Soru ve Cevaplarla İslam ve Siyer Soruları Forumundan Peygamberimiz peygamber olduktan sonra geçimini nasıl sağlamıştır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Peygamberimiz peygamber olduktan sonra geçimini nasıl sağlamıştır?

  Reklam
  Peygamberimiz ( a.sm ) evlilikten evvel ticaretle uğraşmış, evlilikten sonra Hz. Hatice validemizin serveti ile ticareti devam ettirdi. ( Salih Suruç, Peygamberimizin Hayatı, Mekke devri,143)

  Buna göre, Peygamber efendimiz çocukluğunda çobanlık yapmış gençliğinde ise zaman zaman ticaret yapmıştır.

  Peygamber olduktan sonra ise Allah’ın gönderdiği islam dinini yaşamış ve anlatmıştır. Bütün hayatı bu hizmetle geçmiştir.

  Peygamberimiz bir dinin ve ümmetin sorumlusudur. Bu nedenle hayatın her yönünü içine alan bir vazife yapmıştır.

  O savaşlarda baş komutan, idarede ümmet-i muhammedin idarecisi, problemlerin çözümünde hakim, dünya ve ahiret işlerinin tanziminde bir öğretmen olmak gibi her konuda bir lider özelliğiyle yaşamış ve hizmet etmiştir.

  bu nedenle savaşlardan elde edilen ganimöetlerin belirli bir kısmını aldığından, geçimini kimseye el açmadan karşılamıştır.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör  Paylaş
  Peygamberimiz peygamber olduktan sonra geçimini nasıl sağlamıştır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamber efendimiz evlendikten sonra da ticaret ile geçimini sağlamıştır. Ayrıca savaşa katıldığı zamanlarda kendisine ayrılan payı da almıştır.hz muhammedin peygamber olduktan sonraki hayatı,  peygamber efendimiz geçimini nasıl sağlardı,  peygamberimizin peygamber olduktan sonraki hayatı,  peygamber efendimizin peygamber olduktan sonraki hayatı,  hz muhammed geçimini nasıl sağlardı,  peygamberimiz geçimini nasıl sağlardı,  hz.muhammedin peygamber olduktan sonraki hayatı