çalışın.
  9- Eşinizin akrabaları ve başkalarıyla görüşmesini engellemeyin. Sürekli kısıtlamalar getirerek Onu sıkmayın.
  10- Yakınlarına, akrabalarına özellikle anne ve babasına saygı gösterin, onların hatalarını eşinize mal etmeyin, onları sevdiğinizi gösterin ve bazen de eşinizden önce onları evinize davet edin.
  12- Onun ailesi ve yakınları için çektiğiniz zahmetleri yüzüne vurmayın.
  13- Evlilik maddi ve manevi her konuda ortaklıktır, kendi kazancınıza “benim” deyip, sadece kendiniz için harcamayın.
  14- İsteklerinizin yerine gelmesi için eşinize emretmeyin, Onunda ihtiyacıymış gibi ricayla isteyin.
  15- Maddi durumunu mutlaka göz önünde bulundurun, kendi istekleriniz için Onu sıkıntıya sokmayın ve anlayışlı bir şekilde karşılanmayan ihtiyaçlarınız için diretmeyin. Unutmayın, aranızda sevgi olduğu sürece o sizin için elinden gelen her şeyi yapacaktır.
  16- Kendinizi eşiniz için süsleyin, o gelmeden veya evdeyken en güzel elbiselerinizi giyin.
  17- Eşinizin yanında sürekli durgun, sinirli ve asık suratlı olmayın. Her zaman güler yüzlü ve güzel ahlaklı olmaya çalışın.
  18- Eşiniz eve geldiğinde tüm işlerinizi bırakarak beraber oturarak konuşun, Onunla ilgilenin.
  19- Üzgün, sinirli ve morali bozuk olduğu zamanlarda isteklerinizi erteleyin.
  20- Nelerden hoşlanıp ve nelerden hoşlanmadığını öğrenin ve hoşlandığı şeyleri yapmaya çalışın.
  21- Kadın eşinden sevgi beklediği gibi, eşine de sevgi göstermelidir ve her gün mutlaka Onu sevdiğini söylemelidir.
  22- O evde olmadığı zaman özlediğinizi, geldiğinde sevindiğinizi ve gelmesini dört gözle beklediğinizi belli ettirin.
  23- Bir hata yaptığı zaman hemen “sana söylemiştim” demeyin, fikir vermek yerine Onu anlamaya çalışın.
  24- Sizi düş kırıklığına uğratırsa, görmezden gelin ve Onu cezalandırmaya kalkışmayın.
  25- Bir isteğinizi almamış veya yerine getirmemişse “fark etmez bir dahaki sefere”, yine yapmazsa sabırla ,“tamam bir daha çıktığında alır mısın?” deyin.
  26- Onun incitip, kırdığınızda ve hatanızı anladığınız zaman ondan özür dileyin ve ona ihtiyaç duyduğu sevgiyi gösterin.
  27- Eşiniz yapmış olduğu hatayı anlayarak, sizden özür dilediği zaman sizde hemen kabul edin. Hata ne kadar büyükse eşinizin size vereceği puanda o kadar çok olacaktır.
  28- olumsuz duygularınızı erkeği suçlamadan paylaşmalısınız.
  29- Evden çıkarken Onu yolcu edin, güler yüzle uğurlayıp, hoşça kal deyin.
  30- Bu listeye içinden gelenleri eklemesini isteyin. 11. 11

  --->: esimle bosanmak üzereyiz bosanmak istemiyorum dualarınızı bekliyorum

  Boşanmak İsteyenlere Güzel Bir Hikaye
  Mümin için kayıp yoktur. Bu dünyada çektiği her şey, başına gelen her acı, tatlı her olay, ona ahiret kazancı da olur. Mesela hasta olur sabreder, sevap kazanır, iyileşir şükreder, sevabını artırır. "Şu kısa dünya hayatında özellikle mümine zahmet veren her şey, iyi bilin ki müebbet hayat için büyük bir rahmettir." "Bu imtihan aleminde, dünyevi geniş bir huzur ile yaşamak, çok zevk ile hayatını sürdürmek, hakikatle iyi bir şey değildir." Şemseddin Yeşil Hoca Efendi, bu sözlerine bir delil olmak üzere çok ilginç bir hatıraya dikkat çeker. Bu hatıra yine onun deyimiyle, İslam kadınlarının büyüklerinden, irfanca gelişmiş, muhteşem bir islam annesine aittir. İbret almamız gereken bu hanım, gayet zengin ve pek müreffeh bir hayata sahip bir kimse ile evleniyor.Kocası, gayet sıcak bir yaz gecesi uyanıyor ve eşine çok susadığını söyleyerek kendisine bir bardak su vermesini rica ediyor.. Kadın kalkıyor, odadaki bir bardak suyu hem az hem de ılık buluyor. Kocamı böyle gece yarısından sonra uyandıracak kadar ağır olan susuzluğunu, bu su kesmez diye düşünerek konağın en alt katındaki mermer küpten bir sürahi su alıp kocasına geliyor. Ancak kocasının o sırada tekrar uykuya dalmış olduğunu görüp bekliyor. Bu yüksek irfanlı hanımefendi, uykunun yalnız istirahat için olmadığını çok defa bir vahdet olduğunu idrak etttiğindan şöyle düşünüyor.: "Kocam şimdi manevi bir huzurda olabilir. Belkide bir rüya görmektedir. En iyisi huzurunu bozmayayım" Bu düşünceyle, beyini uyandırmaksızın başucunda beklemeye başlıyor. Epeyce bir zaman sonra kocası uyanıp soruyor: "Niçin öyle başımda bekliyorsun?" İrfan ehli bu hanımefendi, kocasına şu cevabı veriyor: "Su istediniz. Odadaki su hararetinizi kesmez diye aşağıdaki küpten getirdim. Ancak ben getirinceye kadar uyuya kalmışsınız. Olur ki büyük bir huzurdasınız, belki de bir mana alemindesinizdir diyerek tekrar rahatsız etmek istemedim ve uyanmanızı bekledim." Adam eşinin bu inceliği karşısında çok mahcup olmuş. Bir an derin düşünceye dalmış.: "Hanım senin ismet ve iffet örneği, edep ve vefa timsali bir insan olduğunu bilirdim. Fakat bu derecede yüksek bir olgunluğa sahip olduğunun farkında değildim. Bu yüzden beni affetmeni rica ederim. Sonra da benim sana yapabilceğim ne gibi bir arzun varsa onu da istemeni ayrıca istirham ederim." Kadın: "Teşekkür ederim; ama isteğim hususunda ısrar etmemenizi niyaz ederim." diyor Adam ısrar ediyor, yemin, ant veriyor... Kadın her ne kadar isteğim hususunda ısrar etmeyiniz, demişse de kocası ısrarını tekrarlıyor. Bunun üzerine kadın şöyle konuşuyor: "Madem ki üç defa tekrar ettiniz; o halde sizden bir dileğim var, o da beni boşamanızdır." Bu isteği öğrenen adam beyninden vurulmuşa dönüyor ve: "Bu nasıl bir istek? Ben senin gibi bir eşten nasıl ve niçin ayrılabilirim?" Kadın kocasına şu açıklamayı yapıyor: "Ben size isteğim hususunda ısrar etmemenizi istirham etmiştim. Siz buna rağmen tekrarladınız ve and da verdiniz. Ne yapayım benim arzumda bu..." Adam tekrar derin düşüncelere dalıyor ve gayet üzgün olarak bir rüyadan uyanır gibi konuşuyor: "Benim senden ayrılmam çok ağır ve dayanılmaz bir şeydir. Fakat senin gibi saygıdeğer bir hanımın arzusunu da herşeye rağmen yerine getirmek isterim.." Aradan geçen saatlere rağmen adam kendine gelememiş. Kadın da isteğini geri almamış. Düşmüşler mahkemenin yoluna... Adam hem yürüyor hem de "Böyle bir hayat arkadaşımdan nasıl ayrılacağım?" diye derin ve hüzünlü düşüncelere dalıyormuş. İşte bu dalgınlıkla, adeta bastığı yeri görmeden yürüyen adam, birden dengesini kaybedip düşüvermiş. Düşmesiyle birlikte de "Aman kolum! Aman kolum!" çığlıkları etrafta yankılanmış. Çevreden yetişenler adama yardım etmişler; hemen bir hastaneye yetiştirmişler. Kısa süren tedavi faslından sonra kadın, kocasına: "Buyurun evimize dönelim, boşanmaktan vazgeçtim" demiş Adamcağız duyduklarına inanamamış. Kolunun ağrısını bile unutmuş. Büyük bir sevinçle eve dönmüşler. Ancak bu durumun hikmetini sormadan da edememiş. Kadın önce niçin ayrılmak istediğini, sonra da neden vazgeçtiğini şöyle açıklamış: "Ben sizinle üç senedir evliyim. Siz, bu üç yıl içinde çok müreffeh çok rahat yaşadınız. Tek bir gün başım ağrıyor, bile demediniz. Servetiniz daima artı. Eğlenceniz günden güne fazlalaştı. Oysaki böylesine bir neşe ve eğlence, yalnız Cenab-ı Hakk'ın merhamet nazarından kovulmuş olan Firavun'da olmuştur.. Kendi kendime düşündüm; Firavun neşesinde bir eş ile nasıl bütün bir ömür yaşayacağım? Bu durum benim için bir elemdi. Onun için boşanmak istedim." "Ne zaman ki gayet acı bir şekilde düştünüz ve can acısıyla, 'Aman kolum!' diye feryat ettiniz, işte o an anladım ki Hak Teala sizden merhamet nazarını henüz kaldırmamış. Bundan dolayı da boşanma sebebimizi ortadan kalkmıştır. Fakat konuşmamızın başındaki, 'Benim size yapabileceğim ne gibi bir arzunuz var?' sorunuzdan caymadıysanız şimdi isteğimi söyleyebilirim." Kocası "Tabi" demiş; "Seni yeniden kazandım ya, isteğin başım üstüne" "Öyleyse" demiş, irfanlı hanımefendi, "Düşkünlere yardım etmenizi, sadaka ve infakı çoğaltmanızı ve en mühimi de kırık kalp satın almanızı istiyorum ki onun müşterisi de ancak ALLAH'tır." Böyle irfanlı bir hanımefendiyi görünce bugünün boşanma sebepleri çok dünyevi kalıyor değil mi? Vehbi Vakkasoğlu'nun Ailede Sevgi İletişimi adlı kitabından...


  Muminem --->: esimle bosanmak üzereyiz bosanmak istemiyorum dualarınızı bekliyorum

 12. 12
  Kardesim insallah Allah mutluluk huzur verir yuvana ayrilmazsiniz insallah dualarim seninle
  Bende kendi sorunlarimdan bahsetmek istiyorum insallah banada yardimci olursunuz ben 13 senelik evliyim 3 cocugum var ve bir haftadir ayri yasiyoruz cok aci cekiyorum ama baska carem kalmadi bosanmaktan baska ne derecede dogru yaptim bilmiyorum ama acik konusup derdime care ariyorum . Benim esim benimle Allahin yasak ettigi iliski türünden istiyordu ben razi olmadim cünkü cok korktum günahtan sonra beni zaten sen namaz kilmiyorsun diye sucladi (kendide namaz kilmaz cuma namazina gitmez) ve ilk evlendigimizdeki sorunlari sürekli gündeme getiriyor beni sürekli evden kovuyor rica etmeme ragmen gecmisi karistirma dedikce isine geliyorsa ben karistiririm isine gelmiyorsa defol git gibi kelimeler kullaniyor sürekli arkadaslarinin nasil kadinlara gittiklerini ama kendisinin yapmadigini söyleyip beni cok yaraliyordu yapmazdi ama sözleriyle beni cok rencide ederdi bana gelince hic arkadasi olmayan evinde isinde cocuklarinda bir ev kadiniyim okumus olmama ragmen hep onun kendini yükseklerde görmesine izin verdim ama son günlerde cok kötü buraya yazamayacagim kadar kötü konusunca bende dayanamayip cevaplar verdim simdi bana bekar hayati yasayacagini söyledi cocuklarim ve benim göz yaslarimiz hic kurumuyor sizce bosanma karari vermekle yanlis bir sey mi yaptim Allah sabir versin herkeze cok zor ve ben galiba kocami hala cok seviyorum bütün hakaretlerine ragmen ne olur banada yardimci olun
  Saygilarimla 13. 13
  Ela kardeşim öncelikle Allah sabır versin yeni konu açman gerekiyordu flod olmuş yaşadıkların çok zor ama kendimce en doğru olan ayrılman eğer ekonomik olarak bağlılığın yoksa ailen yanındaysa hiç durma ki boşan derim ama namazını kıl bırakma jkardeşim hem kimbilir belki senin için hayırlı temiz yarınlar vardır çoçuklarına sahip çık bırakma onları ve inan ahlaksız bi ortamda yetişeceklerine babasız kalmaları daha iyi olabilr ama yeterki sahip çık ortalık çok bozuk sen Allah tan korkup o isteğe karşılık vermedinya İnan Allah ta seni ve yavrularını sahipsiz koymaz temiz bi kapı açar Allaha emanet ol 14. 14
  allah yardımcınız olsun eşin de seni çok seviosa dönecektir zaten
  allah hayırlısını nasip etsinboşanmak istemiyorum,  bosanmak istemiyorum,  boşanmaktan vazgeçirme duası,  boşanmak isteyen erkek nasıl vazgeçirilir,  boşanmak isteyen kocayı vazgeçirme duası,  boşanmak üzereyim ne yapmalıyım,  eşimi boşanmaktan vazgeçirmek için dua