Yemek Tarifleri ve Salatalar Forumundan Pırasalı Kolay Etimek salatası (8 kişilik)_ Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Pırasalı Kolay Etimek salatası (8 kişilik)_

  Reklam
  Pırasalı Etimek Salatası

  yeni bir tarif
  Yapımı çok kolay ve leziz bir salata tarifi vermek istiyorum. Hatta öyle malzeme listesi falan vermeden kısaca anlatacağım inşaallah. Misafir sofraları için 15 dakika içinde yapılabilecek bir salata. Farklı sebzelerle de yapabilirsiniz. Denemeye korkanlar için fırsat buldukça farklı versiyonlarını da paylaşırım inşaallah.

  Pırasalı Kolay Etimek salatası (8 kişilik)
  Küçük boy kare borcamın dibine tuzlu etimekleri yerleştirin. Kırarakta koyabilirsiniz sorun olmaz. Bir adet pırasayı küçük doğrayın. Bir adet havucu rendeleyin. Bir kaç dal kereviz yaprağını doğrayın. Tuzunu atın. Az yağda sebzeler yumuşayana kadar pişirin.Biraz karabiber ve çok az kimyon ilave edip karıştırın. Sarmısaklı yoğurt hazırlayın. Birazını ayırıp kalanını etimeklerin üzerine dökün. Hafif ılıyan pırasalı harcı yoğurdun üzerine dökün. Kalan yoğurtla üzerini süsleyin. Ben hafif süzdürülmüş yoğurt kullandım ve yoğurdu sıkma aparatına koyup salatayı öyle süsledim.
  Çok fazla bekletirseniz etimekler çok yumuşuyor. En çok 2-3 saat içinde yenirse daha iyi olur. Ben etimekleri hafif çıtır sevdiğim için ılık tüketmeyi tercih ediyorum.  Paylaş
  Pırasalı Kolay Etimek salatası (8 kişilik)_ Mumine Forum

pırasalı salata,  en yeni salata tarifleri,  gün salataları tarifleri,  etimek salatası tarifi,  pirasali yogurt salata