Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan bilinmeyen bir kuvvet beni namaza kuran a oruça dua etmeme engel oluyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  bilinmeyen bir kuvvet beni namaza kuran a oruça dua etmeme engel oluyor

  Reklam
  ervanurdu sanırım siteye daha yeni girdiğim için özel mesaj varmıdır özele yazılırmı bilmiyorum ama sabırla takip ediyorum gönderdiğiniz yazıların tümünü inanın biliyorum sabırda ediyorum sık sık okuyorum dün ilk defa unutmuş olsam dahi 2 rekat namaz kılmayı bile başara bildim. eksiklerim çok allah kabul etsin ve affetsin inş benim sorunum bir tek aile değilki (eşimin ailesi) kendimlede var sorunum dedim ya bilinmeyen bir kuvvet beni namaza kuran a oruça dua etmeme engel oluyor ve yine biliyorum ki bu kuvvet nefsi irede ve şeytan bunlarla nasıl başa çıkıcam ben işte sabır edemediğim bu küçümsenicem korkusu, kapanırsam tekrar açılma konusu, dışlanma konusu vb. gibi sayamadığım binlerce şey. sıkılıyorum bir müddet sonra pes ediyorum ahiretimi düşünüyorum korkuyorum. ilk adım olarak ne neler yapmam gerekir?


  Paylaş
  bilinmeyen bir kuvvet beni namaza kuran a oruça dua etmeme engel oluyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  özel mesaj yok bacım...

  sizin içinizde namaza bir özlem var anladığım kadarıyla ve siz istedikten sonra bunu başarırsınız buraya üye olup sıkıntılarınız bizlerle paylaşmakla ilk admı attınız inşaAllah Yüce Allah'ımın izniye arkasıda gelir..
  çok sevindim namaz kılmanıza zamanla doğru kılmayı vede duaları öğrenerek tam olarak ibadetleriniz yaparsınız bizlerde elimizden geldiğince size burdan yardımcı olmaya çalışırız..
  ben size bir kaç konu linki vereceğim onları okuyun kafanıza takılanları bize sorun sizden gelen sorular bölümümz var ordan istediğinizi sorabilirsin ben ve diğer kardeşlerim hepimiz yardımcı lmaya çalışırız yeterki siz isteyin...
  Allah'a bolca dua edin Yarabbim beni sana secde etmekten mahrum etme diye...
  bu link sizden gelen soruların linki burdan istediğinizi sorabilirsiniz..
  http://www.muminem.org/sizden-gelen-sorular/

  bu bölümde namazla ilgili aradığınız bir çok şeyi bulabilrsiniz...
  tıklayın http://www.muminem.org/bes-5-vakit-farz-namazlar/


  http://www.muminem.org/namaz-ve-onemi/ 3. 3
  Soru: Namaz kılmak istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum içimde hep bir sıkıntı oluyor?
  cevap: Namaz.. Namaz Dinin direğidir. Namaz İslam'ın en temel şartlarından ve her Müslüman kişinin yapması gerekli olan ibadettir. Namaz'ı sevmeliyiz. Onu sevmek için önce onu iyi tanımalıyız. 5 vakit Namaz için davet ediliyoruz. Ne büyük bir şereftir. Kime nasip oluyor ? Elhamdülillah, Müslümanlar için bir davettir. Namaz kılarak Rabbimiz c.c. olan şükran borcumuzu ödemek mümkün değil elbette, fakat Rabbimiz c.c. emrettiği, Namaz konusunu yerine getirerek, tüm pisliklerden de arınmış oluyoruz. Günde 5 vakit ne güzel abdest alıyoruz. Hem içimiz, hem de bedenimiz temizleniyor..
  Evet, namaz'a alışık olmadığımızdan ötürü, ilk başlarda Şeytan ve Nefs kişiye namaz kıldırmak istemez. Çünkü Onların işi vesvese vermek, Hayırlı bir iş olduğu zaman kişiyi sıkmak, insanın gözünü boyamak, gaflette kalmasını sağlamak, bir düşünelim, bir gün 24 saat, işimiz gücümüz var çalışıyoruz. Sabah saat 8.30 iş başı, akşam saat 18.30 eve geri dönüş. Arada ki geçen zamanı bir ele alalım, Bir insan kendisini çok rahat muhasebe edebilir. Bunu yapmalı da. Peki, gelelim şimdi diğer türlü bir hesaba, Rahman ve Rahim olan ALLAH c.c. hazretleri bizi yok tan var etti. Bizi yedirdi. Bizi İçirdi. Ve Bizi Müslümanlardan kıldı. Görebilmemiz, duyabilmemiz, yürüyüp tutabilmemiz için bizi harika bir şekilde donattı. Bizlere değer verdi. Bizi sevdi. Bizi meleklerden bile üstün kıldı. Ve bizlerde Yüce Yaratıcımıza ne kadar az veya aklımıza bile gelmeden, O'nu adını bazen öyle laf arasında "ALLAH ALLAH" veya "Bak sen ALLAH’IN işine" gibi kelimelerle sadece Rabbimizin adını zikrettik. Biz ona ne kadar da çok az şükrediyoruz. Ve Biz gerçekten de ALLAH c.c. hazretlerini tanıyor muyuz? Peki, nasıl olacak, nasıl tanıyabilirim Ve onun istediği gibi bir kul nasıl olabiliriz sorusuna da acizane cevap olarak;
  Öncelikle Rahman ve Rahim olan ALLAH c.c. hazretlerinin emir ve yasaklarına uymamız gerekiyor. Çevremize bakarak ve bu dünyanın kandırıcı aldırışına kanmadan yapmamız gerekiyor. 24 saatimizin sadece 1 saatini de ALLAH c.c. ayırmak çok mu, birde öyle düşünelim,
  Sabah vakti: 4 dakika
  Öğle vakti: 10 dakika
  İkindi vakti: 8 dakika
  Akşam vakti: 5 dakika
  Yatsı vakti: 15 dakika
  4+10+8+5+15= 42 En fazla biz bunu demin de söylediğimiz gibi toplamı 60 dakika olarak ele aldık, Tekrar düşünelim, Biz ne yapıyoruz? Şu akan değerli zamanımızı, geri gelmeyeceğini bile bile nasıl geçiriyoruz? Rabbim c.c. bize yapmamız gereken ibadetlerimizi sevdirsin inşaAllah. Bize kolay kılsın inşaAllah, Nefsimizin ve Şeytanın vesveselerinden de korusun inşaAllah (Âmin)
  Öncelikle temizlenerek, Abdest aldıktan sonra, En önemli ibadetimiz olan NAMAZ'ımızı kılmak üzere niyetlenmeliyiz. Hayatımıza çok farklı ve bir o kadar da tatlı olan Namaz ibadetimizde sürekli olmaya gayret etmeliyiz. Çaba sarf etmeliyiz. Namaz ilk etaplarda insanı sıkabilir. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz üzere, alışık olmadığımız için 1 dakika bile insana çok zor gelebilir. Gerçekten de her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Daha sonra şu cümle yi çok iyi anlayıp, uygulamamız gerekiyor. Rabbimiz c.c. "Siz bildikleriniz ile amel edin, bende size bilmediklerinizi öğreteyim" buyuruyor.
  Ezan-ı Muhammed'i- Kaç kere içtenlikle dinledik veya okunmadan önce ki ettiğimiz küfürlere kısa süreli olarak ara mı verdik? Gerçekten de Cennet Ehli olan kişiler temiz olan veyahut pisliklerden arınarak temizlenmiş kişilerdir. Her konuda temiz olursak, işte o zaman sıkıntı gibi veya aklımıza gelen farklı düşüncelerin namazda gelmesine de engel olmuş oluruz.
  Bir insan öldüğü vakit, kabirde münker ve nekir adlı iki melek gelip, İlk soru, dünyada iken kıldığımız veya kılmadığımız olan NAMAZ'dan sorulacak.
  Melek soracak: Dünyada iken namaz'ın var mıydı?
  Kişi: Ben hayırsever bir insandım, herkese yardım ederdim
  Melek: Namaz var mıydı?
  Kişi: Zekât vermiştim, sadakada vermiştim
  Melek: Namaz var mıydı?
  Kişi: Ben kimseye kötülük etmedim, kalbim temizdi herkese yardımcı olurdum
  Melek: Namaz var mıydı Namaz? Diye sorduğunda
  Kişi: Hayır, namaz yoktu dediği vakit direk
  Melek: ATIN BUNU CEHENNEME
  Dediği vakit halimiz nice olur. Bir namazımız var, onu da yarım yamalak yapıyoruz. Rabbimiz c.c. bizleri ibadet konusunda muvaffak eylesin inşaAllah..
  Dünyada iken yaptığımız hayır ve hasenatları vücudumuzun sağ ve sol bacağı olarak düşünelim, vermiş olduğumuz zekât ve sadakaları da el kol olarak düşünelim, Ama Namaz yok, yani vücudun Başı yok, Baş sız bir vucüd bir işe yarar mı?
  Dünyada Amel var Hesap yok, Ahirette Hesap var Amel yok, Hz. Ali (R.a.)
  Namazı sevmeliyiz. Namaz bizim kurtuluşumuzdur. Eğer ki namazlarımız tam olursa tüm işlerimizde o şekilde tam olacaktır.
  Şeytan ve Nefs'in işi, kişiyi doğru yoldan sapıklığa sürüklemek, yavaş yavaş ve sinsi bir şekilde dininden soğutmak ve ALLAH c.c. hazretlerinin emrettiği şeyleri yaptırmamak olacaktır. Bir hırsız boş bir arsaya gidip, bir şeyler çalmak için uğraşır mı? Zaman bile kaybetmez. Nefs kişiye ağırlık verir. Şeytanda da vesvese verir.

  Şeytanın Namazı Engelleme Metotları..
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  - Kul namaz kılmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, meşgulsün, isini bitir, sonra kılarsın, derim

  - Namazını geciktiremezsem, insan şeytanlarından birini yollarım ve namazını geciktiririm

  - Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. — Sağa bak, sola bak, - derim, bakınca da yüzünü okşar, alnından öperim. Sonra da namazın bozuldu" diye vesvese verir namazdan çıkarırım

  - Sağa sola baktıramazsam, yalnız basına namaz kıldığında yanına giderim. Çabuk kılmasını emrederim. Horozun yem yediği gibi çabukça kıldırırım

  - Bunu da yaptıramazsam, cemaâtle namaz kılarken, basına bir gem takarım ve başını imamdan önce secde ve rükûya götürürüm ve namazını bozarım.

  — Bunu da yaptıramazsam, namazda parmaklarını cikirdatmasini emrederim. Böylece beni tespih eder
  - Miskinlere, zavallılara giderim, namazı bırakmalarını emrederim. —Namaz size göre değil, siz rızkınıza bakin, isinizde calisin derim
  - Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kılarsın derim. Hatta hastayı isyan ettirir, küfre bile sokarım
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Rabbim c.c. yar ve yardımcımız olsun, sinsi iblisin şerri'nden muhafaza eylesin, Nefsimizin bizi yönetmesine izin vermesin inşaAllah. Rabbimiz c.c. bizi kendisine sadece ibadet için sabit kılsın. Nefsimize, Neslimize hidayet nasip etsin.. (Âmin) 4. 4
  evra hanım inanmayacaksınız ama buraya gireli 3. günüm 3 gündür şaşırmaamak için ve doğru kılmak için sadece2 rekat kılıyorum hemde unuttuğum duaları okuyorum ianamayacaksınız ama hayatımda 3 gündür rengarenk olaylar oluyor huzur mutluluk o yolunda gitmeyen işlerim bile yoluna giriyor. sanki bacaklarım tüy uçuyorum eski hantallığım yok. zamanla rekatları çoğaltıcam önce 2 sonra 4 sonra en zoru olanrak düşündüğüm sabah namazını kılıcam sizlerde ne olur dua edin benim için. bi sorum olacak namazda tövbe istifar ve 3 ihlas bir fatihada ölmüşlerimiz için okuyorum bi sakıncası varmı neler dilemeliyim mesela duayı uzun mu tutmalıyım kısa mı?

  evra hanım benim bir sıkıntım daha var ,ama bu bir az belki sizlere ters gelecek .ama paylaşmak istiyorum kayınvalidem tarafından bana hatıra bir gümüşlük geldi. gümüşlüğün eşyaları içindende 2 adet nuska çıktı. ama açılmış, kaağıdı açamadım, mühürlü yani yapıştırılmış bir birine üzerinde eşimin ismi yazan kağıtta kuran harflerine benzer ama kuyrukları daha uzun el yazması cümleler yazılıp altı çizilmiş yada cümleler kare içine alınmış ve bu siteye girmeden bir gün önce bunları evimden çıkartıp bir aracı ile cami hocasına götürüp ne anlama geliyor ne için yapılmış nasıl yok ederim zararı varmıdır? diye yolladım ama sonuç çıkmadı anlayamamış ben bunun üstesinden nasıl gelebilirim. bu gibi işler beni huzursuz dip caydırabilirmi sizce yada ben bunu nasıl yok edebilirim

  bana 400 düğüm düğümle sonra felakla nas okuyarak tek tek aç sonra köz üzerine üzerlik dök dumanını san üflesinler düğülenip çözülmüş ipi suya at suyu iç ipide közde yak diyorler bu ne kadar doğru olur? bir de suya 200 tane felak nas oku okuduğun suyu koyaya dök bu suyla gusül yap diyorlar sizce ben bunları yapmalımıyım ? bana yardımcı olun ne olur belkide işin temeli bütün huzursuzluğum bu nuskalar ? 5. 5
  kendimlede var sorunum dedim ya bilinmeyen bir kuvvet beni namaza kuran a oruça dua etmeme engel oluyor
  gizli kuvvet dediğin senin günahlarla büyüttüğün nefsindir.
  günahları terket herşey düzelir 6. 6
  Es Selamun Aleykum kardesim Rabbim yardimcin olsun ama bu sayfadaki yazilari lütfen oku ve burada bircok yazilar daha var okuyabilirsin ama lütfen vesveseyi birak üzerinde durma . Rabbim gören=Basir ve isiten=Semi, sen sadece namazina iyice saril göreceksin daha ne kadar güzel günler ve mucizeler yasacaksin namazin seni kalkan gibi koruyacak dualarima senide ekleyecegim insaAllahu Teala.

  Bakara.2. Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.
  3. Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar.
  ve degerli Ervanur kardesimden bir yazi lütfen oku=

  [QUOTE]buyur bacım konuyu incele Büyü yapıldığını nasıl anlarız. Yapılmışsa bunu nasıl çözebiliriz ...
  __________________/QUOTE]
  __________________ 7. 7
  [quote]buyur bacım konuyu incele Büyü yapıldığını nasıl anlarız. Yapılmışsa bunu nasıl çözebiliriz ...
  __________________/QUOTE]
  __________________
  __________________
  11:90) Rabbinizden bağışlanma dileyin; sonra O'na tevbe edin. Muhakkak ki Rabbim
  çok merhametlidir, (müminleri) çok sever. (Hud 90) bir şey göndermişsiniz ama açamadım ya da anlayamadım aydınlatırmısınız beni mümkünse 8. 8
  buyur tıkla bacım link verilirken bir hata oluşmuş link açılmamış burdan tıklayın

  http://www.muminem.org/konudisi-soru...zebiliriz.html
  mumine bacılarıın dediği gibi siz namazınıza sımsıkı sarılın ve her şeyi Yüce Rabbimden isteyin.
  Dualarınız ne kadar uzun tutarsanız o kadar güzel olur..
  Dua ederken sanki karşında biriyle konuşuyormuş gibi bütün sıkıntılaını sorunlarınızı tek tek Yüce Rabbime iletin ve her şeyin çaresini ondan isteyin ama her şeyin hayırlısını isteyin hayır ve şer Allahtandır neyin bizim için daha hayırlı olduğuu o daha iyi bilr Rabbim yar ve yardımcınız olsun sizi kendi yolundan ayırmasın 9. 9
  ervanur kardeşim, yasemin balcı için verdiğiniz link anasayfaya götürüyor, o kardeşimize yarayacak herhangi bir yazıya değil...

  yasemin balcı'dan
  bi sorum olacak namazda tövbe istifar ve 3 ihlas bir fatihada ölmüşlerimiz için okuyorum bi sakıncası varmı
  sevgili kardeşim,
  umarım bu söylediklerinizi namaz içinde yapmıyorsunuzdur... namaz içinde bu bahsettikleriniz içinde fatiha ve ihlas haricinde olan şeyler namazını bozar!

  şayet namaz dışında yapıyorsanız mesele yok zaten... ben size iki rekatlı herhangi bir namazda ne okunabileceğini yazayım, bunların haricinde başka bir şey yapmamalısınız....

  niyet ettikten sonra tekbir alıp ellerinizi bağladıktan sonra: (sırasıyla)

  sübhaneke
  (eüzü besmele)
  fatiha
  ilâve sûre (inna e'tayna olabilir)
  rükû ve secdeden sonra 2. rekât için ayağa kalktığınızda:

  (besmele)
  fatiha
  ilâve sûre (ihlas olabilir)
  rükû, secde ve tehiyata oturulur...

  ettehiyat, salli barik duaları, -şayet biliyorsanız-Rabbena atina ve Rabbenafirli dualarını okuduktan sonra sağa sola selam verilir...

  ***

  sevgili kardeşim, ne olur yanlış anlamayın... biz çocuk muyuz ki, bize bu şekilde anlatıyorsun diyebilirsin. sizler biliyorsunuz elbet ama, ola ki, bu kadar insan içinde bir tane de bilmeyen bir kardeşimiz bunu okuyup faydalanabilir. 10. 10
  yasemin balcı'dan,
  gümüşlüğün eşyaları içindende 2 adet nuska çıktı. ama açılmış, kaağıdı açamadım, mühürlü yani yapıştırılmış bir birine üzerinde eşimin ismi yazan kağıtta kuran harflerine benzer ama kuyrukları daha uzun el yazması cümleler yazılıp altı çizilmiş yada cümleler kare içine alınmış ve bu siteye girmeden bir gün önce bunları evimden çıkartıp bir aracı ile cami hocasına götürüp ne anlama geliyor ne için yapılmış nasıl yok ederim zararı varmıdır? diye yolladım ama sonuç çıkmadı anlayamamış ben bunun üstesinden nasıl gelebilirim. bu gibi işler beni huzursuz dip caydırabilirmi sizce yada ben bunu nasıl yok edebilirim

  bana 400 düğüm düğümle sonra felakla nas okuyarak tek tek aç sonra köz üzerine üzerlik dök dumanını san üflesinler düğülenip çözülmüş ipi suya at suyu iç ipide közde yak diyorler bu ne kadar doğru olur? bir de suya 200 tane felak nas oku okuduğun suyu koyaya dök bu suyla gusül yap diyorlar sizce ben bunları yapmalımıyım ? bana yardımcı olun ne olur belkide işin temeli bütün huzursuzluğum bu nuskalar ?
  sevgili kardeşim,
  şayet siz, bu tür şeylere kafa takıp psikolojinizi bozmazsanız korkmayın, inanın hiçbir şey olmaz... kaldı ki, ne amaçla yazıldığını da bilmiyoruz. muhtemelen iyi niyetle yazılmış da olabilir. ama kötülük amacıyla dahi yazılmış olsa, korkmanıza gerek yok... eğer yazılan her muska, sihir birilerine zannettiğiniz gibi zarar verecek olsaydı inanın bu dünya yüzünde normal insan kalmazdı. başı beladan kurtulmadık insan kalmazdı. kaldı ki, sevgili efendimiz (as) hangi sihir olursa olsun, en fazla kırk gün müessir olabileceğini buyurmuş... kırk günden sonra bütün sihirler özelliğini ve etkisini kaybeder.

  şu son paragrafta yazdığınız tavsiyelerin de aslı astarı yok.

  rahat olun ve her şeyin Rabbi Teala'nın dilemesiyle olabileceğini, onun istemediği birşeyin başınıza gelemeyeceğine inanın ve gelenlerin de ancak günahlarımız yüzünden ayağımıza dolanan bir çalı olduğunu ve bunun da Rabbimizin bize hikmeti icabı verdiği bir imtihan sonucu olduğunu unutmayın...

  duayla, tevekkülle Rabbimize sığının ve ondan başka hiçbir şeyden korku beslemeyin güzel kardeşim...

  Allaha emanet olun, Rabbim yar ve yardımcınız olsun. 11. 11
  inanın yazdığım ve okuduğum en güzel paragraflardı çok teşekkür ederim.bu sorunuda allahın izni ile çözmeye çalıştım. bir cami hocası bulup buluşturup ulaştırdım biri fetih suresiymiş. diğerinin ne olduğunu anlayamamış ama ne olursa olsun götürsün denize atsın silinsin demiş bende bugün eşimle sahil gezintisi sırasında denize attım. allah yapanlardan ve yaptıranlardan bizleri korusun.

  anladım tabi ve tabiki burdan ve kitaplardan olsun takip ediyorum hayır hayır demek istediğim tesbihattan sonra eller semaya kaldırılırken okunan duada istifar ve 3 ihlas bir fatiha okuyabilirmiyim dedim


  Muminem

 12. 12
  tesbihattan sonra eller semaya kaldırılırken okunan duada istifar ve 3 ihlas bir fatiha okuyabilirmiyim dedim
  eyvallah,
  herhangi bir mahzur yok... dilediğiniz şekilde dua edebilirsiniz... 13. 13
  ervanur kardeşim, yasemin balcı için verdiğiniz link anasayfaya götürüyor, o kardeşimize yarayacak herhangi bir yazıya değil...
  link düzeltildi haber için Allah cc razı olsun kardeşim... 14. 14
  değerli kardeşlerim benim bir sıkıntım daha var 3 yaşında bir kızım var namaz kılarken rahat olamıyorum konuşturuyor öpüyor sarılıyor secade üzerinde yatıyor bende bu gün kılamadım.annemde kazalarını kıl dedi ancak eşim gelince yatsıyı doğru düzgün eşim çocuğu baktıda öyle kıldım şimdi kazalarımı yapıcam ama sıkıntı yaşıyorum annem vitiri kılmadan önce 2 sabah 4 öğlen 4 ikindi 3 akşamı niyetleriyle kıl dedi hepsine ayrı tesbih ayrı dua mı yoksa annemin dediği gibi vitirkılmadan öncemi nasıl yapmam grekiyor bu konuda beni aydınlatırmısınız?

  birde namaz dualarını mellallerini bilmemiz gerekiyormuş ezberlemesimi lazım sadece süphaneke ihlas fil ve fatihanın meaillerini oda yarım yamalak biliyorum.bilinmeyen özel dualar,  200 düğüm felak nas,  bir türlü namaza başlayamıyorum,  bilinmeyen namazı,  muska yazılrmı,  bilmedcigimiz duanın yerine 3 ihlas bir fatiha okuyabilirmiyiz