Çocuk ve Bebeklere Örgüler ve Şapkalar Forumundan Çocuk örğü modelleri- Yeşil Fıstıklı Bere ve Yapılısı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çocuk örğü modelleri- Yeşil Fıstıklı Bere ve Yapılısı

  Reklam
  Yeşil Fıstıklı Bere ve Yapılışı

  Önce 7 zincir çektim ve birleştirdim. Bir halka oluştu. Bu halkanın içine 12 trabzan doldurdum, her trabzanın arasına bir zincir çektim. İkinci sırada ise 25 trabzan yaptım yine birer zincir çekerek. Üçüncü sırada ise aralarda zincir çekmeden 50 trabzan yaptım.
  Şimdi fıstıkları yapmaya başlıyoruz. Üç zincir çekip 4. sıraya çıktım ve yanına üç trabzan yaptım. Fıstığın oluşması için İlk trabzanın dibine batıp oradanda üç trabzan yapıyoruz. yaptıgımız o trabzanlar fıstık görüntüsü veriyor. yine üç trabzan sonra birinci trabzanın dibinden üç trabzan daha. Bu şekilde devam ediyoruz. bu sırada bu şekilde bitti.  Buradaki ipucu arkadaşlar diger sırada hani ilk trabzan yapmıştıkya hep onların üzerine batıyoruz o fıstıkların oluştuğu trabzanların üzerine batmıyoruz. onlarada batarsak örnekler fazlalaşıyor. benim ilk sıramda 16 tane fıstık oluştu. İkinci sıradada aynı fıstıklar oldu yine 16, eğer fazlalaşırsa lutfen geriye dönüp bir kontrol edin hata var demektir. Bu şekilde hep devam ediyoruz. Tabiiki bu ölçüler kendime göre oldu siz eger biraz daha büyük yapmak isterseniz göbekten itibaren büyültüm veya aradada büyültebilirsiniz. Ben öyle yaptım mesala bana küçük gibi geldi arada o fıstık yaptığımız trabzana batıp fazlalaştıdım fıstıgı. Şimdi benim fıstıklarım 19 tane oldu. Hep bu şekilde devam ettim.  Berenin yapılışının devamı:
  Yukarıdan aşagıya 11 fıstık yaptıktan sonra 5 sıra sık iğne yapıyoruz.


  Daha sonra örnegi tekrar koymaya başlayacağız. Fakat burada unutmamamız gereken şey üç trabzanı yapıyoruz sonra 1, trabzan dibinden 3 trabzon daha yapıyoruz veee bir sıkiğne atlayıp tekrar 3 trabzan aartı sonra yine 1,tarabzandan 3 tarabzon. Yani örneği koyuyoruz. Bunun püf noktası aralarda bir sıkigne atlayın. Ben başta atlamadım sonra sökmek zorunda kaldım çok marullu oldu. Siz aynı hatayı yapmayın. 3 sıra yine fıstıkları döşüyoruz ve beremizi bitiriyoruz. İsterseniz motif çiçek yapıp üzerine dikebilirsiniz.

  İşte sonuç......
  Paylaş
  Çocuk örğü modelleri- Yeşil Fıstıklı Bere ve Yapılısı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  çok güzelmiş.. ellerine sağlık kardeşim 3. 3
  Çocuk örğü modelleri- Yeşil Fıstıklı Bere ve Yapılısı

  ben yapabilsem elime sağlık ama nerede o beceri
bere modelleri ve yapılışı,  bere örnekleri ve yapılışı,  sökmeli bere,  bere modelleri ve yapılışları,  sökmeli bere modelleri,  2010 örgü modelleri ve yapılışları,  pomponlu sapkalar