Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Kötü huylardan kurtulmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kötü huylardan kurtulmak

  Reklam
  Selamın aleyküm dostlarım , ben buraya yeni üyeyim ve sizlerden öğreneceğim çok şey var , ilk önce hepinize merhaba.
  Ben bir ay öncesine kadar , tabiri caizse kötü bir kızdım, birçok kötülük yaptım , ama şimdi bunlardan kurtulmak için dine yöneldim. Şu an yaptığım her şey için çok pişmanım , defalarca alkol kullandım , kısacık etekler giyip , erkeklerin vücudumu ellemelerine izin verdim , hatta beğendiklerimle de hiç öteki dünyayı düşünmeyip burada 5 dakikalık zevkler için birlikte oldum.
  Bunlardan nasıl temizlenebilirim?


  Paylaş
  Kötü huylardan kurtulmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ve aleykumusselam ve rahmetullah

  Güzel kardeşim öncelikle tevbe etmelisin yaptıkların için.Ve artık kendini düzeltmeye başlamalısın.Öncelikle varsa hala kötü davranışların onları terk etmen gerekir.Nefsini ve şeytanı dinlememelisin,biliyorsun ki bunlar seni kötü yola sürüklüyor.Birde eğer çevren bozuksa seni kötü yola sürüklüyorsa o çevreyi terk etmelisin.

  Kötü davranışlarını/huylarını bıraktıktan sonra dinin gerekliliklerini yerine getirmen gerekir.Namaz kılmak,örtünmek gibi..Bu konuda forumdaki konulardan yararlanabilirsin.

  Allah yar ve yardımcın olsun,Hak yoldan ayırmasın..
 3. 3
  ya peki arkadan da günah mıdır? 4. 4
  ya herkezin günahı olabilir tamam ne güzel töbe ediceksin falan allah hidayet versin de kardeşim su ikinci yazdığın nasıl bir tabir hiç yakışıyor mu kardeşim .lütfen dikkat edelim . 5. 5
  rabbimiz seni sevmese adını dilinin telaffuz etmesine izin vermez kardeş,nasibi olan er veya geç nasiplenir islamdan.. bizlere düşen her nekadar geç kalmışda olsak rabbimizin merhametinin sonsuz olduğunu düşünüp ibadetlerimizi terk etmemek (battı balık yan gider hesabı)ve islamiyeti okuyarak, okuduklarımızı anlamaya çalışarak,bilmiyorsak mutlaka bilen birilerine danışarak hatalarımızı en aza indirip ibadetlerimizi en üst seviyede tutarak dinimizi en iyi şekilde yaşamaya çalışmalıyız...rabbim islamdan nasibini bol alan kllardan eylesin cümlemizi, Allah yoluna güzel dostlarını çıkartsın,selametle kardeşim.... 6. 6
  ya peki arkadan da günah mıdır?
  Değerli Kardeşimiz;


  Kadına arka organdan/anüsten cinsel ilişkiye girmek ne şekilde olursa olsun kesinlikle haramdır. Şayet kadın bu işe razı olacak olursa, o da büyük günaha ortak olur. Eşler arası bile olsa anal ilişki, livata olarak adlandırılmış olup, yasaklanmıştır.

  Kur'an'da cinsî münasebetin ana gayelerinden birinin neslin devamı olduğu ifade edilmiş ve kadının cinsel organından (vagina) olmak şartıyla ilişkinin şekil açısından serbest bırakıldığı bildirilmiştir.

  “Ey Muhammed! Sana kadınların ay başı halinden de soruyorlar. De ki: O bir eziyettir Onun için ay başı halinde oldukları zaman kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. İyice temizlendikleri zaman ise Allah’ın emrettiği yerden onlara varın, yaklaşın. Şüphesiz ki Allah çok tövbe edenleri de sever, çok temizlenenleri de sever.” (Bakara Suresi, 222)

  Devamındaki ayette de şöyle buyurulur: “Kadınlarınız, sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendiniz için ileriye hazırlık yapın. Allah’tan korkun ve bilin ki siz mutlaka O’nun huzuruna varacaksınız. Ey Muhammed, müminleri müjdele!” (Bakara Suresi, 223)

  Buna göre cinsel ilişki, üreme organından olmak şartıyla her türlü ilişkinin helal olduğu bildirilmiştir. Öyleyse dışkı yerinden cinsel ilişki helal değildir.

  Çeşitli hadislerde, karısına üreme organın dışından yaklaşanın, Allah'ın lanetine uğrayacağı ve bunun bir nevi livâta sayılacağı haber verilmiştir.

  Peygamber Efendimiz: "Hanımına dışkı yerinden yaklaşan kimse lanete uğramıştır." buyurur. Başka bir hadîslerinde de: "Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz" buyururlar (Bkz. Ebû Dâvûd, Nikâh, 45; Müsned, I, 86; II, 444; Tirmizî, Taharet, 102; Mişkâtü'l-Mesâbih, II, 184).  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör


  Eşlerin birbirine her yerleri mübahtır, haram değildir" şeklindeki bir hüküm doğru değildir; kadına anüsten yaklaşmak (ters ilişki) ehl-i sünnete göre caiz değildir. Ağız da cinsel temas için değil, başka işler için var edilmiştir; oradan cinsel temas yaratılış amacına da, fıtrata da ters düşer, fıtratları bozulmamış olanlar bundan nefret ederler. (Prof.Dr.Hayrettin Karaman)

  İslam, kişinin bütün hayatını içine alan ve her konuyu değerlendiren bir dindir. Bu sebeple insanın hayatında önemli bir yer tutan cinselliği ve eğitimini de ihmal etmemiştir. Belirli ölçüler içerisinde helal dairesinde keyfe kafi gelecek şekilde düzenlemiştir.

  Her problemlerini Hz. Peygambere sorup öğrenen sahabeler ve onların hanımları, cinsellikle ilgili sorunlarını da bizzat sorarak öğrenmişlerdir.

  Nitekim, sahabeden birisi hanımına üreme organından olmak şartıyla arka tarafından yaklaşmak istemiş, ancak hanımı buna karşı çıkmış ve doğacak çocuğun şaşı olacağı şeklindeki Yahudi anlayışını da bahane göstererek itiraz etmişti.

  Durum Peygamber efendimize haber verildiğinde “eşlere, üreme organından olmak şartıyla istenildiği şekilde yaklaşılabileceğini” (1) ifade eden ayet geldi.

  Bu ayeti açıklayan Peygamberimiz de “üreme organından olmak şartıyla arkadan, yandan, üstten, alttan, istenildiği ve hoşa gidildiği şekilde cinsel ilişkiye girilebileceğini ifade etmiştir. (2)

  İslam, kişinin eşiyle cinsel ilişkisini şu durumlarda yasaklamıştır :

  1- Adet halinde ve lohusalı iken cinsel temas.
  2- Eşinin dışkı yerinden yani anüsünden yaklaşmak Zevceye arkasından yaklaşmak büyük günahlardandır. Peygamber (sav):

  "Allah bir kadının dübüründen münasebette bulunana rahmet nazarıyla bakmaz" buyuruyor.(İbni Mace Beyhaki)

  Dinimizin bunların dışındaki cinsel ilişkiyi, üreme organından olmak şartıyla her türlü şekline müsaade ettiğini ve haram kılmadığını anlıyoruz. Eşlerin birbirini yalama, okşama, dudaklarıyla, oral yolla ve elleriyle cinsel ilişkiye hazırlamak için vücutlarının değişik yerlerine yaptıkları her türlü hareketin haram olmadığını söyleyebiliriz.

  Ancak kesin bir yasağın olmaması, bazı tavsiyelerinde olmadığı anlamına gelmez. Cinsel ilişki esnasında dikkat edilmesi tavsiye edilen hususlar şunlardır :

  1- Eşlerin cinsel ilişki esnasında üstlerine bir örtü almaları. (3)
  2- Eşlerin birbirlerinin cinsel organlarına bakmamaları. (4)
  3- Cinsel ilişki anında az konuşmaları. (5)

  Bu tavsiyelere uymak güzel olmakla beraber, üreme organından olmak şartıyla her türlü sevişme ve ilişki caizdir.

  Kaynaklar:

  1- Bakara Suresi, 223
  2- Bkz. Elmalılı Hamdi Yazır’ın ve İbni Kesir’in Tefsirlerinin Bakara 233. ayetin tefsirine.
  3- Kenzu’l-ummal, 6/415
  4- İbn Mace, Nikah, 28
  5- Feyzu’l- kadir, 1/327
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör 7. 7
  Selamün Aleyküm ve Rahmetullah Ve Berkatuhu Ervanur Kardesim..
  Sizi çok takdir ediyorum ve çook seviyorum.Bu yazıda çok güzel elestiriler var.Rabbim size sağlıklı uzun ömürler versin sizleri başımızdan eksik etmesin en İÇTEN SAYGILARIMLAA...
  ve o alttaki rezil uygunsuz edepsiz yaziyi komple silermisiniz lütfen...Allah C.C hidayet versin o ahlaksiza yaziklar olsun böylelerine. 8. 8
  Evladım o kadar güzel konular varken, neden ahlaka mugayir,muhalif işlere tevessül edilir.

  nediyeyim Allah ıslah etsin 9. 9
  Selamün Aleyküm ve Rahmetullah Ve Berkatuhu Ervanur Kardesim..
  Sizi çok takdir ediyorum ve çook seviyorum.Bu yazıda çok güzel elestiriler var.Rabbim size sağlıklı uzun ömürler versin sizleri başımızdan eksik etmesin en İÇTEN SAYGILARIMLAA...
  ve o alttaki rezil uygunsuz edepsiz yaziyi komple silermisiniz lütfen...Allah C.C hidayet versin o ahlaksiza yaziklar olsun böylelerine.
  Ve aleykumusselam ve rahmetullah güzel kardeşim Allah için bende sizi çok seviyorum Rabbim razı olsun sizden.
  güzel duanıza aminnn diyorum Rabbim cümlemize hayırlı Allah yolunda harcanan bir ömür versin... 10. 10
  çok üzücü ve talihsiz bir yazı bu gibi insanlara ne kadar güvenilir oda ayrı bir konu uygunsuz yerlerin silinemsini rica ederim mümine.coma yakışmıyor..selam ile.a.e.o 11. 11

  --->: Kötü huylardan kurtulmak

  evliyalar tarihine baktığımızda.geçmişte içki içen zina eden daha bir çok kötülükler eden insanların töbeneuzubillah çektikten sonra kalplerinin tir tir titreyerek namaz kıldıklarını ,kendi eski halleriyle ilgili ayetler okunduğunda benizlerinin bembeyaz kesildiğini körküdan dayanamayıp düşüp öldüklerini islama son derece hizmet ettiklerini biliyoruz.Allah iyiden kötüyü kötüden iyiyi çıkarır son dakkaya kadar kimin ne olacağı belli değil. tövbe et tövbeleri kabul eden Allahtır.insanlara hesap vermek zorunda değilsin.inşallah yaşadığın frekansı değiştir,çevreni değiştir.izacae suresinin anlamını iyi kavra.Allah yar ve yardımcın olsun .amin.


  Muminem --->: Kötü huylardan kurtulmak

 12. 12
  İlme ettim talep
  İlla edeb illa edeb

  Rabbim bizleri korusun amin
 13. 13
  Bir insan çamurlu bır yolda yururken önce pacalarını kıvırır ılkten çamur sıcramasın dıye ve çamur 1 sıcrar öf dersın sonra 2 3 5 derken baslarsın batmaya ve artık dıkkate gerek yok battım nasılsa dersın.rahatça yurumeye baslarsın üstun basın batsada artık bu senı rahatsız etmekten cıkar.keske olmasaydı dersın ama olmuştur bır kere.gunahta onun gıbıdır.Gırdınmı cıkması zor olur.Kalplerı ve gercek tövbeyı rabbım bılır.HAYA VE İMAN aynı vucudda bulunur iman gıtmeden haya gıtmez.rabbım affetsın burası gunah cıkarma yerı degıl.kötü huylardan kurtulma duası,  kotu huylardan kurtulmanin yollari,  kötü huylardan kurtulmak icin dua,  yalandan kurtulmak için dua,  kötü yoldan kurtulmak için dua,  kotu huylardan vazgeçirme duasi,  yalandan kurtulma duası