Çocuk ve Bebeklere Örgüler ve Şapkalar Forumundan Huni Model çocuk Beresi ve Hırkası Yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Huni Model çocuk Beresi ve Hırkası Yapılışı

  Reklam
  Huni model çocuk beresi ve hırkası
  ikili takım bere ve hırka modeli yapılışı

  huni_model_cocuk_beresi_ve_hirkasi_yapilisi.bmp

  Yapılışı:

  ARKASI: 63 ilmek başlanır, örgü tekniği size kalmıştır. Kol kesimi yapmadan beden boyu 35 cm’de arka yaka ortasından 14 ilmek kesilir, toplam 37 cm olana kadar yanlarından her sırada 4′er ilmek kesilip, omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilip bitirilir.
  ÖNÜ: İLMEK SAYISI 37 BAŞLANIR., ön bant altı ilmek tekli lastik örülüp diğer diğer tarafı desenli örgü(sizin seçtiğiniz örgü tekniği ile). Beden boyu 28 cm’de ön yaka için önce altı ilmek daha sonra omuz hizasına kadar her sırada birer ilmek kesilip omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça örülürken ön bantta eşit aralıklarla altı ilik açılır.
  KOLU: ilmek sayısı 43 tür, ikisıra teklilastik örülür. Lastik üstü modelli örgü ile devam edilir. | 59 ilmek olana dek yanlardan ara ara ilmek artışı yapılır. Kol boyu 26 cm’de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
  YAKASI: Yaka etrafından şişe 84 ilmek toplanarak üç cm çift (2/2)lastik örülür.
  kukuleta bere yapılışı : ilmek sayısı 56 dır., 2 sıra tekli lastik örülüp, lastik üstünde aralıklı dört ilmek art tırılarak 60 ilmeğe ulaşılır.onbir cm düz örülür. m Daha sonra ikisırada bir dört kez eşit aralıklar la üç ilmek birlikte örülüp kesilir. 28 ilmek kalınca altısıra düz örülüp tepedeüç ilmek kalana dek l’er ilmek kesilir. Ucuna püskül yapılır.


  Paylaş
  Huni Model çocuk Beresi ve Hırkası Yapılışı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bere modeli oldukça basit bir model. Hırka modeli de tıpkı bere gibi örülür ve bere hırka ile uyumlu bir takım örgü yapmış olursunuz.