İslam Dini ve İman Bölümü ve Şeytan Forumundan şeytanın Hali(namaz) Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  şeytanın Hali(namaz)

  Reklam
  ŞEYTANIN HALİ(NAMAZ)
  Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuş.Şeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar.

  Şeytan
  Merhaba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederim.Benimde yolum senin gittiğin yeredir der.
  Adamın çok sevinir. Tabi der hemen kabul eder.İnsan kılığındaki Şeytanın arkadaşlığını
  Derken öğlen olur.İkindi olur Akşam olur sonunda gece olur.Şeytan ben senle arkadaşlık etmek istemiyorum der. Ne oldu bir kusurum mu oldu ki ben sana ne yaptımda arkadaşlık etmezsin bana der.

  Şeytan cevap verir
  Daha ne olacak ki ben sabahtan beri takip ediyorum sen hiçbir vakitte namaz kılmadın.Oysaki ben insan kılığında şeytanım seni kandırmak için senle arkadaşlık ediyodum. Baktım ki kandırmama gerek yok. Ben ’a bir kere secde etmedim isyan ettim beni sonsuza dek lanetledi. Sen ise beş vaktin hiç birinde ’a secde etmedin yani günde beş kere ’a secde etmeyerek karşı geliyosun. Ben senin yanında birkez daha lanetlenirim diye ’tan korkarım senden arkadaşlık etmekten vazgeçiyorum. Senin durumun benden de kötü .
  alıntı
  Muhafaza


  Paylaş
  şeytanın Hali(namaz) Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razi olsun, çok güzel, bunu camide bir sohbetde dinlemisdim, sagolasin hatirlattigin için 3. 3
  evet çok düşündürücü..bu hikayeyi kullanacağım inşallah ki herkes farkında olsun..
  Allah razı olsun paylaşım için...